Jump to content
  • 0

Tłumaczenie buttonów i modułów Presta 1.6


jtrojanowski

Question

Szanowni koledzy,

 

 

Jeszcze jeden i mam nadzieję, że ostatni problem do rozwiązania.

 

 

PrestaShop 1.6 (ostatnia wersja)

 

 

Otóż w wielu miejscach i wielu modułach pojawiają się graficzne elementy, które nie tłumaczą się automatycznie na polski, a i w plikach .translate nie ma tych linijek.

 

Chodzi o na przykład: new, add to cart, tax incl, view larger itp. 

 

 

Potrzebuję przetłumaczyć je na polski. Na chłopski rozum (mój), rozwiązania mogą być dwa:

 

- podmiana plików graficznych (dla mnie to nie problem) – jednak nigdzie, ani w img, ani w modules nie widzę takich plików

 

- na wektorowe tło nakładany jest tekst, który jest gdzieś w kodzie. Pytanie: Gdzie...?

 

 

 

 

 

 

 

Póki co znalazłem coś takiego

 

.button.ajax_add_to_cart_button {

  border-color: #eea200;}.button.ajax_add_to_cart_button span {  border-color: #eea200;  background: #eea200;}.button.ajax_add_to_cart_button:hover {  border-color: #333333;}.button.ajax_add_to_cart_button:hover span {  border-color: #333333;  background: #333333;

 

edit: znalazłem jeszcze coś takiego:

 

 

 

 //override every button in the page in relation to the cart

	overrideButtonsInThePage : function(){		//for every 'add' buttons...		$('.ajax_add_to_cart_button').unbind('click').click(function(){			var idProduct =  $(this).attr('rel').replace('nofollow', '').replace('ajax_id_product_', '');			if ($(this).attr('disabled') != 'disabled')				ajaxCart.add(idProduct, null, false, this);			return false;

 

 

CqLqLI7.jpg

 

 

 

 

 

Czy bylibyście w stanie mi pomóc?

Edited by jtrojanowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

7 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Tłumaczenia można wykonać w panelu i jest to najlepsza metoda, na początek wejdź w zakładkę Lokalizacja > Tłumaczenia, jest tam Dodaj aktualizuj język spróbuj kilka razy zaktualizowac język Polski nie zawsze łapie za pierwszym razem. Później gdyby zostały jakieś nie przetłumaczone słowa możesz je tłumaczyć w tej samej zakładce u góry masz pola wyboru co chcesz tłumaczyć na jaki język i dla jakiego szablonu. Te graficzne elementy to ikony z fotawesome i tak np. w css ikona koszyka to content: "\f07a"; wystarczy zmienić wartość na inną to jest unicode. Więcej masz na http://fontawesome.io/icons

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tłumaczenia można wykonać w panelu i jest to najlepsza metoda, na początek wejdź w zakładkę Lokalizacja > Tłumaczenia

 

 

Co zrobić w przypadku, gdy po wejściu w powyższe wyświetla się:

 

"Warning! Your PHP configuration limits the maximum number of fields allowed in a form: 1000 for max_input_vars.

Please ask your hosting provider to increase this limit to 1139 at least, or you will have to edit the translation files."

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dokładnie to co jest napisane czyli skontaktować się z nimi i poprosić ale nie tak jak jest w komunikacie do 1139 tylko od razu np. 6000, zazwyczaj większość serwerów robi to od ręki i bez dodatkowej opłaty lub daje możliwość samemu zmienić to w panelu, pliku htaccess czy php.ini, jeśli jest inaczej to masz kiepski serwer.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Zadzwoniłem jeszcze raz. Dowiedziałem się co nieco, a może i wam się taka informacja przyda. 

 

Plik php.ini jest ukryty (/usr/local/php/php56/php.ini)

 

 

ALE do katalogu public_html wystarczy wrzucić utworzony przez siebie plik php.ini, tylko z linijką, którą chcemy zmienić. W moim przypadku:

max_input_vars = 3000 

Jeżeli serwer pozwala na taką zmianę, zmiana zostanie zastosowana automatycznie. W moim przypadku zadziałało:-)

 

 

Biorę się za tłumaczenia, mam nadzieję, że uda mi się poradzić z panelem...

Edited by jtrojanowski (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...