Jump to content

Ciągle narastająca liczba plików na serwerze


P.Bochenek

Recommended Posts

Witam,

 

Zauważyłem, że na serwerze codziennie generowana jest duża ilość plików i powoli wykańcza mi się dostępna ilość do zagospodarowania. Mój sklep posiada dokładnie 47634 produkty, z czego 40000~ posiada tylko dwa zdjęcia, reszta od 1 do 5.

 

Wiem, że Prestashop generuje nowe miniatury, a u niektórych wcale ich nie usuwa, przez co robi się bałagan i prawdopodobnie u mnie jest ten sam problem. Posiadam hosting na Az.pl (tak mi polecono). Wykupiłem hosting na 100GB na początek - lecz niestety nie obsługują oni rozłożenia powierzchni i mam tylko 20gb o czym nigdzie nie było informacji, to jeszcze przeboleję. Drugi problem, limit na tym hostingu wynosi 1,250,000 plików i po imporcie wszystkich produktów zapełniło się do około 750,000, OK.

Tylko, że codziennie generuje się na serwerze do 10,000 plików i nawet nie wiem skąd się to bierze, a na sklepie nie robię w tej chwili nic, nawet go nie odwiedzam.

 

Aktualny stan plików:

R8GGs6w.png

 (od momentu napisania tego posta, przybyło właśnie kolejne 500 plików)

 

Obsługa Az.pl nie jest tutaj nic w stanie poradzić, trzeba wykupić dodatkowy serwer, co się nie opłaca przy ich ofercie.

Zrobiłbym przesiadkę, ale ich nowy panel nawet nie obsługuje kopii zapasowej, więc troszkę jestem w kropce.

 

Miał ktoś kiedyś podobny problem lub wie jak go zidentyfikować?

Czy jest to problem przez Cache, że w tej chwili Google indeksuje mi cały sklep i Prestashop generuje nowe pliki? A widzę, że Google w tej chwili pracuje dość intensywnie.

Czyszczenie Cache nie przynosi efektu.

 

Aktualne ustawienia: (presta 1.7.0.5)

Ej6nGUb.png

 

Chciałem wypróbować skrypt z forum sprawdzający i usuwający nieaktualne obrazki na serwerze, ale boję się go wykonywać, gdyż ten hosting nie tworzy automatycznie kopii zapasowej systemu plików ani nie można jej zrobić ręcznie. Kopia bazy danych z panelu Presta też odpada, wyrzuca błąd 500 mimo wyświetlania błędów PHP. Jeśli ręczny eksport bazy danych z PHPMyAdmin niczym się nie różni, to chociaż jeden problem z głowy.

 

Prosiłbym o jakieś porady lub naprowadzenie na identyfikację problemu.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Do usunięcia zdjęć produktów które nie są przypisane do żadnego produktu można użyc programu "emagic one Store manager for Prestashop" mają darmową wersje 30 dniową, która właśnie umożliwia taką opcję. W programie wchodzimy w ->diagnostyka sklepu i ->uruchom diagnostykę. Dzięki tej diagnostyce dowiemy się o

- brakujących zdjeciach produktow

-zdjęciach które nie są przypisane do żadnego produktu

-produktach bez zdjęć.

 

Po przeprowadzonym skanowaniu można podjąć rózne działa m.in. usunąć zdjęcia które nie są przypisane do zadnego produktu.

Może zwolni  to Panu trochę miejsca i zmniejszy ilość plików.

 

Program to dość spory kombajn więc jeśli miałby Pan problem z konfiguracją lub dotarciem to odpowiednich opcji proszę dać znać.

Pozdrawiam

Edited by koening (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Mam podobny problem. W sklepie ponad 100tys produktów i na serwerze odłożyło się już 1.5 mln plików. Czy istnieje może jakiś moduł do automatycznego czyszczenia plików tymczasowych i zbędnych?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...