Jump to content

Jakie płatności online najtańsze dla klientów z pl i zagranicy (przelewy do holandii)


theded

Recommended Posts

Przymierzam się do tworzenia sklepu internetowego. Klientela będzie początkowo z Polski ale docelowo klientka chce sprzedawać na cały świat. Zastanawiam się jaki system płatności byłby najkorzystniejszy przy czym:

klientka mieszka w holandii i tam mają trafiać pieniądze

klienci z PL to raczej przywykli do przelewów online a nie do płacenia kartą, nie chcę żeby się peszyli

musi być moduł płatności do Presty, ale to normalne

obroty początkowo mogą być małe, rzędu kilku tysięcy miesięcznie bo firma dopiero startuje

Kwoty od 50 do kilkuset zł za pojedyncze zamówienie

 

Priorytetem jest niska cena ale domyślam się że to jest sprawa indywidualna i każdy sobie musi policzyć ale chciałbym żebyście mi wskazali jakiś kierunek. Nie chciałbym podpisywać umów z kilkoma firmami (przynajmniej na początku) bo wtedy już w ogóle nie zrobię u nikogo większego obrotu. Co doradzicie?

Link to comment
Share on other sites

na Polskę PayU, ale nie sprawdza się dla sprzedaży zagranicznej. Wymaga oddzielnych umów walutowych i jest to mało opłacalne. Poza tym jest nieznany zagranicą i klienci niechętnie z niego korzystają.

Zagraniczna sprzedaż opiera się głównie o Paypal i z tego korzysta 98% moich zagranicznych klientów. Niektórzy "słyszeli" też o Dotpay i darzą ich większym zaufaniem niż PayU.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie PayU + Paypal


Oczywiście jest to tylko moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...