Jump to content

Panel Administracyjny strasznie muli - prośba o pomoc


Lukas_1980

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

jest to mój pierwszy post na tym forum i chciałbym zaznaczyć, że jestem mocno początkującym w temacie sklepu internetowego. Sklep jakiś czas temu został postawiony przez firmę zewnętrzną i nagle coś się stało, że praktycznie nie da się pracować z poziomu panelu administracyjnego - na przykład edycja produktu to conajmniej 3 minuty potrzebne aby wczytały się wszystkie komponenty strony i aby można było kliknąć zapisz.

 

Wersja sklepu 1.6.1.1

Ilość Produktów 3550

Ilość dokonanych transakcji 300

 

sklep nie był jeszcze promowany, mamy użyty moduł przelewy24, który jak czytałem może powodować te problemy, aczkolwiek mam taki sam sklep postawiony z innym asortymentem, większą ilością produktów (ten sam hosting, konfiguracja i moduły) i tam tego problemu nie mamy.

 

poniżej screen z konsoli chroma, pokazujący czas wczytywania modułów. I teraz prośba o rady/pomysł co i jak sprawdzać. Niestety nie mogę nikogo znaleźć kto zajmie się administracją sklepów a problem blokuje mi dodawanie produktów :(

 

dzięki i pozdrawiam

 

presta.jpg

 

 

ogólnie strona wczytuje się bardzo szybko, ale główny problem jest że klawisze "zapisz" oraz "zapisz i zostań" są niedostępne przez około 3 minuty (wyszarzone). Dostępność tych klawiszy pojawia się dopiero po zakończeniu poniższych akcji, która powodują całe opóźnienie:

 

 

details.jpg

 

 

Proszę o informację, jeśli coś więcej mogę tutaj pokazać aby pomóc w rozwiązaniu problemu. 

Dzięki i pozdrawam

Edited by Lukas_1980 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 9 months later...

Witam

Mam podobny problem w moim sklepie. Strona z zewnątrz pracuje prawidłowo. Szybkość jest w porządku, natomiast jeśli chodzi o panel administracyjny to jest porażka. Poszczególne zakładki długo ładuje, a największy problem jest podczas dodawania produktów. Cały czas wczytuje i tak jak powyżej, ,,zapisz'' i ,,zapisz i zostań'' nie są dostępne. Wyskakuje błąd (timeout).

Myślałem że jest to spowodowane dużym ruchem na stronie robotów w związku z indeksowaniem, ale kiedy pokazuje dosyć mały ruch to ten problem nadal występuje.

Dodam że nie jestem specjalistą jeśli chodzi o sklep internetowy i cały czas się uczę w tym środowisku.

Jak sobie z tym poradzić?

Link to comment
Share on other sites

Włącz profilowanie - tutaj instrukcja i ogólnie przeczytaj ten artykuł http://doc.prestashop.com/display/PS16/PrestaShop's+developer+tools

Później przejdź do panelu admina i zobacz co najdłużej się wykonuje - czy są to za długie funkcje cyz może zapytania do bazy danych.
Oczywiście profilowanie włącz gdy masz sklep wyłączony przed gapiami poniewaz na froncie też ludzie zobaczą wszystkie zapytania.

W zakładce wydajność powinieneś mieć ustawione:
wydajnosc.jpg.db08933777c0915c332274f4068782c5.jpg

wydajnosc2.thumb.jpg.8ce84c0e54c052b3654bac959f63bdc4.jpg

 

 

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...