Jump to content
  • 0

Migracja z RedCart na PrestaShop


MateuszSkrypty

Question

13 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Hej,

Tak, potrzebujesz narzędzia, które skopiuje produkty do nowego sklepu.

Istniejące zamówienia będzie raczej ciężko je przenieść, wiec zalecam zrobić po prostu ich kopię (do wglądu).

Konta klientów można przenieść cześciowo (tzn. klient będzie musiał ustawić nowe hasło).

Z ciekawości, dlaczego planujesz przenieść się z RedCarta?

Jeśli jesteś zainteresowany przeniesieniem danych zapraszam do kontaktu www.cyfrowejutro.pl 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie wystarczy pobrać z RedCarta plik csv z produktami i załadować go w PresstaShop?
Póki co tak zrobiłem i działają mi wszystkie dane przy czym ładuje tylko zdjęcie miniaturki po stronie admina, natomiast po stronie frontowej już nie...
Jakieś pomysły dlaczego tak jest?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mateusz z tego co kojarzę importer presty radzi sobie średnio, tzn. np. ma problemy z importem więcej niż jednego zdjęcia produktu, problem z kodem html w tresci opisu.

Ja takie rzeczy załatwiam przy pomocy własnego oprogramowania, ponieważ zawsze z CSV były jakieś problemy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Mateusz z tego co kojarzę importer presty radzi sobie średnio, tzn. np. ma problemy z importem więcej niż jednego zdjęcia produktu, problem z kodem html w tresci opisu.

Ja takie rzeczy załatwiam przy pomocy własnego oprogramowania, ponieważ zawsze z CSV były jakieś problemy.

 

Standardowy importer CSV nie ma problemów z importem żadnych danych, zarówno wielu zdjęć jaki i z tagami html w opisach.

Wszystkie problemy z importem CSV wynikają TYLKO i WYŁĄCZNIE z błędnego przygotowania przez użytkowników danych do importu.

W nagłówku importera są dwa linki:

http://doc.prestashop.com/display/PS16/CSV+Import+Parameters

https://en.wikipedia.org/wiki/Comma-separated_values

Wystarczy się zapoznać z tymi informacjami i je spełnić w przygotowanych plikach importu. I to wszystko.

 

Być może posiadasz jakiś własny super importer obdarzony sztuczną inteligencją, który znajduje błędne dane w pliku i je naprawia w czasie importu, a być może wgrywasz te dane beżpośrednio do bazy danych bez żadnej walidacji i potem to już tylko same problemy z takimi "pseudodanymi".

Link to comment
Share on other sites

  • 0

e_com niestety nie jest tak kolorowo jak piszesz.

Spróbuj np. wyeksportować ze sklepu plik CSV i zaimportować go ponownie do tego samego sklepu.

Produkty, które miały więcej niż jedno zdjęcie będą miały tylko jedno. 

Dodatkowo jeśli opis zawierał znaki specjalne i specyficzny kod html również się sypnie import.

 

Co do mojego importera to tak, poprawia różne błędne dane (np. zły kod html, znaki specjalne, kodowanie) i po walidacji dodaje ja do sklepu.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok z importem produktów już sobie poradziłem mniej więcej, jednakże problem wystąpił w przypadku przypisaniu produktów do poszczególnych kategorii. A mianowicie w prestashop podczas importu w pliku csv podajemy nazwe kategorii, a w osobnej kolumnie nazwę kategorii nadrzędnej(poprawcie mnie jeśli się mylę). Natomiast redcart(z którego importuje csv) zapisuje ścieżkę kategorii w jednej kolumnie... Dodam że mam ponad 180 kategorii i 4800 produktów. Jak (nie przepisując recznie kategorii) rozwiązać problem importu produktów do poszczególnych kategorii?

 

Pozdrawiam Mateusz

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Spróbuj np. wyeksportować ze sklepu plik CSV i zaimportować go ponownie do tego samego sklepu

 

To w końcu mówimy i imporcie czy eksporcie?

 

 

Co do mojego importera to tak, poprawia różne błędne dane

 

Czyli magicznie uzupełnia wspomniany plik eksportu ze sklepu o brakujące dane itd.? Może zgłoś się z nim po nobla ;)

 

 

w prestashop podczas importu w pliku csv podajemy nazwe kategorii, a w osobnej kolumnie nazwę kategorii nadrzędnej

 

W tej samej, doczytaj instrukcję ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ok z importem produktów już sobie poradziłem mniej więcej, jednakże problem wystąpił w przypadku przypisaniu produktów do poszczególnych kategorii. A mianowicie w prestashop podczas importu w pliku csv podajemy nazwe kategorii, a w osobnej kolumnie nazwę kategorii nadrzędnej(poprawcie mnie jeśli się mylę). Natomiast redcart(z którego importuje csv) zapisuje ścieżkę kategorii w jednej kolumnie... Dodam że mam ponad 180 kategorii i 4800 produktów. Jak (nie przepisując recznie kategorii) rozwiązać problem importu produktów do poszczególnych kategorii?

 

Pozdrawiam Mateusz

 

Jest tylko jedna kolumna kategorii w imporcie CSV.

Jeśli chcesz przypisać produkt do kilku kategorii, to je wszystkie podajesz oddzielając przecinkiem np.:

Odzież, Odzież męska, Spodnie;

Pierwsza kategoria z tej listy zostanie automatycznie ustawiona jako kategoria domyślna tego produktu.

I taka uwaga jeszcze, jeśli jakaś kategoria nie istnieje, a ją podasz w CSV, to presta ją porostu utworzy w czasie importu. Także nazwy kategorii trzeba dokładnie podawać tak jak je mamy utworzone jeśli chcemy mieć poprawne przypisanie, a nie utworzone setki nowych kategorii :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Piotr chyba masz problem z czytaniem :)

Mówiłem o tym, że importer/eksporter działa średnio i niestety w wielu przypadkach jest z nim problem.

Co do mojego narzędzia to również chyba nie zrozumiałeś co napisałem, ponieważ tak jak wcześniej wspomniałem nie uzupełniam danych tylko je poprawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kolego cyfrowy to nie ja mam problem z czytaniem jak już.

Sęk w tym, że presta nie ma eksportera tylko narzędzie do importu i jeśli będziesz miał poprawne pliki do zaimportowania to można je tak dodać..

To coś wbudowane czym zapewne eksportujesz produkty, które chcesz później na powrót zaimportować "eksportuje" szczątkowe dane o produktach więc Twoje narzędzie nie ma co poprawiać, bo tam fizycznie nie ma danych o których piszesz.

Spróbuj np. wyeksportować ze sklepu plik CSV i zaimportować go ponownie do tego samego sklepu.

Produkty, które miały więcej niż jedno zdjęcie będą miały tylko jedno.

Skoro jednak upierasz się, że "wyciągnięte" tak dane Twoje narzędzie poprawnie importuje to gratuluję, jednak nie wierzę, bo jak wspomniałem musiałoby je magicznie uzupełniać a nie poprawiać.

Dla mnie EOT.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Kolego cyfrowy to nie ja mam problem z czytaniem jak już.

Sęk w tym, że presta nie ma eksportera tylko narzędzie do importu i jeśli będziesz miał poprawne pliki do zaimportowania to można je tak dodać..

To coś wbudowane czym zapewne eksportujesz produkty, które chcesz później na powrót zaimportować "eksportuje" szczątkowe dane o produktach więc Twoje narzędzie nie ma co poprawiać, bo tam fizycznie nie ma danych o których piszesz.

Skoro jednak upierasz się, że "wyciągnięte" tak dane Twoje narzędzie poprawnie importuje to gratuluję, jednak nie wierzę, bo jak wspomniałem musiałoby je magicznie uzupełniać a nie poprawiać.

Dla mnie EOT.

Piotr nadal nie rozumiesz.

Skoro to nie jest exporter to dlaczego jest podpisany jako exporter i eksportuje produkty? :)

Tak jak pisałem wcześniej, często zdarzało mi się, że podczas importu CSV pojawiał się błąd bez konkretnej informacji gdzie jest problem.

Nie pisałem, że moje narzędzie uzupełni jakiekolwiek dane (przewiń kilka postów do góry). Wspomniałem, że po prostu naprawia niepoprawne dane wejściowe (np. zły kod html, znaki specjalne, kodowanie). 

Po prostu przy przerzucaniu produktów do presty z różnych źródeł u mnie znacznie lepiej sprawdza się moje rozwiązanie. Tylko tyle i aż tyle :) 

Dla mnie również koniec tematu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...