Jump to content

Preneseni databaze + produktu na jinou domenu


noneofnone

Recommended Posts

Zdravim Vas,

Potreboval poradit, jak prenest z jedne domeny cast databaze na jinou domenu do cisteho shopu, aby se mi z puvodniho eshopu zobrazovali objednavky + zakaznici v novem eshopu. Na puvodni domene v databazi je vse bez prefixu a v nove s prefixem. Kdyz jsem se pokousel prenest napr. tabulku customer tak kdyz jsem ji nainmportoval do noveho shopu na nove domene, tak v BO kdyz jsem klikl na zakazniky, hodilo to spatny SQL dotaz. Poradi nekdo ?

Link to comment
Share on other sites

Zdravim Vas,

Potreboval poradit, jak prenest z jedne domeny cast databaze na jinou domenu do cisteho shopu, aby se mi z puvodniho eshopu zobrazovali objednavky + zakaznici v novem eshopu. Na puvodni domene v databazi je vse bez prefixu a v nove s prefixem. Kdyz jsem se pokousel prenest napr. tabulku customer tak kdyz jsem ji nainmportoval do noveho shopu na nove domene, tak v BO kdyz jsem klikl na zakazniky, hodilo to spatny SQL dotaz. Poradi nekdo ?


Jistě, vyexportuj si tabulky jaký potřebuješ a pak v tom sql souboru přepiš, či dopiš prefixy jak potřebuješ. A závěrem importni :)
Link to comment
Share on other sites

Tak jsem to zkusil a narazil jsem na dalsi chybu... :-/ Export probehl v poradku, zmena na prefix take v poradku i zmena nazvu databaze ale pri importu mi to hodi chybu. Pokud jsem zkusil importovat bez prefixu, tak se SQL soubor naimporotval v poradku.

25738_Hh9qgpM9l8v4O7KCtJ7j_t

25739_OiUEkWUDeBrtjZFhtvMR_t

Link to comment
Share on other sites

Mám ti to přeložit, nebo použiješ google translator?


Otazka spis mela znit kde to mam nastavit, aby se to nahralo ? I kdyz nechapu proc to hazi chybu, kdyz to prejmenuju na prefix. A kdyz to je bez prefixu, tak se to naimportuje ihned.
Link to comment
Share on other sites

Proste máš na hostingu nastaven limit 10sekund na provedení sql dotazu a za tu dobu to nestihne. Pokud ti banání nevyjdou vstříc tak ten insert rozsekej na víc menších a dej to tam po dávkách, víc asi nevymyslíš.

Link to comment
Share on other sites

Proste máš na hostingu nastaven limit 10sekund na provedení sql dotazu a za tu dobu to nestihne. Pokud ti banání nevyjdou vstříc tak ten insert rozsekej na víc menších a dej to tam po dávkách, víc asi nevymyslíš.


Zatim mi banan vesel ve vsem vstric, tak snad nebude problem.
Link to comment
Share on other sites

Rozhovor s bananem :-D

Vladimír: Dobry den, pri importaci SQL souboru do databaze mi hazi tyto chyby: (databaze: pokus_wpshop_cz) je potreba navysit delku casu importace nebo co je presne za problem?

Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /usr/share/phpmyadmin/libraries/sqlparser.lib.php on line 551
Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 214501 bytes) in Unknown on line 0

Nyní komunikujete s Martin Mikulec ze skupiny technická podpora.

Martin Mikulec: Dobrý den, velikost databáze je asi moc velká. Zkuste si tu db otevřít v nějakém editoru a zkopírovat obsah do tabulky sql, čímž ten import obejdete

Vladimír: Databaze ma pouze 148 KB (ZIP 8 KB) coz je zanedbatelna velikost pro SQL soubor. Jelikoz nejsem az tak velky znalec databazi, abych to pochopil spravne, mam si vlezt do tabulky do ktere chci naimportovat SQL soubor a vlozit ho tam jako text ?

Martin Mikulec: ano, text vložíte do pole, kde spouštíte sql příkazy

Martin Mikulec: mezi Struktura a Vyhledávání

Vladimír: a prepisu puvodni hodnotu co tam byla?

Martin Mikulec: ano, předpokládám, že ta db je prázdná

Vladimír: ano to je, ale stale v tech SQL dotazech je tam jeden radek

Vladimír: ten je: SELECT * FROM `ps_customer` WHERE 1

Vladimír: opet to napise:

Vladimír:

Vladimír: Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /usr/share/phpmyadmin/libraries/sqlparser.lib.php on line 362

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 398075 bytes) in Unknown on line 0

Martin Mikulec: uložte prosím tu db do složky tmp, zkusím to také

Vladimír: a jak to udelam?

Martin Mikulec: přes ftp

Vladimír: SQL z tmp na domene jsem si za zalohoval

Martin Mikulec: kdepak tu db tedy najdu?

Vladimír: Jméno databáze: pokus_wpshop_cz

Martin Mikulec: a doména?

Martin Mikulec: jo, vidím

Vladimír: wpshop.cz

Martin Mikulec: import dokončen

Vladimír: A nyni zkusim naimportovat tu tabulku

Martin Mikulec: jakou tabulku? Ta není součástí toho wpshop_cz.sql ?

Vladimír: Mozna jsme se spatne pochopili, tu chybu co jsem Vam posilal mi dela u importace tabulky.

Martin Mikulec: to já vím, proto jsem Vám import provedl za Vás přímo na serveru

Vladimír: A nyni kdyz chci importovat SQL soubor , tak opet chyba:

Vladimír: Fatal error: Maximum execution time of 10 seconds exceeded in /usr/share/phpmyadmin/libraries/sqlparser.lib.php on line 389

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 181379 bytes) in Unknown on line 0

Martin Mikulec: ten soubor wpshop_cz.sql již máte importovaný

Vladimír: To sice ano, to je cela databze, ja se bavim jednotne tabulce, kdyz chci naimportovat tabulku, hodi to tu chybu co jsem posilal

Vladimír: Pokud to udelam zpusobem, jak jste psal Vy, tak to hodi toto:
Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 203615 bytes) in /usr/share/phpmyadmin/libraries/sqlparser.lib.php on line 342

Vladimír: Rad bych Vam poslal tabulku ale nemohu si to dovolit z profesniho hlediska, v ktere jsou uvedeny osobni udaje.

Martin Mikulec: takže přes tu tabulku sql to nešlo?

Vladimír: Neslo :-/

Martin Mikulec: a proč Vám tedy nepomohl ten ruční import na serveru? Obsahem toho sql souboru nebyla ta data, která importujete nyní?

Vladimír: Ta data nejsou stejna, ja prenasim tabulku z me domeny shop.lathorwear.cz ktera je u vas na jinou domenu (na tu o ktere se bavime).

Martin Mikulec: tak uložte ten požadovaný export z původní opět do tmp a já Vám to naimportuju.

Martin Mikulec: Ale divím se, že to přes phpmyadmin nejde

Vladimír: Mozna mam chybu nekde ja v SQL souboru ale zadnou jsem nenasel

Vladimír: jaky myslite nyni export ? Tu tabulkuco chci naimportovat do teto databaze?

Martin Mikulec: ok. A když tedy ty příkazy vložíte jednotlivě?

Vladimír: Zkusim to

Link to comment
Share on other sites

Vladimír: Chyba

Pravděpodobně máte v SQL dotazu chybu. Níže uvedený výstup MySQL serveru (pokud je nějaký) vám také může pomoci při zkoumání problému

ERROR: Chybný identifikátor @ 182
STR: 5.2.
SQL: -- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Vladimír: Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";-- phpMyAdmin SQL Dump
-- version 3.2.0
-- http://www.phpmyadmin.net
--
-- Počítač:

localhost
-- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04
-- Verze MySQL: 5.0.38
--

Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1

SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";

SQL-dotaz:
-- phpMyAdmin SQL Dump -- version 3.2.0 -- http://www.phpmyadmin.net -- -- Počítač: localhost -- Vygenerováno: Úterý 22. června 2010, 18:04 -- Verze MySQL: 5.0.38 -- Verze PHP: 5.2.4-2ubuntu5.1 SET SQL_MODE="NO_AUTO_VALUE_ON_ZERO";

MySQL hlásí: Dokumentace
#

Link to comment
Share on other sites

.... Pokud jsem zkusil importovat bez prefixu, tak se SQL soubor naimporotval v poradku.


importuj bez prefixu a premenuj tabulku z customer na ps_customer v phpMyAdmine alebo premenuj v customer.sql tabulku aj pri prikazoch insert

25744_6i0k5SJ1hivBNC6vnqpp_t

25745_0Zy9lKr2ZryKk4rrDFS7_t

Link to comment
Share on other sites

.... Pokud jsem zkusil importovat bez prefixu, tak se SQL soubor naimporotval v poradku.


importuj bez prefixu a premenuj tabulku z customer na ps_customer v phpMyAdmine alebo premenuj v customer.sql tabulku aj pri prikazoch insert


Uy jsem to naimportoval spravne, diky za navedeni. Ale problem je jiny v BO se mi zobrazi spatny SQL dotaz. Viz screen.

25758_0WBseyzbdVeDEVfR6dlJ_t

Link to comment
Share on other sites

BO v cesko-anglickej spanelskej vesnici ... nikde si nespomenul, ze cpes tabulky zo starej verzie do 1.3.1.1 kde je struktura sql ina! V mySQL su nove polozky, indexy aj tabulky - zmeny najdes v instalacke v suboroch /install/sql/upgrade/*.sql

Link to comment
Share on other sites

BO v cesko-anglickej spanelskej vesnici ... nikde si nespomenul, ze cpes tabulky zo starej verzie do 1.3.1.1 kde je struktura sql ina! V mySQL su nove polozky, indexy aj tabulky - zmeny najdes v instalacke v suboroch /install/sql/upgrade/*.sql


Aha, tak to me nenapadlo. :-/ az tak se v SQL nevyznam, takze jsem to ani netusil, ze by tam mohla byt nejaka zmena. Otazka zni, zda to pujde zobrazit v te nove verzi toho shopu?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Vyresil jsem to dost osemente, pro nekoho mozna dost slozite. Mel jsem na jedne domene obchod ve verzi 1.2.5.0 a aktualizoval jsem ho na verzi 1.3.1 cili se upravila databaze jak mela a pretahl jsem to vse do noveho shopu na jine domene coz jsem potreboval udelat. Jinak verim tomu, ze by byl urcite jednodussi zpusob ale ja na nej neprisel.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...