Jump to content

Migracja produktów SHoplo & PrestaShop


Dirku12

Recommended Posts

Witam,

Jak przerzucic baze produktów ze skryptu shoplo do prestashop?

 

Nie mogę znaleźć jakichś konkretnych informacji/poradnika,  a chodzi o to, że plik CSV  po wyeksportowaniu z Shoplo i zaimportowaniu do Presta nie dziala, wywala taki błąd:

 

ZQpI8fw.jpg

 

 

Generalnie czytałem nieco o edycji pliku CSV, ale szczerze nie ogarniam, jak mam to zrobić. W shoplo mam sporo zdjęć, produktów, opisów itd, ręczne dodawanie mi zejdzie zbyt długo, a i tak jestem już spóźniony, nie wiem co robić.....zielony jestem nieco w tych sprawach.

 

Link to comment
Share on other sites

Przygląnij się mapowaniu kolumn i ustawienom importu - z tego co wrzuciłeś wygląda na to, że dane są wystarczające do importu produktów. Którą kolumnę ustawiałeś jako nazwę produktu ?, Jkie dawałeś separatory pól i wartości ?

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze: Korzystaj z programu LIBRE OFFICE albo OPENOFFICE dzięki temu można rodzdzielić poszczególne frazy po przecinku
Po drugie: Importer z SHOPLO jest inaczej zbudowany niż importer z PRESTY i tylko i wyłącznie bardzo duża przebudowa tego pliku da ci efekt.

Po trzecie:Musisz kodować pliki w formacie UTF dzięki temu będziesz miał polskie znaki w produktach

Po czwarte: Importer w prescie jest ubogi i nie zrobisz nim wszystkiego.

Po piąte plik z shoplo nie nadaje się pod preste aby zrobić kopiuj wklej i importuj

 

 

Używałem przez chwile SHOPLO oprogramowanie może i fajne jest sporo ciekawych rozwiązań ale nie przeniesiesz produktów przez CSV bez edycji plików.

 

 

Jeżeli nie potrafisz  tego zrobić i nie rozumiesz jak to działa leppiej to komuś zlecić.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Który CMS będzie lepszy dla małego sklepu na podstawie Waszych doświadczeń? Jestem na etapie wyboru CMS-a i zastanawiam się, czy lepsza będzie Presta czy może pozycjonowanie sklepu Shoplo będzie łatwiejsze. Znalazłam zresztą charakterystykę tego CMS-a, ale zastanawiam się, na ile przekłada się na doświadczenie użytkowników: USUNIĘTO LINK Przeprowadzacie migrację produktów między nimi, więc domyślam się, że z Shoplo z jakiegoś powodu zrezygnowaliście, ale dlaczego?

Link to comment
Share on other sites

@sylwiaklara proszę nie wprowadzać użytkowników forum w błąd, pisanie że znalazłaś charakterystykę na własnej stronie jest bardzo dużym wprowadzeniem w błąd poprzez krypto reklamę. Użytkownicy tego forum są mądrzy i szybko wyłapują takie rzeczy więc raczej nie skorzystają z usług firmy SEO która na wstępie oszukuje ;) 

Jeśli nie potraficie się sami wypozycjonować stosując poprawne techniki, jak chcecie pozycjonować inne strony i jak one na tym skończą?

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jest jeszcze opcja skorzystania z systemu Baselinkera. Wspiera on Shoplo i prestę, więc odpowiednio konfigurując wszystkie parametry synchronizacji dałoby się to zrobić

Shoplo > Baselinker > Prestashop (w dowolnej wersji 1.6 lub 1.7).

Nie jest to rozwiązanie darmowe (nie licząc 14 dniowego okresu testowego), ale bez wiedzy na temat importu plików CSV i ich modyfikacji jesteś w stanie to sam ogarnąć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...