Jump to content

Probleme cu modulele


Recommended Posts

Hello,

Am intrat in partea de adminstrare la "MODULES" si nu mi apare nici-un modul. Vreau sa adaug modulul de plata deoarece nu mi-l recunoaste cand incerc sa dau o comanda in rolul unui utilizator si imi apare ca nu sunt instalate module de plata.

Mai am problema si cu vizulizarea produselor nu pot sa le vizualezi din prima pagina,adica sa vad detaliile lor.cand dau click pe produse apare pagina goala.

Multumes anticipat.

Link to comment
Share on other sites

se pare ca ai o eroare, deschide config/config.inc.php si modifica @ini_set('display_errors', 'off'); in @ini_set('display_errors', 'on'); si vezi ce eroare iti apare in pagina de detalii a produsului

Link to comment
Share on other sites

perfect, e doar o eroare de php nu e din cauza magazinului. Hostingul tau nu a alocat destula memorie pentru PHP - ai mai multe posibilitati:
1. vb cu ei direct - e foarte putina memorie pentru orice host (doar 8MB) - dar poate e serverul tau si asa era default. Daca e serverul tau modifica php.ini si pune memory_limit = 64M spre ex.

2. in config/config.inc.php pune linia asta:
ini_set("memory_limit","64M"); imediat sub @ini_set('default_charset', 'utf-8');

3. pune:
php_value memory_limit 64M
in .htaccess

depinde de setarile hostului s-ar putea ca nici una sa nu mearga dar ar trebui sa fie intelegatori ca 8MB e exagerat de putin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

salut.

 

Am o problema cu modulele pe care incerc sa le instalez manual prin aplicatia din BO (adauga modul din calculatorul meu) in sensul ca, desi dupa upload imi apare mesajul "Descarcarea modulului a reusit", aceste module proaspat instalate nu imi apar in lista.

 

Imi poate spune cineva care sa fie cauza problemei?

Multumiri anticipate.

 

site-ul la care fac referire: www.deconfort.ro

Edited by deconfort (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

am verificat, si arhivele sunt ok, nu contin alte arhive in ele. Ideea este ca acum ceva timp am instalat fara probeme module si le regaseam in lista, am instalat si pesimplefooter, pe care l-am dezinstalat si acum nu -l mai pot reinstala. Acum am 9ncercat mai multe module si acelasi rezultat, nu le pot vedea...

 

Am verificat in public_html/modules iar modulele dorite de mine sunt acolo... cred ca ceva din presta le blocheaza sa apara..

Mai aveti si alte sugestii ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
×
×
  • Create New...