Jump to content

Aktualizacja 1.5 do 1.6 - brak kolumn


kwintus

Recommended Posts

Bardzo proszę o pomoc, męczę się z problemem już tydzień.

 

Zaktualizowałem Preste z 1.5 do 1.6 i wszystko działa ok ale znikneły kolumny zarówno lewa jak i prawa... 

 

Problem jest zarówno na szablonie obecnym jak i standardowym default bootstrap. W ustawieniach szablonów jest wszystko ok, spotkał się kiedyś ktoś z takim problemem?

Link to comment
Share on other sites

Zakładka: Preferencje > Szablony /Ustawienia zaawansowane/ - tu masz opcje włączenia lub wyłączenia lewej lub prawej kolumny na poszczególnych stronach sklepu  ;)

 

Dzięki za odpowiedź - chciałbym żeby była tak prosta przyczyna - ustawienia sklepu w back office są jak najbardziej prawidłowe, to albo coś z kontrolerami wysypało albo na bazie :/

Edited by kwintus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze włącz kompilacje i wyczyść cache w sklepie oraz w przeglądarce, następnie na próbę w miejscu wywołania lewej kolumny {$HOOK_LEFT_COLUMN} wstaw to: {hook h='displayLeftColumn'}. Poza tym wejdź w zakładkę Informacje konfiguracyjne i zobacz czy przypadkiem nie brakuje jakichś plików.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze włącz kompilacje i wyczyść cache w sklepie oraz w przeglądarce, następnie na próbę w miejscu wywołania lewej kolumny {$HOOK_LEFT_COLUMN} wstaw to: {hook h='displayLeftColumn'}. Poza tym wejdź w zakładkę Informacje konfiguracyjne i zobacz czy przypadkiem nie brakuje jakichś plików.

 

No i to jest to ;) - to wywołanie załatwiło sprawe {hook h='displayLeftColumn'} :) Wielkie piwo!

Link to comment
Share on other sites

A jak zrobić teraz aby lewa kolumna nie wyświetlała sie na stronie głównej? w ustawieniach szablonu index jest wyłączony do lewej kolumny.

Zastosowałem także kod:

{hook h='displayLeftColumn'||in_array($page_name,array(index))}

 

ale wtedy lewa kolumna nie wystepuje na żadnej podstronie... znaczy jako sekcja to tak ale nie ma w niej modułów, a dokładniej jak wyłączyć section left column tylko na indexie? czyli np:

 

<section id="left_column" class="column sidebar col-md-3" ???????????????????????????????????>
{hook h='displayLeftColumn'||in_array($page_name,array(index))}
</section>
Edited by kwintus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Wsadź to w warunek if page_name == index, a tak w ogóle to sugerowałbym znaleźć przyczynę nie działania standardowego wywołania lewej kolumny, to co podałem jest pomocą doraźną.

Dzięki piękne - tak wiem że to rozwiązanie jest pobieżnym ale po tygodniu poszukiwań zwątpiłem...

 

Teraz działa ale odwrotnie tj. na głównej jest a na pozostałych nie ma :/

 

{if $page_name == 'index'}
<section id="left_column" class="column sidebar col-md-3">
{hook h='displayLeftColumn'}
</section>
{/if}{/if}
 
Ok działa wystarczy zamiast index dać "category"
Edited by kwintus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Zajrzyj do tabeli PREFIX_hook_alias

Powinno być tam 86 aliasów stare hooki/nowe hooki. Jeśli nie ma wszystkich, to coś "1-click upgrade" zawalił robotę :)

 

Cześć, dzięki za info, to już sprawdziłem duzo wczesniej zanim tutaj napisałem i wygląda na wszystko ok, nie mam pojecia co może byc, pewnie milion rzeczy więc nie wiem czy szybciej nie było by czystą preste postawić i importować z poprzedniej wersji dane lub poprzez boczne rozwiązanie jak napisał endriu107 

Edited by kwintus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...