Jump to content

Μεταφράσεις του prestashop και εξτρα modules


Recommended Posts

Εχω μεταφράσει το 90% του λογισμικού και περι των 20 εξτρα modules οποιος ενδιαφέρεται ας το δηλωσει εδω
αφιλοκερδώς βέβαια

τα εξτρα modules ειναι
alphabank
blockaddress
blockadvancedcategories
blockcategoriesnc
blockcustomlivezilla
blockskype
blocksponsors
captcha
creditcard-3.02.production
deletesingleorder
eurobank
faq-1.3.2
freeblock
iprestashop
mailsmanager
manufacturerinfo
pickup
regeneratethumbnails
shippingestimate
winbank

gr.gzip

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες.
Θα μπορούσα να τα έχω ?
Κα μια ερώτηση μια που μιλάμε για μεταφράσεις και ελληνικά.
Όταν σε εγκατεστήμενο prestashop κάνετε view page scource σας τα βγάζει στην μορφή

"Επικοινωνία">Επικοινωνία"

??
Αν δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα τότε έχουμε ένα θέμα με τα Ελληνικά και prestashop.
Το Google τα αναγνωρίζει αυτα? Αν όχι τότε το SEO το πήρε και το σήκωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς σε ευχαριστούμε πολύ για τον χρόνο που αφιέρωσες.
Θα μπορούσα να τα έχω ?
Κα μια ερώτηση μια που μιλάμε για μεταφράσεις και ελληνικά.
Όταν σε εγκατεστήμενο prestashop κάνετε view page scource σας τα βγάζει στην μορφή "Επικοινωνία">Επικοινωνία" ??
Αν δεν είναι μόνο δικό μου πρόβλημα τότε έχουμε ένα θέμα με τα Ελληνικά και prestashop.
Το Google τα αναγνωρίζει αυτα? Αν όχι τότε το SEO το πήρε και το σήκωσε.

Φαντάζομαι πως αναφέρεσαι σε κάτι τέτοιο :
Πρέπει να ενεργοποιήσετε



Όντως υπάρχει θέμα με το presta, νομίζω μάλιστα πως είναι πρόβλημα του smarty. Το έχω εντοπίσει και σε κάποια e-mail templates, όπως το "in-transit" (αν θυμάμαι καλά). Αναγκάστηκα να γυρίσω την αποστολή e-mails σε html για να φτάνουν σωστά στους παραλήπτες. Κι εκεί βέβαια, συνεχίζει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με μερικούς ελληνικούς τίτλους από e-mails, στους οποίους βγάζει "κουτάκια". Αν βρω λύση, θα ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να ζητήσω αν είναι δυνατόν να έχω και εγώ αυτά τα modules-translations.
Σας ευχαριστώ.


Μπορείτε να μου τα στείλετε με mail αν θέλετε στο [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Δεν είμαι ούτε προγραμματιστής, ούτε web designer, αλλά ηχολήπτης. Απλά κοιτάω πως θα καταφέρω μόνος, να στείσω ένα ηλεκτρονικό κατάστημα για την επιχείρισή μου.

Θα ήμουν ευγνώμων, λοιπόν, αν καταφέρνατε να αφιερώσετε λίγο από το χρόνο σας, ώστε να μου στέλνατε την ελληνική μετάφραση & τις μοντούλες των τραπεζών ή κάποιων άλλων εφαρμογών για να μπορέσω να το κάνω & λίγο όμορφο (κανα ρολάρισμα προϊόντων στην αρχική σελίδα) κλπ...

Το email μου είναι [email protected]

Περιμένω νέα σας.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για σας παίδες, πολλά congrats ston tsakalo που παιδεύτεικε να κάνει τις μεταφράσεις.
Μια παράκληση προς το φίλο που έκανε τις μεταφράσεις. Αν έχει την καλοσύνη και θέλει μπορεί να μου τα στείλει στο [email protected]. Θα μου ήταν εξαιρετικά χρήσιμα. Thanks.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη για την καθυστέρηση λόγω εκτάκτου απουσιαζα εδω ειναι τα translations
μένει μόνο στις μεταφράσεις των mails στα txt και html na αλάξετε και να προσθέσετε στο powered by αυτο που θέλει ο καθένας γιατί εγώ έχω βάλει της Εταιρείας μου

gr.gzip

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μαλλον δεν προσεξαμε οτι εχει ενα attachment με τα αρχεια στο κατω μερος του αρχικου μηνυματος του.Το προβλημα ειναι ομως οτι τα modules των τραπεζων ειναι μονο η μεταφραση τους και τιποτα αλλο οποτε και δε δουλευουνε.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν προσεξαμε οτι εχει ενα attachment με τα αρχεια στο κατω μερος του αρχικου μηνυματος του.Το προβλημα ειναι ομως οτι τα modules των τραπεζων ειναι μονο η μεταφραση τους και τιποτα αλλο οποτε και δε δουλευουνε.


για να δουλέψουν τα module των τραπεζών πρέπει να έχεις κάνει κάποια συμβάσει με την ανάλογη τράπεζα για να σου δώσει εκείνη κάποιους κωδικούς που θα σου ενεργοποιούν τα module.
Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι στα module ειναι μονο το αρχειο μεταφρασης gr και τιποτα αλλο.Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες οσον αφορα τη συμβσαση;Τα modules τελικα υπαρχουνε;

Link to comment
Share on other sites

To θεμα ειναι οτι στα module ειναι μονο το αρχειο μεταφρασης gr και τιποτα αλλο.Μπορεις να μου δωσεις περισσοτερες λεπτομερειες οσον αφορα τη συμβσαση;Τα modules τελικα υπαρχουνε;


μπορείς να μπεις εδώ :

http://www.internet-business-solutions.gr/

να κανεις registration και να τα κατεβάσεις,έχει για alpha bank,eurobank,winbank.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Μετα το edit που εκανα για να αλλαξω τα powered by με το δικο μου ονομα δεν μπορω να ξαναεγκαταστήσω την γλώσα! στο import μου βγαζει ενα λαθος 1 error archive cannot be extracted το αποθηκευσα ως UTF-8 κατεβασα ενα προγραμμα που κανει gz συμπιεση και ξανα συμπιεζω το αρχειο αλλα κατι δεν παει καλα! πως μπορω να αλλαξω αυτα τα μυνηματα; καμια ιδεα για αυτο το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 11 months later...

Γεια σας παιδιά έχω κατεβάσει ένα template που έχει κάποια δικά του modules. Αν αυτά θέλω να τα μεταφράσω, ποια διαδικασία πρέπει να ακολουθήσω;;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Κατ' αρχήν συγχαρητήρια για την δουλειά σου και την τεράστια όρεξη που έχεις. Επειδή το topic είναι λίγο παλιό τα modules που έχεις και η μετάφραση είναι συμβατή με την 1.4? Αν ναι, θα τα ήθελα και γω. Το mail μου είναι pduke at rocketmail.com.

Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...