Jump to content

Πρόβλημα σε slider μετά από προσπάθεια update


Recommended Posts

Καλημέρα,

έχω ένα e-shop ( loly.gr) σε presta 1.5.7 το έχω καταβάσει σε xampp και του έκανα upgrade σε 1.6.1.4 μεσω του "1-click upgrade" και όλα καλά (στο xampp), πήρα backup απο το on line site και προχώρησα σε upagrade και στο on line site, μου έδωσε και στο back office και στο front-office απο μία όμορφη λευκη σελίδα, οπότε επανέφερα το site με το back up που είχα, άλλα ανακάλυψα ότι δεν μου εμφανίζει σωστά την εικόνα στο slider ούτε σε κινητά, ούτε σε σταθερό υπολογιστή,δεν είμαι σίγουρος αν φταίει η ανάλυση της εικόνας ή κάποια αλλαγή που προκλαλεσε η προσπάθεια για upgrade. (να επισημάνω ότι δεν είχα αδειάσει τη βάση πριν κάνω την επαναφορά, έδωσα την εντολή για ανέβασμα της βάσης πάνω στην άλλη,με το σκεπτικό ότι θα κάνει αντικατάσταση των υπάρχοντων αρχείων, δεν ξέρω αν επηρεάζει σε κάτι και αυτό). Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν ανεβάζεις την αναβαθμισμένη έκδοση που έχεις τοπικά στον  server?

 

Θα πρέπει να δεις τα logs του apache για να βγάλεις άκρη γιατί δεν άνοιξε το site.

Έτσι όπως τα λες νομίζω θα έχει να κάνει με την έκδοση php.

Τι έκδοση php έχεις στον server?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή υπάρχει και άλλος υπάλληλος που κάνει  αλλαγές επάνω στο site και επίσης έχουν γίνει κάποιες παραγγελίες απο πελάτες, και όλο και κάτι προκύπτει, αν ανεβάσω το site που έχω στο xampp θα χαθούν όλα αυτά, άσε που όταν προσπάθησα να βάλω το site στο xampp ξανά (μετά απο την προσπαθεια για upgrade και το αναγκαστικό downgrade) δεν μου λειτουργεί στο xampp ενώ δουλεύει on line. Σου επισυνάπτω εικόνα απο το localhost του xampp όταν πάω να μπω στο back office. Μάλλον θα εγκαταστήσω απο την αρχή το xampp και το site στο xampp μήπως και διορθωθεί. H έκδοση της php όπως φαίνεται μέσα απο το cpanel είναι ea-php55

post-1383321-0-29811000-1498037766_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...