Jump to content

Adatbázis elérés bizonytalan


lesbat

Recommended Posts

Nem találtam hasonló témát, így nyitottam egyet.


A problémám a következő:


A termékadatok frissítésénél akadt egy kis gondom az adatbázissal. Amikor javítok egy termék tulajdonságán és el akarom menteni, a mentés gombra kattintok. Ekkor homokórázik (értsd töltődik) a böngésző, majd homokorázik a PrestaShop logo a vezérlőpulton, aztán végül visszajutok ugyanarra az oldalra, ahol voltam, de nem történik meg az adat mentése, marad az előző beírás. Megismételve a folyamatot, megint ugyanaz történik. Nincs benne logika, hogy hányadikra sikerül menteni a változásokat, de általában minden negyedikre sikerül csak menteni a módosítást. Ez így elég macerás, mert mindig be kell megint írni ugyanazt.


Tudom, hogy ez így elég kevés információ, de sajnos én sem látok többet. Az adatbázis hozzáférési adatait ellenőriztem, azok rendben. Már írtam a szolgáltatómnak is, bár neki sem tudtam sok információval szolgálni, jelenleg várom a válaszát.


Amit még megfigyeltem, hogy a készletgazdálkodásnál sem látom a mennyiségeket az adott termékeknél.


Prestashop 1.6.1.3 minden modul frissítve (frissítés előtt ugyanez volt a helyzet). Mostanában semmi nem volt módosítva amúgy az oldalon, néhány hete még működött. (Ma még a rendelés is megérkezett, tehát valahogy csak eléri az adatbázist.)


Annyi még hozzátartozik, hogy nemrég cserélte a szervereket a szolgáltató, így át lettem költöztetve egy új szerverre, ami gyorsabb. Elvileg amit kellett, azt beállíttatták velem. (Adatbázis elérési név változott.)


Van valakinek valami ötlete, hogy miért lehet ilyen bizonytalan az adatbázisba való mentés a termékek tulajdonságainak megváltoztatását követően?


post-1171846-0-70644200-1487087468_thumb.png

post-1171846-0-69977800-1487088161_thumb.png

Edited by lesbat (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...