Jump to content
Dirku12

Migracja produktów SHoplo & PrestaShop

Recommended Posts

Witam,

Jak przerzucic baze produktów ze skryptu shoplo do prestashop?

Nie mogę znaleźć jakichś konkretnych informacji/poradnika,  a chodzi o to, że plik CSV  po wyeksportowaniu z Shoplo i zaimportowaniu do Presta nie dziala, wywala taki błąd:

ZQpI8fw.jpg

Generalnie czytałem nieco o edycji pliku CSV, ale szczerze nie ogarniam, jak mam to zrobić. W shoplo mam sporo zdjęć, produktów, opisów itd, ręczne dodawanie mi zejdzie zbyt długo, a i tak jestem już spóźniony, nie wiem co robić.....zielony jestem nieco w tych sprawach.

Przygląnij się mapowaniu kolumn i ustawienom importu - z tego co wrzuciłeś wygląda na to, że dane są wystarczające do importu produktów. Którą kolumnę ustawiałeś jako nazwę produktu ?, Jkie dawałeś separatory pól i wartości ?

nie wiem w jaki sposób mam to robić, mapowanie nic nie daje, wywala błąd na czerwony gdy coś grzebie, albo wywala takie okno jak powyżej dałem

aiQB0mq.jpg

Edited by Dirku12 (see edit history)

Po pierwsze: Korzystaj z programu LIBRE OFFICE albo OPENOFFICE dzięki temu można rodzdzielić poszczególne frazy po przecinku
Po drugie: Importer z SHOPLO jest inaczej zbudowany niż importer z PRESTY i tylko i wyłącznie bardzo duża przebudowa tego pliku da ci efekt.

Po trzecie:Musisz kodować pliki w formacie UTF dzięki temu będziesz miał polskie znaki w produktach

Po czwarte: Importer w prescie jest ubogi i nie zrobisz nim wszystkiego.

Po piąte plik z shoplo nie nadaje się pod preste aby zrobić kopiuj wklej i importuj

Używałem przez chwile SHOPLO oprogramowanie może i fajne jest sporo ciekawych rozwiązań ale nie przeniesiesz produktów przez CSV bez edycji plików.

Jeżeli nie potrafisz  tego zrobić i nie rozumiesz jak to działa leppiej to komuś zlecić.

Pozdrawiam

• Like 1

Który CMS będzie lepszy dla małego sklepu na podstawie Waszych doświadczeń? Jestem na etapie wyboru CMS-a i zastanawiam się, czy lepsza będzie Presta czy może pozycjonowanie sklepu Shoplo będzie łatwiejsze. Znalazłam zresztą charakterystykę tego CMS-a, ale zastanawiam się, na ile przekłada się na doświadczenie użytkowników: USUNIĘTO LINK Przeprowadzacie migrację produktów między nimi, więc domyślam się, że z Shoplo z jakiegoś powodu zrezygnowaliście, ale dlaczego?

@sylwiaklara proszę nie wprowadzać użytkowników forum w błąd, pisanie że znalazłaś charakterystykę na własnej stronie jest bardzo dużym wprowadzeniem w błąd poprzez krypto reklamę. Użytkownicy tego forum są mądrzy i szybko wyłapują takie rzeczy więc raczej nie skorzystają z usług firmy SEO która na wstępie oszukuje ;) 

Jeśli nie potraficie się sami wypozycjonować stosując poprawne techniki, jak chcecie pozycjonować inne strony i jak one na tym skończą?

• Like 1
  • Haha 1

Jest jeszcze opcja skorzystania z systemu Baselinkera. Wspiera on Shoplo i prestę, więc odpowiednio konfigurując wszystkie parametry synchronizacji dałoby się to zrobić

Shoplo > Baselinker > Prestashop (w dowolnej wersji 1.6 lub 1.7).

Nie jest to rozwiązanie darmowe (nie licząc 14 dniowego okresu testowego), ale bez wiedzy na temat importu plików CSV i ich modyfikacji jesteś w stanie to sam ogarnąć.