Jump to content

Zmienione pliki


Marketer

Recommended Posts

Witam,
Zauważyłem, że w Admin > Parametry zaawansowane > Informacje konfiguracyjne w sekcji "Lista zmienionych plików" znajdują się 22 pozycje. Jakim cudem, skoro dopiero co postawiłem świeżą instalkę?

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć?

 

Z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinno być ani jednego zmienionego pliku oprócz tych, które świadomie modyfikowaliśmy.

Np. defines.inc.php jeśli włączymy dev mode.

Lista zmienionych plików to bardzo przydatne narzędzie do monitorowania czy jakaś plaga do sklepu się nie wkradła :)

 

Jaką metodą wykonałeś instalacje? Z paczki pobranej z oficjalnego downloadu, czy jakimś installatronem?

Edytując jakiś plik jak dodasz jedną spację to już jest to plik zmieniony.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Instalację dokonywałem z oficjalnego downloadu. Chyba mam pewną hipotezę, co może być przyczyną tej sytuacji.

Wgrywając pliki na serwer za pośrednictwem Filezilli, od czasu do czasu wyskakiwało okno dialogowe z informacją, że podany plik już istnieje i czy go zamienić. "Coś" się musiało dziać na tym etapie, bo przecież dany plik nie mógł wcześniej istnieć, skoro dopiero co utworzyłem katalog. Zastanawiam się tylko, czy przyczyna leży po stronie serwera, czy Filezilli...

 

Spróbuję ręcznie podmienić wszystkie pliki, które mi zgłasza Presta.
Czyli, które z plików mogą być ewentualnie zmienione? defines.inc.php jeśli włączymy dev mode... czy coś jeszcze? Nie chcę wylać dziecka z kąpielą.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Czyli, które z plików mogą być ewentualnie zmienione? defines.inc.php jeśli włączymy dev mode... czy coś jeszcze? Nie chcę wylać dziecka z kąpielą.

 

Tylko te, które sam zmieniałeś.

Wgraj ponownie przez FTP te pliki, które są raportowane jako zmienione.

Link to comment
Share on other sites

Tylko te, które sam zmieniałeś.

Wgraj ponownie przez FTP te pliki, które są raportowane jako zmienione.

Dzięki za odpowiedź.

Ja rozumiem, że te pliki, które sam świadomie modyfikowałem, zostaną tam ujęte. Ale dałeś bardzo ciekawy przykład, że jeśli włączę dev mode, modyfikacji ulegnie plik defines.inc.php. Ja nie byłem tego wcześniej świadomy, bo dopiero poznaję Prestę. Czy przychodzą ci na myśl jeszcze jakieś tego typu sytuacje?

 

EDIT:

Może się komuś przyda - problem u mnie polegał  na tym, że tryb transferu w Filezilli miałem ustawiony jako automatyczny. Gdy ustawiłem tryb binarny, ponowne skopiowanie wylistowanych plików rozwiązało problem. Tak z ciekawości sprawdziłem pliki pod kątem różnic. Chodziło tylko o zakończenie wierszy w kodzie. Tego właśnie czepiała się Presta. Niemniej jednak nie warto tego bagatelizować, bo to przydatna funkcja i jeśli mamy porządek to w przyszłości może nam zasygnalizować, z którymi plikami rzeczywiście jest coś nie tak.

Edited by Marketer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...