Jump to content

Schimbare automata imagini in momentul in care se trece cu mouse ul peste imag miniaturi


Recommended Posts

Buna ziua tuturor! Doresc să știu dacă din PrestaShop se poate seta ca în momentul în care se trece cu mouse-ul peste imaginile miniatură (imaginile de sub imaginea principala) de pe pagina de produs , imaginea principală să se schimbe automat fără a se da clic pe imaginea miniatura (ca la eMag) Se poate face această setare din PrestaShop sau se poate doar custom code. Mulțumesc!

Link to comment
Share on other sites

Tema default nu are optiune aceasta dar exista teme cu o aseamenea posibilitate.

Aveți idee dacă tema Warehouse poate face asta ? Am gasit un     SITE      facut pe Warehouse ce face exact ce doresc eu, acum nu stiu daca au implementat vre un modul sau pur si simplu din tema se pot face toate astea.

Edited by Alexandra-Ionela (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Aceasta optiune se face facand modificari atat in template cat si in anumite clase. Ideea este de a extrage prima si a 2-a imagine din baza de date.

Nu am de ce sa modific tamplate ul sau altceva din moment ce tema imi ofera aceasta setare....ideea este ca nu gasesc de unde pot face asta in temă. Si al doilea aspect ar fi ca pot adauga cod custom, tema imi ofera acest posibilitate, si asta fara sa modific codul sursa original. Multumesc oricum!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu te inteleg. De unde sti ca ai aceasta optiune? Sau mai exact: daca sti ca ai aceasta optiune de ce nu o folosesti?

Am scris clar mai sus, că nu am idee unde este această setare în temă. Dacă aș fi știut nu aș mai fi deschis topic-ul. Ulterior am văzut că și tema default (1.6.1.13) poate acest lucru. Mulțumesc!

Edited by Alexandra-Ionela (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...