Jump to content
  • 0

Puste zamówienie w backoffice


Xennon

Question

Cześć, mam problem z opisami w zakładce zamówień. Wersja PS 1.6.1.6
 
Zdarzyło się trzy razy w tym tygodniu, że złożone zamówienie przez klientów zapisało się bez szczegółów wysyłki i produktów. 
Wyświetla się poprawnie tylko kwota do zapłaty i stan zamówienia. 
post-1378007-0-86026900-1493194264_thumb.jpg
 
W koszyku jest wszystko okej, przypisany jest numer ID zamówienia i znajdują się w nim produkty.
post-1378007-0-84057300-1493194268_thumb.jpg
 
Nie wiem jak sobie z tym poradzić, jedno takie zamówienie dodaje roboty- trzeba się dodzwonić do klienta i wypytywać o wybór paczkomatu, którego automatycznie nie przypisano.
 
Zdarzyło się to na kliencie zarówno niezarejestrowanym jak i na zalogowanym koncie.
Formy płatności do wyboru to: Cashondelivery, bankwire i dotpay. I tutaj też już w każdej formie błąd wystąpił.

Edited by Xennon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

17 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Odświeżam, bo problem nadal się nie rozwiązał. Dzisiaj przyszło zamówienie i znowu puste- bez wpisanych produktów które znajdowały się w przypisanym do zamówienia koszyku,

Presta w wersji 1.6.1.14, php 5.6 Brak info o zmianach w informacji konfiguracyjnej

 

Dodam, że sklep był postawiony w sierpniu tamtego roku, gdy informatyk składał testowe zamówienia to w logach już od początku się te błędy pojawiały, jednak wcześniej  ich nie widziałem.

I teraz od marca tego roku cały czas się sporadycznie pojawia ten sam błąd:

Frontcontroller::init - Cart cannot be loaded or an order has already been placed using this cart

 

 

@edit

 

Chyba pomogło utworzenie pliku PaymentModule.php w katalogu override/classess którego zawartością jest  kod: 

<?php

/*
 * 2007-2015 PrestaShop
 *
 * NOTICE OF LICENSE
 *
 * This source file is subject to the Open Software License (OSL 3.0)
 * that is bundled with this package in the file LICENSE.txt.
 * It is also available through the world-wide-web at this URL:
 * http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php
 * If you did not receive a copy of the license and are unable to
 * obtain it through the world-wide-web, please send an email
 * to [email protected] so we can send you a copy immediately.
 *
 * DISCLAIMER
 *
 * Do not edit or add to this file if you wish to upgrade PrestaShop to newer
 * versions in the future. If you wish to customize PrestaShop for your
 * needs please refer to http://www.prestashop.com for more information.
 *
 *  @author PrestaShop SA <[email protected]>
 *  @copyright  2007-2015 PrestaShop SA
 *  @license    http://opensource.org/licenses/osl-3.0.php  Open Software License (OSL 3.0)
 *  International Registered Trademark & Property of PrestaShop SA
 */

abstract class PaymentModule extends PaymentModuleCore {

    /**
     * Validate an order in database
     * Function called from a payment module
     *
     * @param int $id_cart
     * @param int $id_order_state
     * @param float   $amount_paid    Amount really paid by customer (in the default currency)
     * @param string  $payment_method Payment method (eg. 'Credit card')
     * @param null    $message        Message to attach to order
     * @param array   $extra_vars
     * @param null    $currency_special
     * @param bool    $dont_touch_amount
     * @param bool    $secure_key
     * @param Shop    $shop
     *
     * @return bool
     * @throws PrestaShopException
     */
    public function validateOrder($id_cart, $id_order_state, $amount_paid, $payment_method = 'Unknown', $message = null, $extra_vars = array(), $currency_special = null, $dont_touch_amount = false, $secure_key = false, Shop $shop = null) {
        if (parent::validateOrder($id_cart, $id_order_state, $amount_paid, $payment_method, $message, $extra_vars, $currency_special, $dont_touch_amount, $secure_key, $shop)) {
            if ((int) $this->context->cookie->id_cart > 0) {
                $this->context->cookie->__unset('id_cart');
            }
        }
    }

}

Po wklejeniu trzeba usunąć plik class_index.php z katalogu /cache

 

Zrobiłem kilka zamówień testowych i w logach czysto.

Jednak denerwuje mnie jeszcze dublowanie się płatności za przedmioty, a tego nie wiem jak za bardzo naprawić.

post-1378007-0-38301200-1498743090_thumb.jpg

Edited by Xennon (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

U mnie też się to pojawiło od aktualizacji 4 modułów około tygodnia temu.

Problem polega na tym że klikając nowe zamówienie przenosi mnie na stronę zamówienia ale bez strony głównej backoffice i bez stylów css.

Jeśli kliknę na starsze zamówienie wszystko działa poprawnie.

Nie miałem czasu na sprawdzenie gdzie jest problem ale chyba po aktualizacji któryś moduł nie zapisuje jakiegoś szczegółu w bazie danych.

Wszystko inne działa bez zastrzeżeń

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To faktycznie jakiś problem z bazą danych, ale jeszcze nie znalazłem co powoduje problem.

W logach wyskakuje błąd, na screenie w załączniku dotyczy ten błąd zamówienia o id 291, i faktycznie tu się nie pojawiają szczegóły w zamówieniu.

post-1378007-0-80294000-1497361758_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ktoś jakoś może pomóc? Jestem w kropce, zamówienia przychodzą puste coraz częściej, a ja nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi i rozwiązania :/

 

Załączam kolejne pliki, bo zauważyłem w info dotyczących serwera brak aktualnej wersji php oraz zaktualizowane pliki, których w sumie nie ruszałem.

post-1378007-0-01472900-1498214153_thumb.jpg

post-1378007-0-91071000-1498214153_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

W panelu hostingu zmień php na 5.6 lub 7.0.

Wykonaj aktualizację presty do najnowszej wersji 1.6.1.14, bo wersja 1.6.1.6 którą masz aktualnie, to mocno dziurawy bubel.

W liście zmienionych plików nie powinno być nic, jeśli coś jest może to oznaczać infekcję sklepu (dopisanie złośliwego kodu do plików).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zrobiłem upgrade do wersji 1.6.1.14 i problem ze zmienionymi plikami w informacjach konfiguracyjnych znikł. Wersję PHP zostawiłem 5.6

Wykonałem około 10 testowych zamówień i jest dobrze, ale w logach dalej wyskakuje błąd z koszykiem.

post-1378007-0-08159700-1498474664_thumb.jpg

post-1378007-0-65195600-1498474745_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Błąd ten powoduje jakiś moduł działający na koszyku, a są to z reguły moduły płatności i moduły przewoźników.

Tam trzeba szukać przyczyny. Trzeba sprawdzić czy te moduły wprowadzają jakieś nadpisania do presty, jakie funkcje nadpisują i jak je nadpisują.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mała aktualizacja, minął miesiąc i wszystko nadal fajnie działa- jest stabilnie! Więc jakby ktoś miał problem to polecam rozwiązać to tworząc plik PaymentModule.php jak napisałem wyżej.

 

Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
On 25.07.2017 at 3:45 PM, Xennon said:

Mała aktualizacja, minął miesiąc i wszystko nadal fajnie działa- jest stabilnie! Więc jakby ktoś miał problem to polecam rozwiązać to tworząc plik PaymentModule.php jak napisałem wyżej.

 

Dziękuje wszystkim serdecznie za pomoc!


Też mam problem z pustymi zamówieniami w ostatnim czasie - wprowadziłem sugerowane przez Ciebie zmiany i mam nadzieję, że pomoże ;)
Dzięki...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...