Jump to content
  • 0

Szablon/moduł "Informacje kontaktowe" - problem po dodaniu nr tel.


Adrian1

Question

Witam,

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyc, że moja przygoda z tworzeniem strony i PrestaShopem zaczęła się około tygodnia temu, więc proszę o wyrozumiałość :)

 

Mam następujący problem z szablonem/modułem "Informacje kontaktowe":

Zainstalowałem PrestaShop w wersji 1.7.0.5 i jednym z domyślnie zainstalowanych/włączonych szablonów był ów szablon.

Jeśli w Configure -> Shop Parameters -> Contact -> Adresy Sklepów wypełnie wszystko oprócz nr telefonu to jest OK, czyli na samej górze mojej strony wyświetla się link "kontakt z nami", po kliknięciu którego przenosi mnie na stronę z danymi kontaktowymi sklepu i możliwością wysłania maila.

Jeśli zaś uzupełnię telefon to link zamienia się w zwykłą informację tekstową typu "Zadzwoń do nas: 123-456-789" :(

 

Jak mogę zrobić żeby po wpisaniu nr tel. nadal aktywny był link "kontakt z nami"?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Adrian

Edited by Adrian1 (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

12 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Dlaczego tak uważasz?

Doradzono mi skorzystanie z najnowszej wersji, ponieważ jeśli miałbym juz w pełni gotową stronę w ver.1.6.x to upgrade do 1.7.x jest podobno problematyczny.

Tylko na polskim forum jest kilka wątków dziennie o problemach z 1,7, a na angielskim i niemieckim to będzie ich razem pewnie już tysiące :D

To powinno wystarczyć za odpowiedź. Będzie może za rok stabilna wersja 1.7 to będzie można o niej pomyśleć.

Upgrader z 1.6 do 1.7 pewnie też za jakiś czas zostanie stworzony tak jak było w przypadku wersji 1.5 -> 1.6.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nie znasz ;)

Nie wiem, pewnie nie znam ;)

 

Znajomy, króry zajmuje się przygotowywaniem grafik na strony.

Jeśli jest tylko grafikiem a nie programistą/wdrożeniowcem sklepów to tak jakby hydraulika pytać się o to jak podpiąć skrzynkę z bezpiecznikami, niby też fachowiec ale w nieco innej dziedzinie.

 

Też uważasz, że tworząc nową stronę powinienem wybrać wersję 1.6.x?

Tak, na dzień dzisiejszy wersja 1.6 jest lepszym rozwiązaniem.

 

I jeszcze dodam że w przyszłości ma być dostępne narzędzie do upgradeu z 1.6 na 1.7, i przeskok pomiędzy takimi wersjami będzie z pewnością bardziej problematyczny niż pomiędzy 1.5 a 1.6 ale to wynika głównie z faktu niezgodności szablonów, modułów i innych pomniejszych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Aktywny link numeru telefonu na smartfonach...

 

Widze, ze sa tutaj fachowcy, wiec grzecznosciowo podlacze sie z podobnym chociaz troche innym tematem.

Wersja 1.6.1.12

 

Czy jest mozliwe wykorzystac stosowane w html:

<a href="tel:+123456789">++123456789</a>

 

aby przegladajacy strone na telefonie, mogl kliknac aktywny numer i zadzwonic bez potrzeby kopiowania tego numeru?

 

Adres mailowy jest klikalny, natomiast telefon juz nie

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Generalnie powinno dzialac.

Tylko gdzie to wpisac jednorazowo, zeby wszedzie, gdzie pojawia sie kontakt telefoniczny - byl on aktywnym linkiem dla uzytkownikow smartfonow?

Ewentualnie na poczatek, co wpisac i gdzie, zeby numer telefonu w stopce byl aktywnym linkiem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...