Jump to content

Presta + Pohoda


Recommended Posts

Zdar,
dokončuju aplikaci na provázání Pohody s Prestou. Momentálně mi funguje naplnění presty kategoriema a produktama z Pohody, aktualizace skladových zásob z Pohody a na druhou stranu export objednávek z Presty do Pohody. Plánuji to uvolnit zdarma všem včetně zdrojáků, nicméně než to pustím do světa, tak bych to rád otestoval. Pokud by se někdo našel, kdo je trošku technicky zdatný a měl zájem testovat ať už na ostrém nebo na testovacím provozu, ozvěte se. Budu rád...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zdravím, velmi rád se zúčastním - pomohu dle svých sil.
V Pohodě je komletní sklad včetně popisu a obrázků.
Mohu vytvořit na svém stroji prostor pro testování včetně přístupu pro tebe.

Link to comment
Share on other sites

Ahoj,
vytvářím velkoobchod v prestě, testovat bych ti mohl pomoct. Záleží na tom jak je ten modul variabilní. Mám v té prestě hodně úprav, ať už ičo,dič uživatelů , úprava objednávek atd ...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Díky všem, omlouvám se za pozdní reakci. Nějakou dobu jsem byl mimo. Momentálně mám člověka na testování, uvidíme co z toho vzejde. Budu určitě informovat. Problém je trošku pouze má časová zaneprázdněnost, bohužel se musím něčím živit a nemám moc čas tedy na tomto pracovat, ale snad se to zlepší.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Tak nakonec se ozvalo víc zájemců na testovačky, tak to hodím rovnou sem. Potřebuji to už nějak dotáhnout, nicméně časově jsem na tom dost blbě. Tak kdyžtak omluvte případné prodlevy. První část je třeba nahodit na samotnou prestu. Jedná se o primitivní scripty pro import sortimentu a kategorií a potom o export objednávek.
Skripty

a potom se jedná o samotnou aplikaci která tahá data z pohody a cpe je pak zas zpátky. Je to psané ve VFP8 takže jsou třeba nainstalovat runtimy foxky. Jednoduchý postup instalace runtimů je třeba nainstalovat demoverzi nějaké mé jiné aplikace třeba winstoru...
WinStoreDemo

Stačí ho nainstalovat a potom odinstalovat. Podpůrné knihovny již zůstanou v počítači.
No a potom si stáhněte samotnou aplikaci pro komunikaci s pohodou...
eShopBridge

V první fázi je nutno v pohodě zavést internetové kategorie a přiřadit je výrobkům. Nepracuji se skladovými kategoriemi. Potom nakonfigurovat eShopBridge na správnou databázi pohody a zkusit naimportovat do můstku kategorie a potom výrobky. Pokud se toto povede, máte vše správě nastavené. Dalším krokem je exportovat kategorie do presty, můstek uploadne kategorie na ftp eshopu pokud to máte dobře nastavené. Import kategorií se provede normálně přes import presty. Další krok je import výrobků. Opět přes můstek vygenerovat a uploadnout výrobky na eshop a z nově instalovaného modulu je možné provést import výrobků. Jediné co zatím nefunguje je import obrázků, ty je nutné nasázet ručně, protože presta si při zadávání obrázků generuje různě velké náhledy. Mám už i rozpracovanou verzi na import s obrázky ale mám tam problémy, takže nemohu slíbit že to půjde.

No a obráceně export objednávek se dělá přes ten nový modul, kdy se vygeneruje csv s objednávkama, které uložíte do kořene aplikace můstku. Poté v můstku načtete objednávky, měli byste vidět seznam zákazníků i objednávek a na závěr je možno je poslat do pohody.

Je to vše ve fázi rozpracované a ne zrovna dokonalé. Nemám čas to pořádně testovat, ale jsem ochoten to poladit a dotáhnout do konce, pokud se tedy najdou zde ochotní lidé spolupracovat. Ve výsledku to sem hodím zdarma i se zdrojáky toho můstku, pokud by to byl někdo kdo dělá ve foxce tak se mi taky může ozvat a můžeme na tom dělat společně.

Link to comment
Share on other sites

Martinovi patří velké díky.

ad bod 2) instalace runtime foxky. Pokud si chcete nainstalovat runtime bez instalace aplikace, tak se kouknete na odkaz nize. Ja stahl a nainstaloval VFP8 with SP1 (Rev. 3117) a jede to. V runtime files jsem zaskrtl vsechno+language resources jsem zasktrl cestinu. Bez ODBC and OLE DB by Vam to nejspis ani nejelo.

http://code.msdn.microsoft.com/Project/Download/FileDownload.aspx?ProjectName=FoxPro&DownloadId=13480

Link to comment
Share on other sites

Ještě jedna věc pro případné testery. Je nutné si upravit soubor importexport.php v modulu importexport a přepsat si řádek

$link = mysql_connect('localhost', presta2', 'presta2');



na své nastavení na mysql. Zatím jsem žádnou informaci od nikoho nedostal, nicméně zas mám čas na tom makat, takže případné doladění čekejte brzy...

Link to comment
Share on other sites

No já se chtěl pustit do testu, ale jelikož je podmínka mít funkční IČ a DIČ a já mám koupen modul One page checkout, bude to asi trochu na dýl, takže to asi odsunu až po Vánocích... (navíc ještě stále ladíme jiné drobné problémy).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Je škoda, že se nikdo neozval, já kixnul na implementaci ico dic, jelikož mám koupený modul One page checkout, nebyla úprava tak triviální. Hrál jsem si s tím ještě dříve než jsem tušil, že to bude potřeba i s tímto propojením (jinak bych to už dotáhl). Každopádně jsem to zatím odložil, jelikož je tu jiná práce a faktur z presty není zase taková kupa.

Link to comment
Share on other sites

do dnesniho dne mi nikdo nedal zadny feedback, pritom zajemcu ns testy byla fura. bud to vsem funguje nebo se na to vyprdli, netusim. Kazdopadne od pristiho mesice spoustim ostrej provoz sveho shopu, takze si to nakonec otestuji sam.

Já to s radostí otestuju. Mým snem je mít na Prestě funkční i velkoobchod, to celé provázané s Pohodou.
Link to comment
Share on other sites

Tuším že od pohody 2010 lze ke skladovým zásobám v pohodě nastavit kromě skladové kategorie také kategorii internetového obchodu, v nastavení pohody si tyto kategorie zavedeš. Produkt pak můžeš mít ve více kategoriích. Můj můstek pak umí tyto kategorie i produkty z pohody načíst a odeslat do čisté instalace presty a zavést je tam.

Link to comment
Share on other sites

Tuším že od pohody 2010 lze ke skladovým zásobám v pohodě nastavit kromě skladové kategorie také kategorii internetového obchodu, v nastavení pohody si tyto kategorie zavedeš. Produkt pak můžeš mít ve více kategoriích. Můj můstek pak umí tyto kategorie i produkty z pohody načíst a odeslat do čisté instalace presty a zavést je tam.


Tak to mám, bohužel, starší verzi :o(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Výměna probíhá skrz XML komunikaci s pohodou, takže zda je to E1 nebo SQl nebo klasická by mělo být fuk, pokud Stormware dodržuje stejný standard všude. Já do dat přímo nehrabu.

Jináč protože se mi ozývají stále zájemci o testování. Již testovat nepotřebuji, projekt je pro mé potřeby hotov, samozřejmě by se dal vylepšovat, ale vzhledem k tomu že mám i jiné věci na práci, tak to zatím zůstane v tomto stavu.

Poslední verzi můstku si každý může sosnout zde:

http://www.martinkaspar.cz/presta/eShopBridge3.zip



A zde je samotný modul do presty pro zpracování a přípravu dat pro můstek.

http://www.martinkaspar.cz/presta/ImportExport2.zip



Bohužel však nemám čas každému zvlášť vysvětlovat jak co nastavit, je tam přibalen základní manuál, v modulu je třeba nastavit přístup k db a cestu do složky admin, jinak to nebude fachat.

Tak snad si tady s tím poradíte, kdyby to někdo chtěl zprovoznit sakumprdum, může se mi ozvat na email, ale zadarmo to už nebude. Času není nazbyt.


Úspěšně s ním od začátku měsíce provozuju svůj eshop a vše funguje, ale to neznamená, že to musí fungovat i všem ostatním (viz vazby na IČ, DIČ apod.).

Martin

Link to comment
Share on other sites

Pardon, opraven odkaz. Už to jde.


supr díky, teda je pravda ze to byla jen kontrola...:-) sice jsem chtel fakt moc to zkusit rozbehat (a jestli najdu v dubnu chvilku chci to otestiti aspon na demu),ale nakonec na to jeste nejakou chvili asi nedojde... jinak vim ze jsou tu i placene moduly od Tuka66 a mozna i od nektereho z SK programatoru na ruzny systemy,ale preci jen vyzaduji ty verze za vic penez a jejich fce ani nevyuziju.Ale i tak je fajn ze si to poskytl treba to nekdo v budoucnu rozpracuje jeste.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Skúšam modul na verzii Pohody 9800.66 (20.5.2011), načítanie kategórií funguje, no tovar už nie je možné načítať, program hlási nasledovné: Tento balíček nie je určený pre túto jednotku.

Pozeral sa na to niekto? Je chyba vo verzii Pohody, alebo nastaveniach?

Ak by niekto mal čas sa na to pozrieť, bol by som vďačný...

Po otestovaní importu do najnovšej verzie PrestaShopu dám echo, prípadne zavesím upravené súbory modulu, ak by bolo potrebné niečo meniť...

Link to comment
Share on other sites

Link už funguje. Aktualizaci skladu používáme. Ne tedy automatickou, ale prostě dvakrát do týdne načtu sortiment do můstku z pohody a pošlu na eshop a tam ho načtu. Pokud nedám smazat DB tak se mi zaktualizují pouze popisky, ceny a skladové zásoby.

Link to comment
Share on other sites

Pozriem sa na to. Od verzie Prestashopu 1.4.3 sa na kartach tovaru evidujú už aj pohyby. Myslel som, že by sa to dalo aktualizovať práve cez pohyby, Nie som dobrý v PHP, ale možno nejaký script by to zvládol. Podľa kodu výrobku znížiť alebo zvýšiť stav zásoby. Aktualizovať stav aj dvakrát týždenne nemusi stačiť. Už sa mi pár krát stalo, že v jeden deň som predal posledný kus na predajni a o hodinu prišla objednávka z e-shopu. Keď som zákazníkovi napísal, že tento tovar už nie je na sklade, napísal mi že v e-shope bol dostupný a že závadzam zákazníkov. No, stávajú sa aj také veci...

Link to comment
Share on other sites

Rozumím, nicméně pak bys musel mít nějakou aplikaci, která bude online sledovat databázi pohody a odesílat to online, nebo dávkově třeba každou hodinu. To je jaksi mimo můj nástroj, který slouží hlavně pro stahování objednávek z presty do pohody.

Link to comment
Share on other sites

Neviem kde robím chybu. Pri spusteni eshopbridge mi stále vypisuje chybu.

d://program Files/stormware/pohoda SK_2011/data/esb.dbc does not exist.

Nainštaloval som ajFoxpro runtime, aj winstoredemo. Tento súbor dokonca nemám nikde na disku. Kde robím chybu?

Link to comment
Share on other sites

Chyba bola v XML schéme, ktorú bolo potrebné upraviť aby bolo možné načítať sklad, vo verzii 3 už problém nie je...

Čo sa týka automatickej aktualizácie, napr. pri kúpe produktu na predajni, je možné naprogramovať sktipt, ktorý pri jeho volaní (napr. z eshopbridge3) sám načíta uploadnuté súbory a vykoná zmeny v DB PrestaShopu, no aj tak bude potrebné po každej objednávke v predjani otvárať aplikáciu eshopbridbe3 kvôli aktualizácii skladu, v tomto prípade, čo popisujem, by len odpadla nutnosť prihlásiť sa do administrácie Presty...

PHP skript môže byť volaný napr. cronom, no ten si údaje z Pohody nenačíta, resp. nezistí zmeny skladu, alebo pohyby, to by musela Pohoda po každom zmene stavu na sklade volať daný PHP skript... Síce má Pohoda možnosť všeobecného internetového obchodu, no výmena údajov prebieha až po zadaní príkazu užívateľom, nie pri zmene stavu skladu...

Keďže ide o 2 rozdielne úložiská údajov, stále hrozí, že zákazník si tovar vloží do košíka a kým vykoná objednávku tovar sa v predjani predá, ide o menšiu šancu, že dôjde k takejto situácii, ale ta možnosť tu je...

Opravte ma, ak sa mýlim, venujem sa Pohode a PrestaShopu ešte len 2 deň...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Chyba bola v XML schéme, ktorú bolo potrebné upraviť aby bolo možné načítať sklad, vo verzii 3 už problém nie je...

Chcem sa spytat, ci niekto nemozte dat odkaz na poslednu verziu tohto mostika alebo tu upravenu verziu XML. Uz som stiahol vsetky co tu boli a stale nic.

Pripajam nahlady co to robi:

- nacitanie kategorii prebehne v poriadku

category.png

- nacitanie produktov uz vyhodi chybu

error1.png

error2.png

Dakujem za kazdu pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Chyba bola v XML schéme, ktorú bolo potrebné upraviť aby bolo možné načítať sklad, vo verzii 3 už problém nie je...

Chcem sa spytat, ci niekto nemozte dat odkaz na poslednu verziu tohto mostika alebo tu upravenu verziu XML. Uz som stiahol vsetky co tu boli a stale nic.

 

Ak máš správne nastavenú konfiguráciu, všetko by malo fungovať, ak nie, tak skús zmeniť IČO na 12345678 v nasledovných XML schémach:

 

xsd/pohoda/stock_exp01_12.xml

exchange/stock_exp01_12.xml

Link to comment
Share on other sites

Chyba bola v XML schéme, ktorú bolo potrebné upraviť aby bolo možné načítať sklad, vo verzii 3 už problém nie je...

Chcem sa spytat, ci niekto nemozte dat odkaz na poslednu verziu tohto mostika alebo tu upravenu verziu XML. Uz som stiahol vsetky co tu boli a stale nic.

Pripajam nahlady co to robi:

- nacitanie kategorii prebehne v poriadku

 

Dakujem za kazdu pomoc.

 

Máš tam tu třetí verzi co jsem postoval? Tam je ta chyba opravena...

http://www.martinkaspar.cz/presta/eShopBridge3.zip

Link to comment
Share on other sites

Při importu zboží ze SW se mi zobrazí chyba "Variable 'IGNORESTOCK' is not found.":

post-274724-0-08364200-1312315816_thumb.jpg

 

Používám následující:

- SW Pohoda Standard Start 9801.10 (20.5.2011)

- Prestashop 1.4.3

- eshopBridge3.zip

 

Samotný export kategorií proběhně v pořádku. Máte prosím nějakou radu, čím to může být způsobené? Je možné zveřejnit i zdrojové kódy eShop Bridge, jak bylo na začátku diskuse zmíněno?

 

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

@BeavisCZ

ano pouzil som tu najnovsiu verziu, teda teoreticky a este raz som aj skusil tu co si mi posielal do mailu - rovnaky odkaz ako v tvojom posledno prispevku, zatial neuspesne,

 

ako pise Jirka H., export kategorii prebehne v poriadku a ine nic :(

 

@DJ Hack

pojdem dnes este do roboty a skusim prepisat tie hodnoty v XML suboroch a neskor sa ozvem

 

inak skusal som rozne kombinacie, standartne mame sietovu verziu Pohody, taq som si myslel, ze to moze robit problemi, ale aj po nainstalovani lokalne sa nic nezmenilo :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Zdravím, pro zájemce o fungující, odladěné řešení mám nabídku placeného produktu. Pracuje to plně automaticky, ve WIndows je program, který v pravidelných intervalech (například 5 minut) kontroluje nové objednávky a importuje je do pohody. Pokud se v Pohodě změní stav skladu, okamžetě jej zauktualizuje v obchodu.

 

Cena je 5000,- Kč / ročně (licence). Vím, není to málo, ale zahrnuje prvotní instalaci a technickou podporu, upgrady. Pokud by bylo více zájemců, jsem ochoten nabídnout i nějakou "hromadnou slevu".

 

Jen pro představu, vývojem jsme strávili více než 600 hodin čistého času a stále na programu pracujeme. Nejedná se o one man show ale o fungující firmu, kontinuita vývoje a technické podpory je zaručena.

 

Pokud máte zájem, můžete mi poslat PM.

 

Děkuji

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobrý den,

Mám zakoupený můstek, ale zboží mám zavedené v administraci prestashopu a potřebuji ho dostat do pohody.

Pokud máte nějaký nápad nebo pokud to někdo z vás dokáže udělat, rád za tuto službu zaplatím.

Jedná se o jednorázový export z prestashopu do pohody.

Za rady nebo nabídky předem děkuju.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dobrý den,

pokud aktualizuji objednávku v eshopu, aktualizuje se mi v Pohodě? Stav objednávky, položky objednávky, adresa zákazníka? To jsou pro mě důležité údaje.

 

Dále. Lze si nastavovat které údaje z objednávky se mají přetahovat do Pohody. Zároveň které údaje o zboží se mají přetahovat do eshopu? Lze používat ceník? Jedna cena pro eshop, jedna cena v Pohoda (ceníky).

Používám můstek od konkurence, největší problém je s aktualizací objednávek v Pohodě. Pokud by Váš můstek tento problém řešil, začali bychom zvažovat jeho použití. Aktuální můstek je nastavený podle našich potřeb a neradi bychom přišli o možnosti které máme. Děkuji za odpovědi

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...