Jump to content

[1.6.1.11] Okładki & Seo


raf30al

Recommended Posts

Witam, mam problem z okładkami miniatur, mianowicie włączyłem przyjazne linki SEO&URL i wszystkie okładki produktów znikły. A gdy spowrotem wyłącze przyjazne linki okładki wracają. Dodam, że w preferencje > zdjęcia > generowałem miniaturki.

Link to comment
Share on other sites

@design4VIP

 

Ok wyłączyłem przyjazne linki wyczyscilem cache przeglądarki, włączylem linki i jest ok. Dzieki!

 

Mam następne pytanie, dlaczego jak dodaje produkt to w kategoriach pojawia sie odrazu, ale na stronie głownej wgl lub bo długim czasie. Co dodam produkt musze wyłaczac przyjazne linki właczac na nowa i czyscic cache i wtedy pojawia sie na stronie głównej.

Link to comment
Share on other sites

nie musisz wylaczac linkow, wystarczy czyszczenie cache. wlasnie w nim lokowane sa produkty w module. dlaczego? jakbus mial wrzucone np. 300 produktow, kazdy chcialby ladowac co chwile na stornie glownej, to ta za kazdym razem ladowala by sie pare minut. modul dziala na tej zasadzie, ze wrzuca w cache losowych np. 10 produktow i tylko te wysweitla, cache wymieniane (czyszczone automatycznie) jest, jak dobrze pamietam, co 24h. 

 

teraz tak, u ciebie robi to wrazenie, ze zmienia sie co dluzszy czas bo co chwile odweirzasz storne, a ta przedmioty trzyma caly czas w cache. jednak klient, ktory wchodzi na storne po raz pierwszy zobaczy juz inne przedmioty (rowniez te wprowadzone), inny klient zobaczy losowo (jezlei ta opcja jest uruchomiona w konfiguracji modulu) inne przedmioty itd. ty jak chcesz natychmiast zobaczyc zmiany musisz tylko wyczyscic cache w wydajnosci, lub na czas prac ogolnie wylaczyc opcje cache (chyba druga od gory w ustawieniach zaawanzowane/wydajnosc), jednak po ukonczeniu, dla polepszenia szybkosci i optymalizacji zaleca sie opcje wlaczyc. jak pisalem, nie musisz juz odswierzac przyjaznych linkow. 

 

chyba dokladniej i bardziej obrazowo sie nie da ;) 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...