Jump to content

Problémák a szállítási költség kiszámolásával, Euróból Forintra


Surim

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Még új vagyok a Prestashop világában és éppen most próbálom meg összerakni az első webshopomat Prestashop 1.7.0.6-ban, Classic template-el. Egyelőre döcögősen, de minden az elképzeléseim szerint alakul, kivéve az árakat a „kicsekkolásnál”. Nagyon örülnék neki, ha tudnátok segíteni nekem. A problémámat már posztoltam angolul is, de most láttam, hogy van magyar fórum is. Gondoltam, hátha ti már szembesültetek ezzel a problémával, ami a következő:

  • A webshopomnak két valutája van. A „fő” valuta az Euró, amiből átváltja a forintot, 1 EUR = 300 HUF árfolyamon. Az összes ár, amit eddig láttam jól jelenik meg kivéve a postázást.
  • A postázás 4,6 Euróba került, ami 1380 Ft lenne. A postázási opció kiválasztásakor, viszont 414 000 Ft-al jelenik meg, azaz 4,6 X 300 X 300-al számol a program, tehát kétszer konvertálja. A végösszegnél viszont stimmel a számítás és az összesen fizetendő összegnél 1380 Ft-ot ír a szállításra.
  • Ugyanez történik akkor is, ha plusz „eljárási” költséget számolok fel az árú adatlapján.
  • Az angol leírásom, posztolt képpel itt található: https://www.prestashop.com/forums/topic/603622-shipping-costs-calculated-wrongly-in-currency-at-checkout/

 

Nagyon örülnék neki, ha tudnátok segíteni a problémám megoldásában. Ha tudja valaki a megoldást és megírná úgy, hogy egy kezdő is megértse, annak nagyon örülnék.

 

Üdvözlettel,

Suri

Link to comment
Share on other sites

Sajnos - ahogyan a csoportban is írjuk - nem tudunk még érdemben segíteni 1.7-ben, mert nem építünk még vele. Instabil.

 

Én megfontolnám az 1.6.1.12-vel kapcsolatos fejlesztést vagy a jelenlegi instabil verziódat frissíteném 1.7.x stabilra. Aztán próba a felső problémákkal.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a gyors választ. Ez sokat megmagyaráz.

Sajnálom, hogy sehol sem láttam leírva, hogy ez nem egy stabil verzió. Nem tudom, hogy szeretnék-e régebbi verzióra váltani, mert már így is elég sok időt öltem bele abba, hogy megtanuljam kezelni és beállítsam magamnak a dolgokat.

Nem tudjátok esetleg, hogy hogyan tudom frissíteni a verziómat? Gombot, vagy ilyesmit nem találtam és a frissítéssel kapcsolatos kereséseim sem adtak választ. Mit érdemes előtte lementeni?

Köszönöm a segítségeteket.

 

Üdv,

Suri

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozz a Facebook közösségünkhöz, az sokkal gyorsabb és produktívabb mint ez a fórum.

Nézd meg, hogy a modulok között találsz-e olyat, hogy 1 click upgrade module. Ha igen, akkor backup után kíséreld meg a felfrissítést vele.

Link to comment
Share on other sites

Szia Attila!

 

Nagyon köszönöm a gyors és kompetens segítséget. Frissítettem a shopot és ezzel megoldódott ez a probléma. Igaz lettek helyette mások, de ez már egy másik kérdés. :)

 

Üdv,
Suri

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...