Jump to content
  • 0

Zmiany w koszyku klienta


WWR

Question

Witam,

 

potrzebuje dokonać kilka zmian w koszyku od strony klienta, nie mogę natomiast znaleźć tego zarówno w ustawieniach modułu, jak i pliku np. ordercart.tpl, może mi ktoś pomóc i wskazać drogę?

 

1. Mam defaultowo ustawione hasło  "Dostawa: Free Shipping!", a zaznaczona opcja jest odbioru osobistego co jest mylące i chciałbym to hasło edytować.

 

2. Nie wiem jak zmienić żeby w ogóle opcja odbioru osobistego była na innym miejscu, a nie defaultowo na pierwszym ponieważ jest ona najrzadziej u mnie wybierana, chciałbym by kurier się automatycznie ustawiał na początku.

 

3. Kwota dostawy jest podana kwotą netto, a chciałbym by była brutto, nie wiem czy to kwestia zmiany tylko napisu "netto" na "brutto", jeśli tak to również gdzie, czy to kwestia zmiany wartości liczonej jakoś.

 

post-1382611-0-41376600-1491212593_thumb.jpg

 

W załączniku podsyłam plik z zaznaczonymi miejscami do zmian, liczę na pomoc.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ad1.  informacja free shiping dotyczy odbioru osobistego - po wyborze innej formy zmieni się na ustaloną kwotę

Ad2. w PA >Przewoźnicy - łapiesz i przeciągasz na określoną pozycję

Ad3.PA>Przewoźnicy > określasz Podatek dla kazdego z przewoźników

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ad1.  informacja free shiping dotyczy odbioru osobistego - po wyborze innej formy zmieni się na ustaloną kwotę

Ad2. w PA >Przewoźnicy - łapiesz i przeciągasz na określoną pozycję

Ad3.PA>Przewoźnicy > określasz Podatek dla kazdego z przewoźników

 

Dzięki, ale w zasadzie nie jest to rozwiązanie:

 

Ad. 1 - wiem że to informacja dot. odbioru osobistego, ale jak sama nazwa wskazuje to odbiór osobisty, a nie "free shipping", więc tak czy inaczej chcę edytować tą frazę.

Ad. 2 - niestety już to sprawdziłem, przeciągnąłem kuriera wyżej nad pozycję odbioru osobistego, ale on dalej jest w koszyku dla klienta na pierwszej defaultowej pozycji więc też to nie działa.

Ad. 3 - czy to na pewno rozwiązanie? Zmiana podatku nie da mi kwotę brutto, tylko inny podatek, próbowałem też dać "bez podatku" i wpisać kwotę brutto, ale tak czy inaczej zostaje napis "kwota netto" do zapłaty, więc znowu trzeba by było edytować frazę "netto".

 

Pozdrawiam,

Edited by WWR (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Ten tekst służy do wyświetlania ceny i ma tylko jedno ustępstwo wyświetlające tekst gdy cena jest 0 to wyświetla napis darmowa dostawa, możesz go przetłumaczyć w tłumaczeniach.

2. W zakładce Wysyłka > Preferencje jest ustawienie sortowania jak masz według ceny to zmiana pozycji nic nie da, więc edytuj tą opcję na sortowanie według pozycji.

3. Ktoś tu ostatnio na forum podawał że jest błąd w szablonie i w koszyku cena wysyłki jest zawsze netto, dlatego należy zmienić to w pliku shopping-cart.tpl.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

1. Ten tekst służy do wyświetlania ceny i ma tylko jedno ustępstwo wyświetlające tekst gdy cena jest 0 to wyświetla napis darmowa dostawa, możesz go przetłumaczyć w tłumaczeniach.

2. W zakładce Wysyłka > Preferencje jest ustawienie sortowania jak masz według ceny to zmiana pozycji nic nie da, więc edytuj tą opcję na sortowanie według pozycji.

3. Ktoś tu ostatnio na forum podawał że jest błąd w szablonie i w koszyku cena wysyłki jest zawsze netto, dlatego należy zmienić to w pliku shopping-cart.tpl.

 

1. Ten tekst służy do wyświetlania ceny i ma tylko jedno ustępstwo wyświetlające tekst gdy cena jest 0 to wyświetla napis darmowa dostawa, możesz go przetłumaczyć w tłumaczeniach.

2. W zakładce Wysyłka > Preferencje jest ustawienie sortowania jak masz według ceny to zmiana pozycji nic nie da, więc edytuj tą opcję na sortowanie według pozycji.

3. Ktoś tu ostatnio na forum podawał że jest błąd w szablonie i w koszyku cena wysyłki jest zawsze netto, dlatego należy zmienić to w pliku shopping-cart.tpl.

 

Super dzięki,

 

Ad. 1 - próbowałem szukać tych fraz i zmieniałem ich nazwy ale jakoś nie aktualizowało mi ich na stronie więc nie wiem o co chodzi, ale rzeczywiście wolał bym by to dotyczyło tylko jednej wysyłki (czyli odbiór osobisty to "odbiór osobisty"), a przy kurierze żeby pisało "darmowa dostawa" po przekroczeniu ustalonej wartości koszyka.

Ad. 2 - ok super działa, o to mi chodziło właśnie.

Ad. 3 - chyba chodzi o zmianę excl na incl nie ?

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Jeśli w przewoźniku w Lokalizacja wysyłek i koszty wybierzemy podatek i podamy ceny dostaw NETTO to jest w koszyku wszystko poprawnie (wyświetla brutto).

Wielu użytkowników presty ustawia "Brak podatku" i podaje ceny dostawy brutto, ale w koszyku (zresztą poprawnie) wyświetla się wtedy NETTO.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...