Jump to content
  • 0

Integracja z subiektem


Inkton

Question

Czy ktoś ma doświadczenie w integracji prestashop z subiektem? Jak to działa?
Interesuje mnie to czy klient którego mam w bazie subiekta i który ma swoje konto na sklepie jest jakoś automatycznie wiązany np. po NIPie? Jak wygląda obróbka takiego zamówienia? Czy klient może wybrać termin płatności np. 14 dni lub tyle ile ma przypisane w subiekcie? Jak rozwiązać problem kredytu kupieckiego?

Link to comment
Share on other sites

3 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja trochę działam na s2s - tworzenie produktów w Subiekcie i wysyłanie do Presty. Rozpoznawanie klientów jest chyba po adresie email - klienci lecą z presty do Subiekta, więc nie sprawdzałem co będzie jak klient istnieje już w Subiekcie. Jak masz możliwość to odezwij się do producenta, tylko spróbuj telefonicznie, bo na stronie mają link do starszej wersji, a mi gość z serwisu podał link do najnowszej.

Możesz jeszcze spróbować to co jest w Baselinkerze, tam jest jakiś dodatek łączący baselinkera z Subiektem - ale tego nie tykałem w zakresie integracji Presta <> Subiekt.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja trochę działam na s2s - tworzenie produktów w Subiekcie i wysyłanie do Presty. Rozpoznawanie klientów jest chyba po adresie email - klienci lecą z presty do Subiekta, więc nie sprawdzałem co będzie jak klient istnieje już w Subiekcie. Jak masz możliwość to odezwij się do producenta, tylko spróbuj telefonicznie, bo na stronie mają link do starszej wersji, a mi gość z serwisu podał link do najnowszej.

Możesz jeszcze spróbować to co jest w Baselinkerze, tam jest jakiś dodatek łączący baselinkera z Subiektem - ale tego nie tykałem w zakresie integracji Presta <> Subiekt.

A czy orientujesz się np. dlaczego zamówienia nie spływają? Wyskakuje błąd, że opis nie może być pusty. Czy da się przypisane kategorie do produktów , które mam w sklepie wyeksportować do subiekta, żeby tam nie robić tego ręcznie? W sumie próbowałem ale więcej szkód z tego było bo pojawiły się duble produktów i kontrahentów, a cech jak nie było tak nie ma.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Do intergracji subiekta i presty jest płatny dodatek FirmesLink. Moim zdaniem jeden z najlepszych, bo jest najbardziej rozbudowany.

Choć ma swoje wady też  (brak sprawdzania czy dany nip już jest w bazie subiekta - trzeba robić to ręcznie).

Powiązanie następuje na podstawie nazwy skróconej i o ile klient nie robi po raz kolejny zamówienia zawsze tworzy się nowy wpis z klientem w subiekcie. Trzeba ręcznie go powiązać z istniejącym kontem.

 

Baselinker też całkiem nieźle sobie radzi (działa analogicznie do firmeslinka), ale tak trzeba płacić abonament, więc o ile komuś zależy na wykorzystaniu samej wtyczki presta>subiekt to lepiej kupić firmesa.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...