Jump to content

Szablon Prestashop i multistore


Marketer

Recommended Posts

Chciałbym się zapytać, czy jeśli chcę modyfikować standardowy szablon Presty, można na nim pracować? Czy może z jakichś względów warto go zduplikować?
Chcę je używać w multistore, dokonując drobnych zmian kolorystycznych w każdym z nich.
Czy może mi ktoś doradzić, jak skopiować podstawowy szablon, by następnie można było na nim pracować?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ale co się stanie w trakcie ewentualnej aktualizacji podstawowego szablonu wraz z Prestashop? Rozumiem, że to może nadpisać moje wcześniejsze zmiany?
W jaki sposób mogę skopiować szablon, nadając mu nową nazwę? Wiem, jak się wgrywa szablony, ale jak zduplikować defaultowy szablon?

 

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Preferencje -> Szablony

Na górze jest przycisk "Eksportuj motyw"

Przy eksporcie zmień nazwę szablonu i zmień nazwę katalogu.

Możesz też dodać moduły do paczki szablonu, albo żadnych nie wybierać jak robisz klona już zainstalowanego szablonu (bo wszystkie i tak już są poinstalowane).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki. W międzyczasie eksperymentowałem z zaleceniami z tego topicu:
https://www.prestashop.com/forums/topic/104977-how-to-copy-a-theme-default-or-another-one/

Generalnie podziałało, aczkolwiek dziwnie zachowuje się zmiana nazwy szablonu. Dodam, że działam na multistore.

Jeśli chodzi o Twoją metodę, to nie mogę zmienić nazwy katalogu, bo wywala błędy przy próbie eksportu. Nazwę szablonu natomiast mogę od razu zmodyfikować.

 

EDIT:
bardzo użyteczny okazał się być film użytkownika VEKIA:

Edited by Marketer (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Faktycznie jest jakiś bug w eksporterze szablonów, nie można zmienić nazwy katalogu.

To po eksporcie trzeba rozpakować paczkę i zmienić nazwę katalogu i w Config.xml zmienić w dwóch miejscach directory="katalog_szablonu".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...