Jump to content
  • 0

Jeden produkt pod kilkoma nazwami.


sakekl

Question

Czy istnieje możliwość, aby dodać jeden produkt i przypisać mu różne tytuły.

 

 

Konkretnie chodzi mi o klawiaturę do laptopa, która pasuje do kilku modeli. Klient szuka w sklepie po modelu laptopa (z menu rozwijalnego lub wyszukiwarki) i klika na produkt gdzie w nazwie będzie "Klawiatura do Acer 5370". Inny klient szuka do innego laptopa, ale tej samej klawiatury czyli wyszukuje i znajduje po modelu Klawiatura do Acer 5470. Myk ma polegać na tym, że zmieniają się tytuły, a opis kombinacje i inne rzeczy związane z produktem zawsze pozostają te same. 

 

 

Ewentualnie czy jest jakiś moduł, który by to umożliwiał. Przecież jest mnóstwo przedmiotów, które są takie same, a zastosowanie mają do różnych rzeczy.

 

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Jakieś dziwaczne rozwiązanie chcesz zastosować, jeszcze takiego nie widziałem (z wirującą nazwą produktu :)) w żadnym sklepie i nie tylko na prestashop opartych.

Do obsługi takich danych są stosowane albo cechy produktu, albo tagi w produkcie.

Jedne i drugie są indeksowane przez wyszukiwarkę sklepu.

Standardowo presta obsługuje tylko jedną cechę z danej grupy, ale są moduły do multicech.

I cechy są obsługiwane przez filtr nawigacyjny, a tagi nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dlaczego rozwiązanie dziwaczne. Klawiatury są oznaczane numerami seryjnymi ponieważ nie są przypisywane do poszczególnych modeli laptopów Jeżeli mam klawiaturę do laptopa marki Acer to chcąc ją wystawić jako nowy produkt klawiatura powinna mieć tytuł "klawiatura do laptopa nr części 00000000111" i wtedy produkt by był jeden i nie byłoby problemu.

 

Ja jako klient na pewno nie szukał bym po numerze seryjnym tylko po konkretnym modelu laptopa. Dlatego Bardziej przejrzyście byłoby gdyby produkt miał nazwę "klawiatura do laptopa Acer 5840". I oczywiście mógłbym dodać 100 produktów wypisując w każdym tytule inny model, a tak naprawdę byłaby to jedna i ta sama klawiatura, ale w takim przypadku jak aktualizować stany magazynowe kiedy wystawione jest 100 sztuk a dostępnych jest 10.    

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

To podaj link do takiego sklepu z wirującymi nazwami produktów.

We wszystkich mi znanych jest np. nazwa własna produktu "Klawiatura GX-56847".

A jak wejdziemy w szczegóły produktu to mamy dane techniczne produktu (czyli CECHY):

Do komputerów: Acer 4570, Acer 4260, Acer 573, Asus 3456, Asus 456

 

Wyszukiwarka indeksuje i nazwę i cechy, czyli po wpisaniu frazy "Klawiatura Acer 4570" wyszuka mi dokładnie produkt "Klawiatura GX-56847".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...