Jump to content
  • 0

Problem z uploadem


grayling

Question

Witam.

Przeniosłem kopię sklepu (działającego bez zastrzeżeń) do innej domeny (dostawca hostingu ten sam, Hekko).

Zrobiłem to zgodnie z wszelkimi znalezionymi w sieci poradami - kopia plików, kopia bazy, zmiana ustawień settings.inc, i co tam jeszcze.

Dostęp do BackOffice jest, sklep od frontu działa, zamówienia są przyjmowane, powiadomienia rozsyłane, cała nawigacja po sklepie działa, wszystkie obrazki obecne.

 

Ale: nie ma możliwości przesłania na serwer zdjęć, dostaję komunikat, że nie mam uprawnień do obsługi tego zasobu.

Nie ma możliwości wprowadzenia żadnych modyfikacji w tłumaczeniach - to samo, 403.

Nie ma możliwości redagowania cms-ów - to samo.

 

CHMOD-y poprawne (755 foldery, 644 pliki), zresztą nawet ustawienie na 777 nic nie daje.

W katalogach /img i głównym są foldery tmp, nawet jak ustawię na 777 - nic do nich nie trafia, bo po prostu upload nie jest inicjowany - najpierw każe iść won.

 

O czym mogłem zapomnieć?

 

Dzięki, pozdrawiam.

 

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

 

Ale: nie ma możliwości przesłania na serwer zdjęć, dostaję komunikat, że nie mam uprawnień do obsługi tego zasobu.

Nie ma możliwości wprowadzenia żadnych modyfikacji w tłumaczeniach - to samo, 403.

Nie ma możliwości redagowania cms-ów - to samo.

 

Wygląda na to, że hosting ma jakąś formę zabezpieczeń związaną z przesyłem plików do serwera przez stronę www, zapis do plików php, przesyłanie jakiegokolwiek kodu (np. treśc strony cms to w rzeczywistości kod) w formularzach.

 

to często spotykany 'usprawnienie' np. taki hosting webempresa ma taką opcję domyślnie włączoną. w panelu zarządzania hostingiem możemy dodać autoryzację dla danych adresów ip / puli adresów ip / krajów. Po dodaniu swojego ip - możemy wykonywać wszystkie wspomniane czynności.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dzięki.

 

Oczywiście, że problemem jest przesyłanie plików do serwera - tyle tylko, że na tym akurat hostingu nigdy się z tym nie spotkałem. Strona, z której baza została skopiowana do innej domeny, leży na tym samym serwerze (jak pisałem, Hekko).

 

Podejrzewam, że blokada jest spowodowana jakimś wpisem w bazie. Muszę sprawdzić, czy baza ma gdzieś rekord określający fizyczny adres serwera SQL-owego, być może w treści bazy jest taka informacja, dlatego pełny dostęp do bazy jest tylko jeżeli leży na tym pierwotnym serwerze. Bazy w poprzedniej i w nowej domenie tworzone były w odstępie parotygodniowym - może wylądowały na dwóch serwerach sql o różnych adresach. Sprawdzę.

 

Dodanie pojedynczego IP nie wchodzi w grę - administruję tym z neostrady, więc stałego adresu nie mam, tworzenie dynamicznego IP trochę mnie odrzuca. Opcji dodania uprawnień dla puli adresów, czyli np. dla Polski nigdzie nie widziałem (hosting korzysta z popularnego, sprawdzonego Direct Admina).

 

Serdeczne dzięki za trop (czyli hosting), kombinuję dalej.

 

Edit po sprawdzeniu:

Faktycznie, stara i nowa baza fizycznie leżą na różnych adresach (s24.xxxxx.net.pl i s63.xxxxx.net.pl). Żadna tabela w bazie Presty nie zawiera tych informacji. można się tego dowiedzieć wyłącznie z managera baz SQL w DA. 

Ciepło, ciepło, być może tu jest przyczyna? Treść bazy jest, owszem, dostępna do odczytu - ale do zapisu z BackOffice'a w nowej domenie już nie. Dobrze główkuję?

 

Jeszcze jeden pomysł - a może zamiast tak jak poprzednio odtwarzać bazę z kopii, lepiej byłoby wyeksportować ze starej bazy i zaimportować do nowej tylko tabele odnoszące się do kategorii, produktów i obrazków?

 

Kolejny edit:

Qrna, ta nowa baza jest jednak jakoś tam dostępna dla zapisu - można edytować produkty (nazwa, cena, opis). Po edycji produkt jest od strony Front Office widoczny ze zmianami. Ale już próba dodania obrazka do produktu, czy zmiana logo sklepu - zonk.

Edited by grayling (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...