Jump to content

Jak zjistit zisk?


jajaffa

Recommended Posts

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli někdo nevíte jak v Prestě zjistit zisk? Obraty zjistit jde v pohodě, ale zisk? Myslím, že by to mělo nějak jít, když se tam zadává nákupní cena a prodejní cena, jenže já na to nepříjdu...pomůže někdo?

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

rád bych se zeptal jestli někdo nevíte jak v Prestě zjistit zisk? Obraty zjistit jde v pohodě, ale zisk? Myslím, že by to mělo nějak jít, když se tam zadává nákupní cena a prodejní cena, jenže já na to nepříjdu...pomůže někdo?


Celkovou statistiku od návštěvnosti, až přes stav obchodu - co kdo prohlíží, kolíkrát, celkem zakoupeno, zisk v měně či procentech, máš ve statistikách v administraci shopu!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Bronikus: kde presne je tam zisk?

Ja tam bohuzel vidim jen obrat...


A ty si z hodnoty obrazu neumíš vypočítat marži? Tedy zisk? Pokud jde o jednorázovou informaci čísla obrazu - zisku, lze do statistik naházet rozšiřující modul pro tento výpočet. Ale nedělejme z Presty zase UNIshop..

:-S
Link to comment
Share on other sites

- ne kazdy produkt ma stejnou marzi -> napr. od dodavatele A mam produkty s marzi 20%, od dodavatele B 50% a produkty me vlastni vyroby klidne i 100%.

- pomerne casto mam u produktu mnozstevni slevy. U drobnosti za 25.- jsem mnohem radeji, kdyz si jich nekdo koupi rovnou 20 nebo treba 50, pak vyrazne klesa rezie


takze ne, ze znalosti trzby za tento mesic nejsem schopen dat dohromady zisk, maximalne tak zbezny odhad. Na to byl podle me smerovan puvodni dotaz...

Link to comment
Share on other sites

- ne kazdy produkt ma stejnou marzi -> napr. od dodavatele A mam produkty s marzi 20%, od dodavatele B 50% a produkty me vlastni vyroby klidne i 100%.

- pomerne casto mam u produktu mnozstevni slevy. U drobnosti za 25.- jsem mnohem radeji, kdyz si jich nekdo koupi rovnou 20 nebo treba 50, pak vyrazne klesa rezie


takze ne, ze znalosti trzby za tento mesic nejsem schopen dat dohromady zisk, maximalne tak zbezny odhad. Na to byl podle me smerovan puvodni dotaz...


Aha,
tak už vím! Někde ve frankofonní sekci komunity byl na tohle návod na úpravu do statistik, kouknu se tam, někde jsem měl poznámku o názvu takové úpravy.
Link to comment
Share on other sites

Zajimava diskuze, diky za tip - modulky poslouzi pro inspiraci.

Nicmene, ani to neni odpovedi na puvodni dotaz (nebo alespon jak jej chapu ja), protoze tohle poskytuje vicemene soupisku jednotlivych polozek v shopu a kolik na nich prodejce vydela. Ale opet to nedava zadnou predstavu o tom, jak velky byl profit napr. za minuly mesic - a rekl bych, ze bez zasahu do databaze a skriptu ktery do ni zapisuje objednavky se to udelat neda.
V tabulce objednavek se tak musi krome prodejni ceny objevit i polozka nakladu (spocitana dle wholesale_price), ktera uz se potom da celkem dobre zpracovat podobne, jako cena.

Bez toho je puvodni pozadavek nerealizovatelny (alespon ne spolehlive a dlouhodobe).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...