Jump to content

tvar URL


lemka

Recommended Posts

Dobrý den,

 

delší doby jsem provozoval webový katalog s webovou adresou www.domena.cz/categorie/produkt, po přechodu na prestashop se tvar url změnil na www.domena.cz/cs/kategorie/produkt

 

trápí mě že došlo k přídání /cs/ na domovské adrese, které u vícejazyčném webu nelze odstranit

 

zajímá mě váš názor zda dojde k postihu ve vyhledavani u google, jelikoz spousta webu odkazuje na www.domena.cz a nyni je domovska adresa www.domena.cz/cs/ (v htaccess mám samozřejmě 301 presmerovani na)

 

děkuji za informaci, případně jak toto řešit ?

 

díky Roman

Link to comment
Share on other sites

Dobrý den,

 jinak než vytvořit si pravidlo pro přesměrování tak jak jste to provedl to udělat snadno nelze, pokud nechcete změnit celou strukturu vytváření url v prestě. Problém kolem seo mít moc velký nemusíte, protože vyhledávač si časem cestu najde, ale jde spíše o ty získané odkazy pro lidi kdy právě tím směrováním je pošlete minimálně do správné kategorie, bohužel pokud máte v ps ještě ID v názvu produktu tj. i pokud máte stejné názvy kategorií a zboží tak kvůli tomu ID to může dělat problémy-nicméně to ID lze po dalších úpravách také skrýt-jsou na to moduly-samozřejmě pokud máte i stejné ID co jste měl u produktů původně i v ps pak máte po problému a stačí ten základní rewrite rule.

 

Takto vám to stačí?

Link to comment
Share on other sites

mockrát vám děkuji za informaci, jak jsem psal nejvíce mě trápí že spousty pracně získaných zpětných odkazů odkazuje na www.domena.cz a nyní je obsah az na doméně /cs/.. tak zda to nejsou ztracené odkazy. jinak jsem vypozoroval že web má nejlepší odezvu až když jsem vypnul cache.. je to tak normální ?

 

pravidlo pro přesměrování jsem vytvářel jen pro původní URL v indexu googlu. přesměrování www.domena.cz -> www.domena.cz/cs/ provádí sam prestashop.

díky za info

Link to comment
Share on other sites

Zkuste si přez nějaký takovýto externí odkaz prokliknout na váš nový web a hned uvidíte co se stane, pokud jste si přenesl původní obsah a je tam přidané jen to cs tak lze ručně dopsat rewrite aby se to přesměrovalo správně, třeba to presta vyřeší za vás. Samozřejmě pokud je část obsahu původního webu na novém už nepoužívaný pak jsou odkazy na takovýto obsah v podstatě ztraceny a nezbude vám nic jiného než je zkusit upravit.

 

Ohledně cache neuvádíte verzi ps kdy některé mají problémy s fungováním těchto urychlovačů. Pokud už je systém kde to máte nějak optimalizovaný a třeba i má nějaké aktivní cachovací mechanismy pak je vhodné opravdu nechat to v app neaktivní protože když to neotestujete tak to může způsobit to co popisujete a dojde k opačnému efektu tedy dojde ke zpomalení načtení appky.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...