Jump to content

Długi czas do potwierdzenia zamówienia (wina smtp?)


Diwad

Recommended Posts

Witam.

 

Od jakiegoś czasu drażni mnie fakt iż klienci po kliknięciu na potwierdzeniu zamówienia muszą czekać nawet 10-20 sekund na dotarcie do kolejnej strony z potwierdzeniem przyjęcia zamówienia. Używałem ustawień własnych smtp gmaila. Kiedy całkiem wyłączyłem maile problemu nie ma. Z 10 sekund robi się 1s. Ale oczywiście nie jest to rozwiązanie.

 

Czy ktoś z Was uporał się z tym problemem? Może da się ustawić jakoś wysłanie maili dopiero po potwierdzeniu zamówienia?

Link to comment
Share on other sites

Serwer to vps od bizneshost. https://biznes-host.pl/start/konfigurator_sk/?produktid=SK-VPS-OPENVZ-PREMIUM-PLUS&promo=0

 

Myślę że jest wystarczający.

 

Z Gmaila nie chciałem rezygnować bo jest to dość wygodne rozwiązanie ale faktycznie przez niego chyba są te opóźnienia. Nie wiem jak zabrać się za konfiguracje własnego serwera poczty. Czy ktoś z was podjąłby się takiego zadania?

Link to comment
Share on other sites

Co jest wygodnego w takim zastosowaniu gmaila? Zawsze łączenie z zewnętrznymi usługami będzie powodować jakieś opóźnienia.

Trudno mi powiedzieć jak masz skonfigurowany ten serwer i co masz tam ustawione. Jeśli jest skonfigurowany serwer poczty i np. korzystasz z maili w domenie sklepu to wystarczy ustawić prestę aby korzystała z tego samego serwera.

Jeśli masz administratora zajmującego się tym serwerem to najlepiej aby on to skonfigurował serwer poczty - osobiście uważam, że mieszanie osób to nie najlepszy wybór, bo później gdyby pojawiły się jakieś problemy zacznie się szukanie winnego i spychanie odpowiedzialności, że to on coś zepsuł ;)

Naturalnie jeśli nie masz takiej osoby i nie ma tam ustawionego serwera poczty możesz dać znać na priv i może się tym zająć nasz admin ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...