Jump to content

Probleme cu titlu de inceput help!


misterash

Recommended Posts

titlul paginii mele este :

Calivita - Magagazin cu suplimente naturiste la pret de depozit! - Calivita

Vrea sa imi dispara ultimul cuvant. Asta : - Calivita

Am tot cautat in index dar nu-l gasesc, care stie pe unde pot gasi cuvantul respectiv si pe unde sa imi zica si mie.

Multumesc Anticipat!

Link to comment
Share on other sites

meta tag-urile n-o sa le gasesti in index php, ci in header.tpl din directorul temei pe care o folosesti, insa sunt scoase din variabile ca sa le poti modifica din BO. Daca nu gasesti acolo acel "– Calivita", desi nu-mi dau seama cum ar fi putut aparea din senin in cod, atunci tot din BO trebuie sa-l scoti. Ce te intereseaza pe tine e linia asta

<title>{$meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}</title>



Altfel mai poti intra in baza de date si sa modifici tabelul meta_lang.

Link to comment
Share on other sites

Nu cumva mi se suprapune ceva? Uite asa e in header meu:

<head>
<title>{$meta_title|escape:'htmlall':'UTF-8'}</title>
{if isset($meta_description) AND $meta_description}
<meta name="description" content="{$meta_description|escape:html:'UTF-8'}" />
{/if}
{if isset($meta_keywords) AND $meta_keywords}
<meta name="keywords" content="{$meta_keywords|escape:html:'UTF-8'}" />

P.S.: am mutat tot site-ul de pe un server pe altul si am avut ceva mai multe probleme asta e una minora restul rezolvate....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
titlul paginii mele este :

Calivita - Magagazin cu suplimente naturiste la pret de depozit! - Calivita

Vrea sa imi dispara ultimul cuvant. Asta : - Calivita

Am tot cautat in index dar nu-l gasesc, care stie pe unde pot gasi cuvantul respectiv si pe unde sa imi zica si mie.

Multumesc Anticipat!



SAITUL ESTE NESCHIMBAT CA FORMAT. NU ASA SE FACE UN MAGAZIN, DE ACEIA E OPEN SOURCE
www.micromed-shop.ro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
titlul paginii mele este :

Calivita - Magagazin cu suplimente naturiste la pret de depozit! - Calivita

Vrea sa imi dispara ultimul cuvant. Asta : - Calivita

Am tot cautat in index dar nu-l gasesc, care stie pe unde pot gasi cuvantul respectiv si pe unde sa imi zica si mie.

Multumesc Anticipat!



SAITUL ESTE NESCHIMBAT CA FORMAT. NU ASA SE FACE UN MAGAZIN, DE ACEIA E OPEN SOURCE
www.micromed-shop.ro



Arata mult mai bine decat site-ul tau din semnatura . Daca este open source se poate face cum se doreste . Cine vrea poate sa il foloseasca neschimbat . Cand adaugi la semnatura un site muncit mult la el si cu o tema realizata 100 % in totalitate de tine atunci poti sa iti mai dai cu parerea. pana atunci te poti abtine .
Link to comment
Share on other sites

Dragii mei Victor99 si Abh va rog frumos sa va vedeti de treaba voastra de savanti luminati, daca nu aveti chef sa dati un raspuns concret scutiti-ma de exemple Basesciene, ceea ce spui tu Victor99 se face de cei incepatori ca mine cu bani pe care eu nu-i am in momentu asta, daca matalutza esti asa smekerash precum te lauzi ajuta-ma pe datorie si iti dau drept de autor pe laudarosenie sau abtinete.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca Viktor99 se referea la comentariul de prost gust al lui ivdem, eu cu siguranta la al lui ma refeream, dar chiar daca nu ar fi fost asa, nu vad ce-i cu atacul ala la persoana de prost gust, si de cand a ajuns Basescu in folclorul injuraturilor de zi cu zi? Intrebari retorice.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...