Jump to content

Prestashop και AfterShip λογαριασμος


Recommended Posts

Καλησπερα, γραφο ερωτηση για πρωτη φορα στο φορουμ. Χρησιμοποιω prestashop τα τελευταια 3 χρονια. Σχετικα με το module Aftership ειναι εγκατεστημενο και συγχρονισμενο με τη σελιδα αλλα εχει μερικα τεχνικα θεματα. Το presta που εχω ειναι το 1.6.1.11 και το τεμπλατε το sunglasses. https://addons.prestashop.com/en/fashion-shoes-templates/22204-sunglasses.html

 

Για αρχη εχω ενα θεματακι με τα emails. θελω στο in_transit email παραδειγμα να βαλω να εμγανιζεται περα απο link του aftership και το tracking number της εκαστοτε παραγγελιας. δηλαδη θελω tracking number να αλλαζει σε καθε email επειδη για καθε πελατη θα ειναι διαφορετικο.

 

Επειτα δεν εχω καταλαβει ακριβως πως δουλευει το aftership. Ο πελατης θα ειδοποιειται μονο οταν αλλαζει το status μεσω του prestashop η καθε φορα που θα υπαρχει ενα update στην αποστολη της παραγγελιας to aftership θα τον ενημερωνει αυτοματα?

 

Αυτες ειναι οι ερωτησεις μου για αρχη και αν μπορειτε να με κατευθηνετε καπως ωστε να βρω λυσεις θα το εκτιμουσα βαθυτατα. 

 

Ευχαριστω για το χρονο που αφιερωσατε για αυτο το ποστ.

 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα επειδή αναφέρεσαι σε συγκεκριμένο template και module δεν νομίζω να μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει.

Προσπάθησε να επικοινωνήσεις με τους δημιουργους του template και του module.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...