Jump to content

Wishlist / lista życzeń - bez logowania


magisterson

Recommended Posts

Witajcie,

 

chciałbym użyć defaultowego wishlista w PS do tego aby każdy mógł utworzyć swoja listę produktów z unikatowym linkiem. Chciałbym aby każdy odwiedzający (potencjalny klient) mógł wysłać link do listy produktów którą utworzył do znajomego, żony, siostry lub aby mógł wstawić na forum i skonsultować przyszły zakup ze społecznością.

 

Czy ktoś z Was wykorzystywał tak listę życzeń? Jeśli nie to moze znacie jakiś darmowy moduł który byłby w stanie wygenerować unikatowy link do koszyka/listy produktów? Płatnych kilka znalazłem, ale może ktoś udostępnił takie rozwiązanie za free?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znalazełm coś takiego, ale chyba wymaga logowania się :/

https://addons.prestashop.com/pl/lista-zycze-karta-podarunkowa/23903-advanced-block-wishlist.html

 

i jeszcze coś takiego: https://addons.prestashop.com/pl/lista-zycze-karta-podarunkowa/7206-bookmark-products.html ten jest chyba nawet Polski

 

Z tego co widzę to chyba jest tam możliwość generowania linku, ale czy można tworzyć listy bez logowania?

Link to comment
Share on other sites

Na morele i tak z tego co pamiętam trzeba być zalogowanym aby zapisać tą listę. 

Bo to standardowy moduł z presty "blockwishlist".

Pół godziny ;) peceta składałem tym konfiguratorkiem, myśląc że ta lista się w końcu pokaże, a tu amba :(

A w tych dwóch modułach z addonsów, w żadnym demo nie działa. Kupowanie kota w worku.

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie trzeba być zalogowanym. Z punktu widzenia marketingowego byłoby genialnie gdyby whishlist z presty przebudować tak by można było generować unikatowe linki do zestawów produktów. Na zapleczu zarządzanie linkami czyli prosta tabelka z listą wygenerowanych przez odwiedzających pozycji i obok opcja (X) USUŃ i to tyle. Nawet gdyby osoba generująca link nie kupiła tego to moze chciałaby skonsultować propozycje ze społecznością forum i tam moze już ktoś by dokonał zakupu. Wiem że można się zarejestrować, ale ludzie sa leniwi a po drugie taki konfigurator można byłoby osobno pozycjonować np "konfigurator części samochodowych" albo "konfigurator komputera" i marketing szeptany kręci się sam bez agentów :) Ja sam konfigurowałem sprzęt na morele, a zakupu dokonałem w innym sklepie bo znalazłem podzespoły taniej. Po prostu łatwiej było mi podesłać link do zestawu niż wklejać pojedyncze linki.Koniec końców zrobiłem przysługę morele bo ja u nich nie kupiłem, ale setki innych mogą kupić bo mój link nadal jest w bazie i jest na forum :P Możliwe, że będzie tam na wieki :D

 

 

 

Bo to standardowy moduł z presty "blockwishlist".

 Czyli morele stoi na prescie?

Edited by magisterson (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy ten temat przewala się przez to forum już od kilku dobrych lat i dalej nie ma rozwiązania tego problemu. Ba, nawet sam zakładałem już taki temat jednak dalej wszystko tkwi w martwym punkcie. Wielu Klientów korzysta z partyzanckiej metody wishlisty czyli dodaje mnóstwo produktów do koszyka żeby nie zapomnieć o nich (co oczywiście generuje mnóstwo porzuconych koszyków). Gdyby tylko ktoś utworzył moduł bazujący na cookie i sesji jako wish list to byłoby świetnie. Skoro da się tak wykonać koszyk to musi się dać wykonać wishlistę, a potencjalny developer mógłby zarobić na wtyczce mnóśtwo pieniędzy.

 

Co do morele.net - to jest autorski silnik, z prestą nie ma nic wspólnego.

Edited by hakeryk2 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Co do morele.net - to jest autorski silnik, z prestą nie ma nic wspólnego.

 

Może i w 100% autorski, zbieżność funkcjonalna z prestą nasunęła mi prestę na myśl, ale kodu php nie widziałem :)

Widziałem już tak mocno przerobione silniki presty, że aplikacje te mało już co prestę przypominały. Np. cały system rezerwacji i zarządzania hotelami.

Zmian w silniku było tyle, że w żadne overridy już się nie bawiono, tylko tysiące zmian w samym silniku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Podbijam temat bo popularny: https://addons.prestashop.com/pl/lista-zycze-karta-podarunkowa/7206-bookmark-products.html - takie coś znalazłem, wtyczka ma kilka swoich wad ale po filmiku działa wszystko co chciałem. 

Dosyć sporo musiałem poprawiać rzeczy (nawet głupi rel=nofollow w linku do dodania ulubionych) oraz zmieniłem kilka innych rzeczy, hooków ale dla osób które działają na podstawowej preście będzie działać to bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Podbijam temat bo popularny: https://addons.prestashop.com/pl/lista-zycze-karta-podarunkowa/7206-bookmark-products.html - takie coś znalazłem, wtyczka ma kilka swoich wad ale po filmiku działa wszystko co chciałem.

 

Demo modułu nie uczęszcza :(

http://addons.prestashop.com/demo/FO5687.html

 

Nie dość, że popełniono prestę 1.7 to na addonsach kuuupa demów nie działa. Ojjj w złym kierunku idzie PrestaShop.

Logowanie do forum też tak usyfiono, że 100 stron trzeba przelecieć, żeby wejść na forum :(

Same minusy w tych nowościach.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...