Jump to content

Türkçe problemi

Recommended Posts

Merhabalar,
Php ve prestashop'a yeni giriş yapmış birisi olarak öncelikle burada vermiş olduğunuz destek için teşekkür ederim.

Ben v1.3.1'i kurdum. Türkçe seçeneğini ekledim ve forumda gördüğüm Türkçe dil dosyasını yükledim. Tabi burada bazı modüller eksik olduğu için yavaş yavaş oradaki eksikleri de çevirmeye başladım örneğin wishlist bölümünde 3-5 satırı çevirip kaydettim baktım sitede hemen göründü bir sorun yok.
Ardından yine wishlist'de 10-15 satırı düzenleyip tekrar kaydettğimde bu sefer ana sayfadaki welcome, yazısından tutun wishlist'de ilk yaptığım değişiklikler de uçtu gitti. Daha önce bu problemi yaşayan var mıdır ve çözümü hakkında bilgisi olan var mıdır?

Gerçek çalışma ortamına geçmeden önce bu tip problemler çok uğraştırıcı olabilir o yüzden şimdiden çözümlemek en iyisi.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1.3.1 in tam bir dil dosyası şu anda yok kardeş. sitedeki dil dosyasıda hatalı.:) bu prestashop yöneticilerine bişey anlatmak çok zor oluyor. o yüzden şimdilik 1.2.5 komğple türkçe sürüm kullanabilirsin.

Yanıtınız için teşekkürler. Peki 1.2.5. ile 1.3.1 sürümleri arasındaki farklar nelerdir, eski sürümdeki hangi hatalar düzeltildi inceleyebileceğim bir döküman vs var mı?

Alışkanlık olarak hep en son sürümü kullanmayı istiyorum ama ondanda tam oturmadığı için bu tip problemler olabiliyor tabii.

kardeş.
http://www.prestashop.com/download/changelog_1.3.1.txt

burda inceleyebilirsin adım adım nelerin değiştiğini. eğer ing. seviyen iyiyse kendin türkçeleştirebilirsin tabi. ancak kendi adıma belirtiyim şu anda 8 tane mağazam var bana ait. 5 inde 1.1 . 3 ünde 1.2 kullanıyorum. ne fark var dersen hiçbir fark yok derim:) çünkü birçok gelitirmeyi ek modüllerle rahatlıkla yapabiliyorum.

kendim türkçelerştirmeye çalışıyorum ama ilk yazımda belirttiğim gibi translations'ı modüller için çalıştırıyorum. İlk update'imde 3-5 satır değiştirip kaydediyorum sorunsuz görünüyor. 5 dakika sonra tekrar modül translations'a giriyorum 10 satır daha ekleyip tekrar kaydediyorum bu sefer ana sayfada yaptığım değişikliklerden bazıları eskiye tekrar ingilizceye dönüyor.

Burada esas sorun çevirileri ben yapayım diyorum ama bazen yaptıklarımı sıfırlıyor.

kendim türkçelerştirmeye çalışıyorum ama ilk yazımda belirttiğim gibi translations'ı modüller için çalıştırıyorum. İlk update'imde 3-5 satır değiştirip kaydediyorum sorunsuz görünüyor. 5 dakika sonra tekrar modül translations'a giriyorum 10 satır daha ekleyip tekrar kaydediyorum bu sefer ana sayfada yaptığım değişikliklerden bazıları eskiye tekrar ingilizceye dönüyor.

Burada esas sorun çevirileri ben yapayım diyorum ama bazen yaptıklarımı sıfırlıyor.

Batıkan, 1.2.5 veriyonu nu kullan. şu anda en iyis o.. 1.3.1 de halen bazi sorunlar gördüm... arkadaslara sor 1.2.5 linki versinler sana.. en iyi çözüm şimdilik bu...

sevgiler

• Create New...