Jump to content
  • 0

Nie ładujący się szablon Classic / Brak możliwości zaimportowania innego


jtrojanowski

Question

Szanowni koledzy,

 

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu z PrestaShop. Problem opiszę po kolei.

 

 

Po zainstalowaniu PrestaShop 1.7 na serwerze, szablon nie wyświetlał się poprawnie. Szukałem rozwiązania i zdawać by się mogło, że je znalazłem:

 

https://www.prestashop.com/forums/topic/331640-serwer-homepl-problemy-z-prestashop-rozjechany-szablon/

 

jednak po instrukcji pierwszej, zmian nie było (czyściłem cache), a po modyfikacji drugiej sklep w ogóle się nie ładuje wyświetlając komunikat: Error: "install" directory is missing

 

Ponad to, nie mam możliwości załadowania innego szablonu (przed i po modyfikacji kodu) – ładownie z komputera nie działa – nie wyskakuje żadne okienko, jedyną opcją jest import przez ftp na serwer.

 

Jednak i tutaj pojawia się problem, ponieważ szablony, które ściągnąłem (darmowe, ale legalne) po prostu nie ładują się pomimo deklarowanej zgodności z wersją 1.7 – w niektórych z nich jest instrukcja instalacji, nieco dla mnie zbyt skomplikowana odnosząca się do tworzenia i modyfikowania nowej bazy danych na serwerze i plików źródłowych.

 

 

 

Na koniec dodam, że sklep nie powstał dla celów zarobkowych i nie będzie temu służyć w przyszłości, a jedynie badań do pracy magisterskiej. Innymi słowy naukowych. Dlatego, tak na prawdę, w tym momencie nie jest dla mnie ważny wygląd sklepu, a jedynie możliwość jego względnie prostej modyfikacji (kilka własnych produktów, opisów, zdjęć) oraz usunięcie niepotrzebnych elementów z zachowaniem podstawowych dla sklepu internetowego – mówiąc po ludzku – aby wyglądał jak prawdziwy, minimalistyczny sklep internetowy. 

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...