Jump to content

Βοήθεια σε eshop


Enicktim

Recommended Posts

Καλησπέρα! Θα ήθελα την βοήθεια σας καθώς δεν γνωρίζω και πολλά από prestashop. Έχω ένα eshop  με ποδήλατα το www.timamopoulos.gr και θέλω από την κεντρική σελίδα να αλλάξω το όνομα (Προτεινόμενα) σε Νέες αφίξεις όπως επίσης θέλω και από την κατηγορία προσφορές που είναι στην κεντρική σελίδα να το ορίσω να τραβάει προϊόντα από μία συγκεκριμένη κατηγορία  ενώ τώρα τραβάει με βάση την τιμή του προϊόντος από τόσο τόσο.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

post-1386154-0-51295400-1490984225_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Όλες οι ονομασίες (και πάσης μορφής κείμενο) είναι στο μενού Localization > Translations (για το συγκεκριμένο θα πας στο blockfeatured, έτσι λέγεται το πρόσθετο που "σερβίρει" τα προτεινόμενα προϊόντα)

Για το δεύτερο. Θες να παίρνει προσφορές από συγκεκριμένη κατηγορία ή γενικά ό,τι προϊόντα να 'ναι αρκεί να είναι της κατηγορίας (άσχετα δηλαδή αν είναι σε προσφορά ή όχι);

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε ευχαριστω για την απάντηση! Για το δευτερο θελω να κανω αυτο που είπες! Να πέρνει προϊόντα απο συγκεκριμένη κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πήγα και στο Localization > Translations αλλά και απο τα πρόσθετα στο blockfeatured που μου είπες αλλά δεν βρήκα πουθενά το όνομα Προτεινόμενα ώστε να το αλλάξω σε νέες αφίξεις! Ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ συγγνώμη. Homefeatured ήθελα να πω. Το άλλο το εξετάζω ακόμη (είναι μια function στην class /classes/Product.php) που αν πας στο αρχείο /modules/blockspecials/blockspecials.php θα βρεις πού οδηγεί και με βασικές γνώσεις mysql και php θα το μετατρέψεις σε ό,τι θες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και εγώ αυτό βρήκα το Homefeatured αλλά το μόνο που γράφει όταν μπαίνω μέσα είναι τον Αριθμός προϊόντων που θα εμφανίζονται, την Κατηγορία από την οποία θα επιλέγονται προϊόντα για εμφάνιση και αν θα είναι τυχαία εμφάνιση προιοντων. Σε ευχαριστώ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...