Jump to content

Zlecę naprawę oryginalnego modułu Paypal w Prestashop


Recommended Posts

Witam,

 

Tak jak w temacie. Oryginalny moduł Paypal nie widzi kwoty końcowej z rabatem tylko kasuje klienta w całości przez to co jest potem problem.

To jest ogólny problem modułu Paypal którego nie potrafią lub nie chcą usunąć od bardzo dawna. W sieci jest pełno tematów związanych właśnie z tym problemem i nigdzie rozwiązania.

 

Link to comment
Share on other sites

W preście jest kilka metod rabatowania. Przy jakim rabacie występuje ten błąd?

- specyficzna cena w produkcie,

- kody rabatowe koszyka,

- reguły cenowe katalogu,

- rabat dla grupy klientów.

Chciałbym to zasymulować na sandboxie paypala.

Link to comment
Share on other sites

To są progi rabatowe z tego modułu 

https://x13.pl/marketing-i-reklama/147-modul-progi-rabatowe-w-koszyku.html?search_query=progi&results=1

 

Wszystkie rodzaje płatności (Sofort, przelew, HiPay) widzą to, a oryginalny moduł PayPal nie.

Myślałem że rozwiązałem problem zakupując moduł PayPal firmy trzeciej. On widzi rabaty ale moduł czasami nie wprowadza zamówienia na sklep pomimo dokonanej płatności. Autor walczy z tym już długi czas i walkę przegrał.

Także zostaje powrót do oryginalnego Paypal  

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałem kod paypala i zrobiłem testy i mogę powiedzieć, że w module jest wszystko poprawnie.

Nie ma żadnych udziwnień, bo moduł paypala pobiera rabat standardową funkcją presty getCartRules() z klasy Cart (dla PS 1.6) lub getDiscounts() (dla PS 1.5).

 

Nie znając kodu tego modułu rabatów od x13 trudno stwierdzić, co trzeba popsuć (a nie naprawić) w module paypala, żeby obsługiwał błędy modułu x13.

 

Rabat w płatności paypal:

h_1500552663_7465215_69debbbf4a.png

Link to comment
Share on other sites

Tylko co ciekawe reszta form płatności widzi rabaty nawet moduł Paypal firmy trzeciej. Na dodatek wrzucić sobie w Google "prestashop +paypal +voucher"  jest tego trochę i nikt nie podał rozwiązania.

 

Mówię konkretnie o Prestashop 1.5, nie wiem jak jest z 1.6 czy 1.7

 

Przykład:

https://addons.prestashop.com//upload/58fe18b19278f.png

https://addons.prestashop.com//upload/58fe19339aafe.png

Edited by roman.b (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Tylko co ciekawe reszta form płatności widzi rabaty nawet moduł Paypal firmy trzeciej.

 

Reszty modułów płatności żadne rabaty nie interesują. Pobierają one z zamówienia tylko jedną wartość - kwota końcowa do zapłaty, natomiast paypal jest chyba jedyną firmą płatności elektronicznych, która pobiera z zamówienia wszystkie jego szczegóły (zakupione produkty i ich wartość, koszty transportu, rabaty, pakowanie prezentowe) i kwotę końcową do zapłaty wylicza z salda wszystkich linii zamówienia.

Błędnie napisany moduł rabatów od x13 zamiast poprawnie wygenerować ujemną kwotę rabatu w linii zamówienia, po prostu odejmuje kwotę rabatu od sumy końcowej zamówienia. Ale saldo matematyczne takiego zamówienia kupy się nie trzyma :)

Jeśli dodasz poprawny rabat w preście poprzez regułę koszyka, to w zamówieniu będzie ujemna kwota rabatu (całe saldo będzie poprawne) i płatność paypal zostanie obsłużona poprawnie.

Także nie widzę sensu psucia poprawnie napisanego modułu paypal, tylko po to, aby go dostosować do jakiegoś modułu bubla.

Link to comment
Share on other sites

Panie "E-COM" przydało by się odróżnić "błędy" od założenia działania modułu.

Ton wypowiedzi raczej wskazuje że jest złe bo jest złe (czytaj. bo nie od Pana :))

 

Panie Romanie -> prześlemy maila z aktualizacją.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...