Jump to content
  • 0

Edycja produktów - problem


Rondo_Music

Question

Witam

 

jestem świeżo po przeniesieniu sklepu na nowy serwer. Sklep śmiga i nie mam (jak na razie) zastrzeżeń.

 

Mały problem pojawił się jednak w panelu administracyjnym. otóż gdy zmieniam coś w dowolnym produkcie i klikam "zapisz" lub "zapisz i zostań" pojawia się biała strona bez niczego (tryb debugowania nic nie wyświetla), ale najlepsze jest to, że gdy potwierdzę enterem jeszcze raz adres w oknie, to wczytuje się wszystko normalnie i wraca mi z wprowadzonymi zmianami do katalogu produktów.

 

Ktoś wie co to może być i jak wyeliminować konieczność klikania "enter"? To trochę uciążliwe i irytujące, zwłaszcza jak wprowadza się zmiany w większej ilości produktów.

Link to comment
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Witam,

mam identyczny problem (prestashop 1.6.1), lokalnie problem nie występuje (zainstalowałem nawet tą samą wersję PHP co na serwerze 5.5.38), serwer to nazwa.pl, w folderze "log" brak błędów. Nie wiem czemu po włączeniu define('_PS_MODE_DEV_', true); nie pokazuję debugera na żadnej stronie.

Ktoś ma jakieś pomysły ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pierwsze od czego trzeba zacząć to wykluczyć czynniki zewnętrzne jakimi są np. moduły czy nadpisywania w folderze override.

Ja zawsze zmieniam nazwę katalogu z modułami na serwerze z modules na np. modules_test i jeśli problem nie występuje to wiem, że przyczyną jest jakiś konkretny moduł.

Natomiast jeśli problem nie występuje lokalnie, ale na docelowym serwerze to przyczyną może nie jest php ale inne biblioteki. W przypadku nazwy czy home często nie działają dyrektywny w htaccess.

Mnie również często nie pokazuje debugera w niektórych przypadkach dlatego też gdy tak się dzieje sprawdzam całą ścieżkę wywołania skryptów zaczynając od Dispatchera, który wskaże który kontroler powoduje błąd.

A odpowiadając na temat "entera" to dzieje się tak, gdyż wprowadzenie samego pola adresu w przeglądarce powoduje wywołanie zapytania z parametrami jawnymi "GET",  a podczas zapisywania produktów dane przesyłane są za pomocą POST, które to tracimy gdy wywołujemy ponownie ten sam adres enterem. Dlatego strona się wczytuje gdyż za pomocą entera nie zapisujemy już zmian w produktach.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Dziękuję Sensbit Polska,

bardzo mi pomogłeś, użyłem tricku ze zmianą nazwy katalogu modułów, bug znikł więc już wiedziałem gdzie mam szukać.

W moim przypadku winny był moduł od Waterthemes "Special product" a dokładnie dwa entery w jednym z plików za znakiem "?>"

co wywoływało error "Header already send". Bez debugera ciężko jest odnaleźć taki szczegół. Najwyraźniej serwery nazwa.pl są czułe

na to.

Pozdrawiam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...