Jump to content

504 Gateway Time-out nginx στο Front Page


Recommended Posts

Προσπαθώντας να δημιουργήσει την cache το front page τρώει timeout error απο τον server λόγο μικρού max execution time στην php που είναι 120 τώρα. Μάλλον προσπαθώντας τα φτιάξει τα thumbnails των εικόνων απο τα προϊόντα που είναι πολλά. Είμαι σε shared hosting και δεν υπάρχει δυνατότητα να αλλάξει. Μήπως υπάρχει κάποια ρύθμιση στο prestashop ή κάποιο Module που λύνει το πρόβλημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να το κάνεις κάποια στιγμή που δεν είναι ώρα αιχμής και ο server δεν θα έχει load. Δηλαδή αργά το βράδυ ή νωρίς το πρωί.

 

Δοκίμασα φίλε μου, δυστυχώς δεν ανοίγει με τίποτα η σελίδα. Τα προϊόντα είναι πολλά και το max execution Μικρό. Και σε ένα άλλο prestashop με πολλά προϊόντα πρέπει να κάνω refresh 2-3 φορές για να ανοίξει. Μήπως κάποια ρύθμιση στην cache δεν ξέρω εαν βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να δω όλα τα προϊόντα και όλες τις κατηγορίες εαν μπω απευθείας με το URL τους. Δεν μπορώ να ανοίξω μόνο την αρχική σελίδα. Απενεργοποίησα όλα τα Modules της αρχικής και τίποτα... καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Τα είδα και δυστυχώς το μόνο που αναφέρει είναι
[Wed May 24 22:18:55 2017] [warn] [client 66.100.93.207] mod_fcgid: read data timeout in 120 seconds
[Wed May 24 22:18:55 2017] [error] [client 66.100.93.207] Premature end of script headers: index.php
 

Δεν γίνετε να ανεβάσω το max_execution_time είμαι σε shared hosting και δεν νομίζω αυτό να λυνει το πρόβλημα γιατί δεν μπορεί να ανοίγει η σελίδα τόσο αργά κάθε φορά που σβήνετε η cache για τον οποιοδήποτε λόγο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει κάπου για optimization speed στο prestashop γενικός και ανέφερε ότι κάθε βράδυ έκανε clear cache και μετά την έκανε rebuild με ένα script μέσω του google sitemap xml.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου .

Εγώ το βράδυ σβήνω την cache και έχω cron να ανοίγει το home page ώστε να δημιουργείτε πάλι. Το πρόβλημα είναι πως δεν μπορεί να δημιουργηθεί γιατί τρώει timeout..... Θα δθαβάσω το άρθρο σου μήπως βρω λύση.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...