Jump to content

[ Çözüldü / Solved ] SSL Kırılması

Recommended Posts

Merhabalar,

Footer da bulunan logo bloğundaki url ler http olarak geldiği için SSL'yi kırıyor.

Modülün kodlarını karıştırdım ama prestashop daki yapıyı daha tam aşamadığım için sorunu da çözemedim.

6056ff53175445ba98e0986b82e47d6d.png

Bu .tpl dosyasının görüntüsüdür ; 

e6b5fea827524b33a6cc2382397d9e24.png

Bu da php dosyasındaki ilgili satırın görüntüsüdür ;

22ff02d22a3e4181b618880397ced549.png

Bu satıra müdahale ettiğim zaman da resimler kırılıyor. Yada bura ile bir ilgisi yok başka bir bölümde ana url yi düzeltmek gerekiyor ama bir türlü çözemedim.

_PS_BASE_URL_.__PS_BASE_URI__.'img/blocklogo/'.$slideArray['id_pos_logo'].'.jpg';
Edited by LaWSu1T (see edit history)

Merhaba

Slayt modülünüzü tekrar yükleyip resimleri atarken https olarak yapabilirmisiniz. Birde modülün tpl ini değiştirdiyseniz orjinalini kullanınız.

Tekrar yüklemeden önce ön bellek temizlemesini yapınız . Şu an sayfanızda oldukça fazla sistem hatası görünüyor.

Edited by askinjew (see edit history)

Tekrar Merhabalar,

Fakat buradaki slider ve brand kısımlarına hiçbirşekilde url tanımlaması yapmıyorum. 

Sadece resim yüklemesi yaparak kaydediyorum ve geri kalanı sistem veritabanından çekiyor.

bu modüllerin php veya tpl lerine linkleri https olarak belirtmem gerekiyor ama bir türlü çözebilmiş değilim

Bu Slideshow un panel görüntüsü ;

968c84e1c00d42dda4598815f9778f0a.png

Buda brand logo nun panel görüntüsü ;

087609a9f06345848870a18246cc5ef5.png

görüldüğü üzere link tanımlaması manuel değil. 

sanırım Hemen Al yazısına link tanımlanmış . Kontrol edebilirmisiniz ?

Dediğiniz gibi brand da herhangi bir tanımlama yok. Bu modül ssl uyumlu olmayabilirmi modülü durdurunca ssl liniz düzeliyormu bir kontrol edebilirmisiniz.

sliderdeki hemen al linki / ile başlayıp kalan kısmını içeriyor. ( tüm olay şu basedir denilen url yapısında gibi )

brand logo modülü pasif olunca sepet sayfasında ssl düzeliyor kontrol etmiştim.

dediğim gibi tuhaf bir hata ama çözemiyorum :)

Sorunlu bir modül sayfanızda artan bir hata veriyor ve bu çalışma sistem cpu sunda gereksiz bir yüklenmeye neden olabilir. Modül sahibi ile irtibata geçmenizi öneririm. Modülde içindek atamalarda tekrarlayan ve yarım url lar mevcut görünüyor. Benim tavsiyem bu modülü kullanmamanız.

.tpl içindeki resim kaynağı yerini şu şekilde

src="{$content_dir}{$logo.image}"

.php içindeki

_PS_BASE_URL_.__PS_BASE_URI__.

bu kodlarıda silip bir deneyelim.

iyi çalışmalar..

Safa Bey harikasınız :)

tpl içine gerek kalmadan _PS_BASE_URL_.__PS_BASE_URI__. kısmı silinerek sorun çözüldü.

PosLogo ve PosSlideShow modüllerini dediğiniz gibi düzenledim ve şu an tüm sayfalarda SSL aktif olarak geliyor.

Düzeltme; tema içindeki modül tpl side düzenleme gerektiriyormuş :)

Edited by LaWSu1T (see edit history)