Jump to content

Kilka pytań (Pamięć podręczna, zarządzanie pozycjami, moduły)


ArturRother

Recommended Posts

Witam, z góry przepraszam jeśli tematy się pojawiły na forum. Szukałem odpowiedzi, ale nie trafiałem na dobre, proste rozwiązania.

Mam kilka pytań.
Posiadam Preste 1.6.0.11
Korzystam z domyślnego szablonu default.

Pytania:
1. Czy wyczyszczenie pamięci podręcznej może spowodować (500 Internal Error) ? Zaisntalowałem kupiony moduł, który lekko trzabyło zmodyfikować. Twórca modułu podesłał mi aktualną wersję pod moją wersje PHP 7 i po wprowadzeniu zmian zalecił wyczyszczenie cache. Po wyczyszczeniu pamięci podręcznej gdy chcę z poziomu strony głównej wejśc w karte produktu to pojawia się 500 Internal Error. The server....
W jaki sposób to naprawić? co zrobiłem źle?

2. Jak wczesniej wspomniałem kupiłem moduł, który jest komaptybylny z moja wersją presty. W jaki sposób mogę ten moduł wyświetlic na stronie głównej? obecnie pojawia sie po wejsciu w kategorię sklepu i jest przypięty do lewej strony.
W pozycjach modulów w sekcji header przesunałem wybrany moduł pod blok/ moduł górne menu, ale brak rezultatu.
Prosze o pomoc, w jaki sposób mogę wybrany moduł wyświetli na stronie startowej pod sliderem?

Z góry dzieki za pomoc.
 

Link to comment
Share on other sites

po włączeniu trybu debugowania pojawił się poniższy komunikat
Fatal error: Uncaught --> Smarty Compiler: Syntax error in template "//themes/default-bootstrap/product.tpl" on line 743 "{/if}" unexpected closing tag <-- thrown in /tools/smarty/sysplugins/smarty_internal_templatecompilerbase.php on line 743

w jaki sposób mogę naprawić ten problem?

Edited by ArturRother (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

plik product.tpl był edytowany przez twórce dodatku, który kupiłem. Moduł pozwala na dodanie kolejnych kart jako zakładki na karcie produktu. Po zainstalowaniu modułu źle przedstawiała się karta produktu. Po kontakcie z twórcą okazało się, że jest problem w mojej wersji php i trzeba wprowadzić pewne zmiany. W pierwszej kolejności otrzymałem moduł kompatybilny z php 7 a na kolejnym etapie należało wykonać modyfikację podstawowego szablonu presty. Więcej w linku poniżej.
https://mypresta.eu/en/art/prestashop-16/product-tabs.html

Ze względu na to, że nie czuje się na siłach aby coś zmieniać w kodach to poprosiłem twórce modułu o pomoc. Przesłałem pliki product.tpl oraz product.css. 
Otrzymałem poprawione pliki, wgrałem na serwer, wyczyściłem cache i pojawił sie problem.


 

Edited by ArturRother (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

tak zrobie, już pisze do twórcy modułu. dzięki za poświęcony czas

wracajac do moich pytań. 

2. Jak wczesniej wspomniałem kupiłem moduł, który jest komaptybylny z moja wersją presty. W jaki sposób mogę ten moduł wyświetlic na stronie głównej? obecnie pojawia sie po wejsciu w kategorię sklepu i jest przypięty do lewej strony.
W pozycjach modulów w sekcji header przesunałem wybrany moduł pod blok/ moduł górne menu, ale brak rezultatu.
Prosze o pomoc, w jaki sposób mogę wybrany moduł wyświetlić na stronie startowej pod sliderem?

Edited by ArturRother (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Hook header nie służy do wyświetlania modułów.

Moduł w swoim kontrolerze musi mieć dodaną obsługę jakiegoś hooka strony głównej np. displayHome.

Jakie hooki obsługuje moduł można zobaczyć w Moduły -> Pozycje klikamy kotwicę "Przemieszczanie modułu".

Wybieramy nasz moduł i na liście rozwijanej zobaczymy jakie hooki obsługuje.

Link to comment
Share on other sites

a jak nie ma? bo w pozycjach dostępne tylko trzy miejsca:
actionProductUpdate (Product update)
displayAdminProductsExtra
displayLeftColumn(Left column blocks)

czy idzie samemu dopisać hooka odpowiedniego za wyświetlanie modułu na stronie głównej?

Link to comment
Share on other sites

czy idzie samemu dopisać hooka odpowiedniego za wyświetlanie modułu na stronie głównej?

 

Pewnie że idzie :)

Tylko dla tego hooka trzeba też stworzyć templatkę, bo ta boczna na pewno nie będzie pasować na home.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...