Jump to content

Različne davčne stopnje po kombinacijah


malcek

Recommended Posts

Pozdravljen

 

Spet so obračam nate, ker me zanima ena zadeva – ali je s presto to sploh mogoče izvesti

 

Torej za artikle imam 22% DDV

 

Bi pa preko kombinacije rad tudi spremenil davek- torej recimo vgradnja kabine 50 eur ter na skupen neto znesek 9,5% DDV

 

Ali se da zadeva izvesti preko kombinacij in davčnih pravil??

 

Ali bo potrebno podvojiti vse artikle?? – torej artikel z vgradnjo posebej

 

Hvala in lp Tilen

Link to comment
Share on other sites

objavljeno vprašanje je bilo postavljeno s strani uporabnika, ki pa nekako ni mogel objaviti vprašanja, zato sem ga ustvaril jaz.

 

Odgovor:

tega na žalost ni mogoče narediti, ker se Davek obračunava na ravni izdelka. V tem primeru mora uporabnik na žalost podvojiti izdelek in spremeniti davčno stopnjo. Je pa priporočljivo, da se jasno na izdelku izpostavi, da je izdelek namenjen vgradnji trgovca/izvajalca storitve.

 

V Sloveniji velja zakonodaja,da v primeru kupljene kopalne kadi in naročilo same vgradnje trgovcu/izvajalcu velja obračun DDV-ja po znižani stopnji 9,50%. V primeru da isto kad kupi kupec in jo sam vgradi ali jo da vgraditi tretji osebi, se obračuna 22% DDV.

 

Ker pa je vprašanje zanimovo in zelo uporabno bom posredoval naprej na PrestaShop team in mogoče bo enkrat tudi to mogoče narediti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...