Jump to content
  • 0

Moduł paczka w ruchu


kazunarii

Question

Dzień dobry,

 

Szukam modułu do Paczki w Ruchu, aby była możliwość wyboru do którego kiosku ruchu ma zostać nadana paczka. Moduł od Inpostu działa świetnie, a w przypadku Ruchu nie chce w ogóle działać. Niestety, ale support jest na tyle opieszały, że nia ma co liczyć na ich pomoc. Czy ktoś może polecić jakiś inny moduł niż oficjalny lub sprawdzić, w czym leży problem z modułem, który jest zainstalowany na sklepie.

 

Adres sklepu: https://medpak.com.pl

Wersja sklepu: 1.6.1.10

Wersja modułu: 0.37

Edited by kazunarii (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

15 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Ja skontaktowałem się z nimi z prośbą o przesłanie modułu. Dostałem go mailem w ciągu 2 dni. Po zainstalowaniu z wersją 1.6 zadziałał, otwiera się mapka z kioskami do wyboru i na tym koniec. Nie można zatwierdzić wyboru kiosku. Na odpowiedź w tej sprawie czekam już ok. 7 dni, wysyłając co 2 dni e-mail z przypomnieniem. Reasumując moduł jest do zdobycia od suportu Paczki w ruchu ale nie działa poprawnie. Możesz zobaczyć sobie jak działa moduł paczki w ruchu robiąc niedokończone zamówienie na www.gospy.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ja skontaktowałem się z nimi z prośbą o przesłanie modułu. Dostałem go mailem w ciągu 2 dni. Po zainstalowaniu z wersją 1.6 zadziałał, otwiera się mapka z kioskami do wyboru i na tym koniec. Nie można zatwierdzić wyboru kiosku. Na odpowiedź w tej sprawie czekam już ok. 7 dni, wysyłając co 2 dni e-mail z przypomnieniem. Reasumując moduł jest do zdobycia od suportu Paczki w ruchu ale nie działa poprawnie. Możesz zobaczyć sobie jak działa moduł paczki w ruchu robiąc niedokończone zamówienie na www.gospy.pl

 

To samo u mnie, niezależnie od tego ile maili wyślę, to efekt jest zawsze ten sam, w pewnym momencie urywa się kontakt. A udało Ci się wygenerować testowe zamówienie? Nawet tego u siebie nie mogę przejść, skoro nic mi się nie wyświetla.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie udało mi się zrobić zamówienia testowego bo moduł się wykrzacza na etapie wyboru kiosku. Do momentu wyboru kiosku jest ok. Potem wskazuję konkretny kiosk i klikam zielony przycisk zatwierdzający i nic się nie dzieje dalej. Stoi w miejscu. Nie można wybrać punktu i nie można dokończyć zamówienia.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Podepnę się do tematu - czy ktoś może wskazać działający moduł dla Paczki W Ruchu? Lub opcjonalnie czy ktoś miał podobny problem, jak ja i udało mu się go rozwiązać... Otrzymałem od supportu Ruchu moduł oraz klucze testowe. Zainstalowałem moduł, wpisałem podane klucze. W panelu administracyjnym wszystko wygląda dobrze, ale niestety opcja wysyłki "Paczka w Ruchu" nie wyświetla się podczas zakupów. 

Mam włączoną instalację modułów nie od Prestashop. Czyściłem cache, sprawdzałem sklep na innej przeglądarce. W sposobach wysyłek przy Paczka w Ruchu mam zaznaczone wyświetlanie. I nic... Może ktoś miał podobny problem z tym lub innym modułem i udało mu się go rozwiązać...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Teoretycznie po wyłączeniu powinien się pokazywać natomiast moduły OPC mają to do siebie że spora część modułów z wyborem mapki zwyczajnie nie działa poprawnie.

Jak przy wyłączonym OPC wybierzesz przewoźnika z paczką w ruchu to w konsoli widzisz że coś się pojawia w hooku before carrier?

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Dnia 27.10.2017 o 7:03 PM, Lukullus1990 napisał:

chyba, że nawet mimo wyłączenia, moduł OPC ma jakiś wpływ na dostępne wysyłki.

Tak ma. Moduły typu OPC stosują masę override standardowego procesu zakupów i należy go odinstalować.

A tak nawiasem, to nie spotkałem jeszcze poprawnie skonstruowanego modułu OPC. Wszystkie z nich na tyle psują standardowy proces zakupu, że żaden z nich nie działa poprawnie z przewoźnikami tworzonymi za pomocą modułów tylko z przewoźnikami tworzonymi ręcznie poprzez Wysyłka -> Przewoźnicy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Problem z głowy - rozwiązanie było proste jak konstrukcja cepa... Po prostu nie dodałem wysyłki "Paczka w Ruchu" jako dostępnej wysyłki dla kilku testowo wprowadzonych produktów, które dodawałem do koszyka w celu sprawdzenia, jak wygląda proces zakupowy....

Ale żeby mój post nie był całkiem jałowy, to chociaż dodam kilka informacji o paczce w Ruchu.
W obecnej wersji (0.3.8) moduł Paczki w Ruchu działa u mnie z Prestashopem 1.6.1.7, Po instalacji automatycznie dodaje nową metodę wysyłki. Po jej wyborze podczas finalizacji zakupów możemy wybrać na mapce kiosk (jest tam dostępna wyszukiwarka miejscowości i ulic), w którym chcielibyśmy odebrać nasze zamówienie.
Co do kompatybilności z modułami OPC - używam modułu OPC od Knowband z oficjalnego sklepu Prestashop i z nim moduł Paczki w Ruchu współpracuje. Po wyborze kiosku i kliknięciu przycisku potwierdzenia pokazuje się mapka z wyborem kiosku. 
W obu przypadkach udało się pomyślnie potwierdzić zamówienie i pobrać etykietę adresową, potrzebną do wysyłki. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Cześć.

Temat odkopię, ale właśnie walczę z integracją modułu.

Wyświetla się prawidłowo, jest opcja wyboru sposobu wysyłki, klikam przycisk wyboru mapki... i tu zaczyna się problem:

https://ibb.co/XZFwHM0

Ktoś jest w stanie podpowiedzieć co spieprzyłem?

Oczywiście nie muszę dodawać że ich support odpowiada raz w tygodniu...

 

Informacje konfiguracyjne:

Wersja PrestaShop 1.6.1.24

Parametry wymagane Tak

Parametry opcjonalne Tak

Informacja o serwerze Linux #1 SMP Wed May 15 10:40:34 CEST 2019 x86_64

Wersja oprogramowania serwera Apache

Wersja PHP 5.6.40

Limit pamięci 512M

Maksymalny czas wykonywania 300

Wersja MySQL 5.6.46-log

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nic nie spieprzyłeś. Moduł jest tak daremny, że wymaga założenia konta w Google Maps Api, dodania rozliczenia i podpięcia pod prestę. Wówczas mapy się wyświetlą. Na pytanie do supportu kiedy prowadzą jak cywilizowani ludzie korzystanie z Open Maps (np. wszystkie moduły Inpostu), odpowiedzi... brak.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...