Jump to content

Kontakt z nami - stopka


michalsX

Recommended Posts

Presta 1.6

W stopce, standardowo, jest pozycja:

Kontakt z nami

która wygląda mniej więcej tak:

kontakt1.jpg

 

Gdzie można edytować ten wygląd? Czy poprzez zaplecze presty, czy w kodzie?

Jak można utworzyć link do tego miejsca, aby można było wprowadzić link w pozycji w menu górnym?

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. Edycja wyglądu tylko poprzez edycję templatki contact-form.tpl w głównym katalogu szablonu.

2. Zobacz w SEO & URL jaki masz przyjazny url dla strony "contact". Dodaj ten url do menu. Wystarczy dodać tylko url względny, czyli np. "contact", a nie pełny url bezwzględny, czyli http://domena.com/contact. (zakładam, że przyjazne urle masz włączone, bo chyba ze względu na SEO nikt nie wyłącza tej funkcjonalności)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko fajnie działa. Stworzona przeze mnie strona w CMS o przyjaznym adresie kontakt powodowała wywalanie błędu. Po usunięciu jest już w porządku.

Bardzo dziękuję.

 

Pytanie:

Czy ten formularz kontaktowy zapisany w contact-form.tpl może być dwujęzyczny w przypadku sklepu dwujęzycznego?

Link to comment
Share on other sites

Pytanie:

Czy ten formularz kontaktowy zapisany w contact-form.tpl może być dwujęzyczny w przypadku sklepu dwujęzycznego?

 

Jak zainstalujesz w sklepie sto języków :) i je przetłumaczysz (Lokalizacja -> Tłumaczenia), to i formularz będzie w stu językach.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wracam do tematu tłumaczenia.

Czy mogę tłumaczenie tego forularza kontaktowego zrobić ręcznie?

Robiąc to poprzez Lokalizacja - tłumaczenia dostaję błąd PHP:

 
Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 for max_input_vars.
Please ask your hosting provider to increase this limit to 5270 at least, or you will have to edit the translation files.
 
Zmieniając parametry PHP na serwerze ciągle coś nie tak całkiem przestaje presta działać.
Stąd pytanie czy mogę te tłumaczenia zrobić ręcznie?
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...