Jump to content

Termékek törlése


Rike

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogyan töröljek termékeket a webáruház kínálatából, hogy a google-nek találati listájában ne okozzon túl nagy zavart?

Én első lépésben azt gondoltam
- áthelyezem a törölni kívánt termékeket egy MEGSZŰNT TERMÉKEK menüpont alá,
- feltöltött sitemap-ből ezeket az oldalakat törlöm,
- majd idővel törlöm a termékeket a MEGSZŰNT TERMÉKEK menüpont alól is.

Itt sajnos még maradna egy olyan apróság, hogy a webáruház keresése alól, hogyan lehetne elrejteni vagy törölni ezeket a termékeket?
Ide gondoltam:
- megrendelhetőség opciót, árakat törlöm
- meta tag-eket törlöm
- jellemzőket törlöm (erre a prestool-on kívül van más megoldás, valahogyan csv-ben ?)

Más ötlet?
- átírányító-s modul?
- vagy 3000 termékből ha törlök kb. 100-200-at időnként, nem lehet probléma ?

Köszönettel: Erik

Link to comment
Share on other sites

Sokféle mód létezik és van jó átirányítós modul is. A kérdésed elég összetett. Elmondom az alapkoncepciót, ha nem megfelelő akkor továbbfűzzük a gondolatot.

 

1. Ha a termék már nem is lesz a jövőben akkor törlés, majd Redirect 301-es átirányítás egy releváns termékre (akár kézzel htaccess-ben, akár php-vel, akár modullal).

 

2. Ha a termék még lehet, hogy lesz a jövőben akkor adminban a terméklapon ár levétele, megrendelési lehetőség levétele és várakozás míg újra eladhatóvá nem válik.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a nagyon gyors választ!

 

A termékek törlése nálam mindig végleges.

Úgy látom csak én bonyolítottam túl. Már régen kész lennének az átirányítások is ha kérdezek a sok keresgélés, olvasgatás helyett :)

Link to comment
Share on other sites

Még egy apróság:

- az átirányítás mindenféleképpen egy releváns termékre történjen?

- jó megoldás lenne ha a megszűnő terméket a saját kategóriájára irányítanám át ahol hasonló termékek vannak ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

- igen és igen. Mindenképp egy releváns termék legyen, ez fontos. Ha az átirányítás egyáltalán nem releváns akkor azt a Google valószínűleg nem fogja figyelembe venni.

Igen, megteheted azt is, hogy saját kategóriára irányítasz de ennél jobb, ha releváns termékre történik az átirányítás. Ha ezt nem lehet akkor jó a releváns kategória.

Link to comment
Share on other sites

De csak ha tényleg releváns (szinte azonos, pl más szín, más méret) a termék, különben még bünti is lehet belőle. Kétséges helyzetekben inkább vissza a szülőkategóriára, azzal bár valószínűleg valamennyit bukunk, de közel sem annyit, mintha turpisságon kapna minket a google. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...