Jump to content

Produkt wirtualny a sposób płatności


lukasz_1410

Recommended Posts

Chce do sklepu dodać produkt wirtualny w postaci karty podarunkowej (grafika z bonem - do pobrania).

 

Podczas dodawania normalnego produktu mogę wybrać dostawcy, a tym samym dzięki ship 2 pay mogę przypisać sposoby płatności (przelew / pobranie).

 

W przypadku wirtualnego produktu zakładka dostawca znika przez co nie mogę go przypisać a tym samym po utworzeniu przewoźnika "karta podarunkowa" i nie mogę przypisać sposobu płatności.

 

Chcę aby za karty podarunkowe można było zapłacić przelewem oraz dotpay.

 

Ja ten problem rozwiązać?

 

Po dodaniu karty do koszyka pojawia się info "Brak dostępnej metody płatności."

Link to comment
Share on other sites

Też próbowałem obejść ten problem "ręcznie"... dodając jako zwykły produkt, nowy przewoźnik "droga elektroniczna", w ship2pay przypisać płatności i powinno działać lecz pojawia się informacja "Nie ma dostępnych przewoźników dla adresu "Mój adres"." a teoretycznie jest to zwykły produkt, a w przewoźniku darmowa dostawa

Link to comment
Share on other sites

Udało się rozwiązać powyższy problem...

Jeśli chodzi o sam produkt wirtualny to będę go ręcznie robił i wysyłał mailem - napisałem w opisie że czas tworzenia bonu do 5h (myślę że aż tyle się ich nie będzie sprzedawać ze względu na branżę)

natomiast jeszcze jedna rzecz której nie wiem jak rozwiązać... karta podarunkowa jest tworzona na podstawie unikatowego kodu w kodach rabatowych... po wpisaniu kodu ładnie odejmuje kwotę od wartości produktów (gdy wartość produktów jest wyższa od samego bonu), ale jak zrobić aby także odejmował z kosztów wysyłki? Np. bon na 50zł produkty na 20zł czyli koszyk 0zł ale dostawa 15,00zł... a chciałbym żeby także odjęło z wysyłki. W kodach rabatowych w akcje jest zastosuj rabat do zamówienie (bez dostawy), a musiałoby być z dostawą jest wrtość produktów jest niższa niż sam kod

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Udało się rozwiązać powyższy problem...

 

Jeśli chodzi o sam produkt wirtualny to będę go ręcznie robił i wysyłał mailem - napisałem w opisie że czas tworzenia bonu do 5h (myślę że aż tyle się ich nie będzie sprzedawać ze względu na branżę)

 

natomiast jeszcze jedna rzecz której nie wiem jak rozwiązać... karta podarunkowa jest tworzona na podstawie unikatowego kodu w kodach rabatowych... po wpisaniu kodu ładnie odejmuje kwotę od wartości produktów (gdy wartość produktów jest wyższa od samego bonu), ale jak zrobić aby także odejmował z kosztów wysyłki? Np. bon na 50zł produkty na 20zł czyli koszyk 0zł ale dostawa 15,00zł... a chciałbym żeby także odjęło z wysyłki. W kodach rabatowych w akcje jest zastosuj rabat do zamówienie (bez dostawy), a musiałoby być z dostawą jest wrtość produktów jest niższa niż sam kod

Trafiłem na ten sam problem rok temu. 

Jeżeli dobrze pamiętam to rozwiązanie jest jedno i niestety płatne :) - Nie znalazłem darmowego modułu/przeróbki Cart Rules, która by ten problem niwelowała w adminie. 

 

Przeróbka płatna jest dostępna na addons.prestashop

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...