Jump to content

Dobírka


omsoft

Recommended Posts

Zdravim,tak sem si uspesne nainstaloval modul dobirka 0.5,vsechno probehne tak jak ma,ale kdyz dam nakonci ze potvrzuji objednavku,tak mi zmizne pravy a stredovy panel a je bily,objednavka se samozrejme neodesle.Poradite mi,co s tim?:) jinak mam :
verze 1.3.1,nainstaloval sem take modul pro nakup bez registrace PWA2
k odzkouseni na http://levne-sperky.com/e-shop/

diky moc

Link to comment
Share on other sites

Zdravim,tak sem si uspesne nainstaloval modul dobirka 0.5,vsechno probehne tak jak ma,ale kdyz dam nakonci ze potvrzuji objednavku,tak mi zmizne pravy a stredovy panel a je bily,objednavka se samozrejme neodesle.Poradite mi,co s tim?:) jinak mam :
verze 1.3.1,nainstaloval sem take modul pro nakup bez registrace PWA2
k odzkouseni na http://levne-sperky.com/e-shop/

diky moc


Kde si vzal ten modul Dobírka 0.5?
Link to comment
Share on other sites

tady na foru prave,ve vyhledavani:-):-) jinak co sem to tak procital,tak musim mit nainstalovany cashondelivery a tu dobirku,ze?:-) pac na eshopu chci mit jen prodavani na dobirku a osobni odber zbozi.Je nejaka verze pro prestu 1.3?:)

Link to comment
Share on other sites

Chtělo by to už jednou dotáhnout s dobírkou/platbou na účet a s tímhle vším do konce. Jeden topic bez závěru typu "už jsem to udělal ani nevím jak" nebo "už jsem to udělal úplně jinak"...
Já mám verzi 1.3.1 a modul Dobírka v0.3 už tam byl hned od začátku. Tak jako tak se mi zatím nepovedlo udělat to kýžené rozdělení. Doprava Osobní odběr/Pošta. A pak u pošty výběr platby dobírka/převod. Nejdále jsem se dostal když jsem udělal volbu dopravy Osobní odběr/Pošta-dobírkou/Pošta-převodem. Tam to už naúčtovalo odpovídající částku a poté byl uživatel vyzván jestli chce platit dobírkou nebo převodem. Takže si může v prvním kroku dát Pošta převod a v dalším zvolit stejně dobírku. :-) Nevím potřeboval bych asi nějaký schématko pro blba :-))

Link to comment
Share on other sites

Schéma pro blbce, aneb jak nastavit provázanost mezi dopravcem a platbami.

1) NASTAVENÍ DOPRAVCE: -> nastavíme varianty, které budeme používat (nastavení konkrétního dopravce vypisovat nebudu, to snad zmákne každej)

a) Osobní odběr
B) Česká pošta
c) DPD
d) PPL
e) GP

Tyto dopravce nastavíme v administraci v záložce DOPRAVA.

2) NASTAVENÍ PLATEB: -> nastavíme varianty, které budeme používat

A) Platba při převzetí
B) Dobírka
C) Platba převodem na účet
D) Platba online převodem

Tyto moduly plateb musí mít nainstalované a zapnuté. (Zkontrolujeme v záložce Moduly a poté Platby)

3) Nainstalujeme modul SHIP2PAY pro verzi shopu který máme nainstalovaný. (To znamená, že S2P 1.1 není kompatibilní s PS 1.2.5. a obráceně, apod..)

4) V modulu Ship2Pay, který nalezneme v záložce MODULY, nastavíme dopravu a platbu jak potřebujeme, například:

(viz. schéma) -> bez schéma:

a) -> A

B) -> B
B) -> C
B) -> D

c) -> B
c) -> C
c) -> D

d) -> B
d) -> C

e) -> C
e) -> D

5) TIPY A TRIKY:

1) Pokud se vám při výběru dopravce nebude zobrazovat osobní odběr, nastavte mu u dopravce cenu 0.01.
2) Pokud vám to bude psát, že není žádný dopravce nainstalován, zkontrolujte si oprávnění pro dané země, jestli je dopravce povolen.
3) Pokud vám to i s Ship2Pay bude zobrazovat u každého dopravce všechny varianty, smažte nastavení v S2P a nastavte jej znova, k chybě tady dochází, pokud se nastaví S2P a potom se provedou nějaké změny v dopravcích. Čili pokud provedete nějakou změnu v dopravci, musíte vždy nastavit všechny volby v S2P znova.

Takže závěrem, musíme mít nainstalované moduly a řádně nastavené:

Ship2Pay
CODWF - Cash on delivery with fee (dobírka včetně poplatku) - NEPLÉST S CORE MODULEM COD)
COPU - Cash on pick up (osobní odběr) - S tímto modulem se zároveň nainstaluje i mezi platby Platba při převzetí

25737_J2uVLV1HjudBueCGXIXY_t

Link to comment
Share on other sites

Tak pozor, teď jsem zjistil, že ten modul na dobírku má v sobě chybu. Není to mýn zásahem, pokusím se to co nejdříve opravit a nahodit sem. Nedoporučuji proto použít předešlý modul - zadá vám do objednávky chybný počet kusů.

Link to comment
Share on other sites

Tak pozor, teď jsem zjistil, že ten modul na dobírku má v sobě chybu. Není to mýn zásahem, pokusím se to co nejdříve opravit a nahodit sem. Nedoporučuji proto použít předešlý modul - zadá vám do objednávky chybný počet kusů.


Vycházel si z verze 1.2.5 a též verze, která už v sobě měla funkci i pro dopravu zdarma? (aby to nepočítalo dobírkový poplatek při dopravě zdarma)
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to opravil. Kupodivu jsou chybně i podobné moduly na anglickém fóru, kde to již upravovali na 1.3, ale asi si toho nevšimli. Ono to totiž cenu objednávky drží v pořádku, pouze přepíše množsví objednaného zboží skladovou zásobou. Přikládám tedy snad už plně funknční modulek na dobírky s příplatkem na 1.3ku.

cashondeliverywithfee.zip

Link to comment
Share on other sites

No super, těch pár příspěvků a je to vyřešené. Skutečně to funguje jednoduše. Výborné bylo přidání tipů na závěr Jakcrabitova přízpěvku. Jeden, o tom vypnutí a znovu zapnutí platební metody, byl potřeba. ;-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ten modul je super, ale mám pocit, že je připravený pouze na jednu měnu. Pokud máte více měn na shopu, tak se fee nepřepočítává. Zůstane tam aktuální hodnota, např. 30, při zvoléné měně Kč -> 30Kč. Při zvoleném euru -> 30€. Dělá to jenom mě ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Mne nefunguje ani ten upraveny modul na dobierku s poplatkom, ked zadam 100ks tak v historii to je OK, PDF tiez, v admine tiez, ale mail mi ukazuje 6ks za 45 EUR a dole ukaze spravnu sumu 765 EUR. Neviete kde je problem? Vdaka

Link to comment
Share on other sites

Mne nefunguje ani ten upraveny modul na dobierku s poplatkom, ked zadam 100ks tak v historii to je OK, PDF tiez, v admine tiez, ale mail mi ukazuje 6ks za 45 EUR a dole ukaze spravnu sumu 765 EUR. Neviete kde je problem? Vdaka


Jj, už to tady někdo řešil. Na mém shopu se v e-mailovém potvrzení objednávky z nějakého důvodu při objednávce např. 1 ks zboží zobrazí množství aktuálně skladem -> výsledná cena za produkty = množství skladem * cena 1ks, ale cena celkem je správně za 1ks. Bude to tahat špatnou proměnnou. Ještě jsem se k tomu nedostal, ale jakmile ano, uveřejním. Ale jak jsem již psal, myslím, že už tady někdo řešení uvedl. Přešel jsem to a když to potřebuju tak už jsem vlákno nenašel. :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vy už si s tím poštovným ale fakt vymejšlíte píčoviny a nemá to ještě rozlišovat, jestli je zákazník oblečenej v tričku nebo mikině? a jestli sedí na židli nebo v křesle? Takovýhle blbosti jsem neviděl v žádným shopu... Imho (cena dobírky je stejná, ať je zboží za 1,- Kč nebo 1000000,- Kč )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zdravim,

mohl by mně prosím někdo pomoci? Zápasím s dopravci a s celým nastavením dopravy. Při objednávce to napíše : Litujeme, ale zboží nemáme jak dopravit. Nainstaloval jsem si ty moduly a vše sem dělal podle návodu. Mám nastaveno i Poplatky podle přepravce. Klidně poskytnu heslo pro administraci po PM aby nato někdo mrknul. Díky za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to opravil. Kupodivu jsou chybně i podobné moduly na anglickém fóru, kde to již upravovali na 1.3, ale asi si toho nevšimli. Ono to totiž cenu objednávky drží v pořádku, pouze přepíše množsví objednaného zboží skladovou zásobou. Přikládám tedy snad už plně funknční modulek na dobírky s příplatkem na 1.3ku.


Ahoj

Mam tvoju verziu ale stale to posiela do mailu pocet kusov na sklade a nie pocet kusov objednanneho tovaru
Poprosim o pomoc co je potrebne este opravit.

Dakujem

Maria

Edit:
nasla som aj modul cashondeliverywithfeeaural.zip

v subore php je uvedena verzi a$this->version = 1;
v tvojom 0.5
mozem skusit pouzit tuto verziu ?
Mam PS 1.3.1.1

Edit2:
tako som to skusila, pocet v maily je uvedeny dobre akurat ked kliknem v poslednom kroku na potvrdenie objednavky tak mam prazdnu stranku s textom 'Invalid date'. Co s tym ?
Link to comment
Share on other sites

tak, kamarat mi to opravil (aspon to tak vyzera)

v modele cashondeliverywithfeeaural je v subore cashondeliverywithfeeaural.php uvedene
ze je na istych miestach potrebne zmenit $product['quantity'] na $product['cart_quantity']

Kamarat mi to podla cashondeliverywithfeeaural upravil v module cashondeliverywithfee subor cashondeliverywithfee.php

Pripajam moj upravney subor
je to verzia 0.5 videla som aj verziu 0.6 ale neskusala som ju

caute

M.

cashondeliverywithfee.php

Link to comment
Share on other sites

EDIT: Vyřešeno, už jsem na to přišel sám - dopravu je třeba zadat bez DPH. Omlouvám se, ale třeba to někomu taky pomůže! :)
----------------------------------------------------------------
Pánové, díky za skvělý thread, moc jste mi pomohli!

Mám ale jednu prosbu - dokázal by někdo z Vás provést ještě menší úpravu modulu tak, aby byla dobírka správně počítána i na faktuře, buď jako samostatná položka, nebo přímo započtená v dopravě, ale hlavně se správně spočtenou cenou s a bez DPH? Alespoň mě to totiž nevychází a na faktuře se objevují podivná čísla:

konkrétně:
v nastavení dám cenu za dopravu 137 Kč, příplatek za dobírku 34Kč, na oboje by mělo být dph 20%, celková částka by tedy měla být 171Kč + 20% tedy 205.2Kč
ALE
mě se na faktuře jako cena za dopravu ukáže 165Kč bez DPH a 198Kč s DPH...co je špatně???

Díky za reakce

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Řeším dobírku u PPL, bohužel narozdíl od České pošty počítají dobírkový příplatek podle výše doběrečné částky, viz http://www.ppl.cz/main.aspx?cls=art&tre_id=72&art_id=140 . Nemáte s tím někdo zkušenost ? Stačí mi rozlišit 2 částky, od 5 000 Kč už bude poštovné zdarma. (vím, že už se tady probíralo, ve smyslu že už bych chtěl moc ... ale není to můj výmysl, taková situace opravdu existuje :), díky

Link to comment
Share on other sites

Děláš problémy tam, kde nejsou.....
Já mám poplatek za dobírku jak u pošty tak u GLS (mimochodem i pošta i GLS počítaj podle částky) nastavenej na 35kč a základní přepravné podle váhy uzpůsobené ta, aby mě to +- vyšlo...
Presta totiž pokud vím víc rozsahu doběrečného neumí a i pro tebe je to zbytečný a složitý

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Zdravim,tak sem si uspesne nainstaloval modul dobirka 0.5,vsechno probehne tak jak ma,ale kdyz dam nakonci ze potvrzuji objednavku,tak mi zmizne pravy a stredovy panel a je bily,objednavka se samozrejme neodesle.Poradite mi,co s tim?:) jinak mam :
verze 1.3.1,nainstaloval sem take modul pro nakup bez registrace PWA2
k odzkouseni na http://levne-sperky.com/e-shop/

diky moc


zdravím, tohle samé mi to taky dělá. Akorát že mě se objednávka zaregistruje, zákazníku přijde mail, vše ok až na tu bílou stránku ... Celé jsem to tu pročetl, vyzkoušel všechny varianty a bez úspěchu.

mám tam navíc onepagecheckout, prestu 1.3.3.3.

Díky za každou radu
Link to comment
Share on other sites

Zdravím. Vše ok až na malou drobnost. Po odkliknutí Potvrzuji objednávku se nic nezobrazí. Objednávka se provede jak má, ale rád bych tam zobrazil stránku s textem např. děkujeme za objednávku. Co s tím neví někdo?

Link to comment
Share on other sites

Zdravím. Vše ok až na malou drobnost. Po odkliknutí Potvrzuji objednávku se nic nezobrazí. Objednávka se provede jak má, ale rád bych tam zobrazil stránku s textem např. děkujeme za objednávku. Co s tím neví někdo?


Já se opět omlouvám:)

Chyba odstraněna.

Zapněte si v config.inc.php zobrazování chyb: ini_set('display_errors', 'on'); (namísto on je v defaultu off) a pak udělejte testovací objednávku. Napíše kde máte chybu. Mě stačilo upravit cestu k souboru heureky:) Takto to zákazníka hodí do jeho seznamu objednávek.

Snad to někomu pomůže
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...