Jump to content
  • 0

Przeniesie Prestashop na inny serwer i blank page mimo wszystko


el Maciaso

Question

Witam wszystkich.

 

Jest to moja pierwsza instalacja Presty i przyznaję że nie jestem w niej biegły. Wersja 1.7

 

Postawiłem sklep pod jedną domeną, na serwerze polskiej firmy iq.pl. Wszystko tam działa jak trzeba, jednak jest to testowa wersja na moim serwerze a teraz pora przenieść sklep na docelowy serwer klienta (też iq.pl) pod docelową domenę.

Zrobiłem wszystko według podpowiedzi z tego forum, poradników itp.

1. Zgrałem wszystkie pliki z serwera i wrzuciłem je na nowy serwer

2. Zgrałem bazę i wgrałem ją na nowej bazie.

3. Zmieniłem dostępy do bazy w pliku app/config/parameters.php (w 1.7 nie są te dane trzymane w config/settings.inc.php jak wcześniej)

4. Zmieniłem w bazie adres domeny  ps_configuration i ps_shop_url

5. Nie miałem żadnych plików w cache/smarty/cache, poza index.php więc nie usuwałem

6. W app/cache/prod usunąłem class_index.php (i to dopiero po nieudanych próbach odpalenia i znalezieniu gdzieś takiej podpowiedzi)

 

Mimo tych działań które miały sprawić że sklep zadziała - nie działa. Po wejściu na docelową domenę mam cały czas blank page z błędem 500.

 

Czy coś przeoczyłem? Czy Presta zapisuje gdzieś w pliku logi z błędami żeby zobaczyć czego jej brakuje?

Link to comment
Share on other sites

11 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Wersja PHP ta sama. Jedyna różnica jaką znalazłem to taka że na docelowym serwerze był włączony akcelerator skryptów. 

 

Ostatecznie usunąłem wszystkie pliki i poprosiłem hostingodawcę o przeniesienie wszystkich plików z serwera A na serwer B. I gdy oni to zrobili (nawet zmieniając dane w pliku konfiguracyjnym) to wystarczyło że zmieniłem adres w bazie i strona działa. Musiałem oczywiście wygenerować jeszcze raz zdjęcia jedynie.

 

Nie wiem czy winą był akcelerator skryptów czy to że sam przegrywałem pliki za pomocą filezilli i być może któryś zaginął, ale jedno z tych dwóch rzeczy albo obie musiały być powodem.

 

Dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...