Jump to content

Newsletter na podstronie?


magisterson

Recommended Posts

Ok, to było łatwiejsze niż przypuszczałem, dzięki za odpowiedzi, ale w nocy sobie poradziłem. Zrobiłem to po prostu tak, że newsletter podpiąłem do hooka HEADER, dzięki temu formularz mogę wywołać wszędzie. Następnie skopiowałem po prostu formularz newslettera do edytora we wcześniej utworzonej podstronie "newsletter". Pozwoliłem sobie napisać na forum ponieważ formularz nie przyjmował kodu html i już dostawałem szału. Okazało się, że trzeba w GENERAL włączyć możliwość umieszczania kodu :/ takie to banalne a ja już zacząłem grzebać w plikach *.php na zapleczu :/

Link to comment
Share on other sites

czy możesz dokładnie opisać swoje czynności jakie wykonałeś?

 

1. utworzyłem podstronę w CMS o nazwie "NEWSLETTER"

2. w Ustawieniach > PREFERENCJE - OGÓLNE włączyłem "Pozwól na iframes w polach HTML" oraz wyłączyłem "Użyj biblioteki HTMLPurifier"

3. Wszedłem w MODUŁY -> POZYCJE i upewniłem się że "Blok Newslettera" jest w sekcji HEADER (jeśli nie ma musisz go podpiąć tam)

4. wszedłem ponownie do utworzonej strony NEWSLETTER i przełączyłem widok na HTML 

5. Wkleiłem tam kod html newslettera (formularz), a dokładniej:

<!-- Block Newsletter module-->
<div id="newsletter_block_left" class="block">
<h4>Newsletter</h4>
<div class="block_content"><form action="TUTAJ POWINIEN BYĆ TWÓJ ADRES SKLEPU" method="post">
<div class="form-group"><input class="inputNew form-control grey newsletter-input" id="newsletter-input" type="text" name="email" size="18" value="Wpisz swój e-mail" /> <button type="submit" name="submitNewsletter" class="btn btn-default button button-small"> <span>OK</span> </button> <input type="hidden" name="action" value="0" /></div>
</form></div>
</div>
<!-- /Block Newsletter module-->

Kod newslettera uzyskasz klikając prawym przyciskiem myszy na stronie i potem "pokaż źródło". Oczywiście jeśli masz włączony moduł newslettera w postaci tego poziomego paska na dole nad stopką.

 

I to tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...