Jump to content

Moduł do szybkiego dodawania pozycji w sklepie internetowym


hadman

Recommended Posts

Witam

poszukuję pomocy, informacji na temat pomocnych modułów przy dodawaniu produktów do sklepu internetowego.

czy istnieje darmowy moduł który jest pomocny w tym ? bądź jakiś płatny lecz nie drogi ? 

lub istnieją może jakieś metody szybkiego i sprawnego wprowadzania produktów ze zdjeciami do sklepu?

jestem zielony i potrzebuję kompendium wiedzy

 

pozdrawiam,

Piotrek

 

ps. czy ten moduł jest przydatny ? 

https://addons.prestashop.com/pl/szybkie-edytowanie/20242-bridge-connector-for-store-manager.html

Edited by hadman (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

wlasnie bratowa próbowała importować bazę danych co wcześniej sobie przykładową bazę csv pobrała z presta i zaimportowała i ponoć się nie udało więc dlatego szukam modułu. dzisiaj sam moze spróbuje coś zaimportować do sklepu po swojemu może się uda. 

czyli w excelu normalnie bazę stworzyć i zapisać jako plik csv i powinno pobrać ?

 

ps. jak otwieracie pliki csv ? w excelu ? mi przy otwieraniu przykładowego pliku csv excel wyrzuca błędy że wykrył że to plik typu SYLK i że niby nie może go załadować, lecz klikam ok i pokazuje się tam ta baza danych. 

czy jak uzupełnie i zapiszę ten plik csv to bez problemu mi to wrzuci po zaimportowaniu te produkty które w excelu wpisałem i będe je widział w sklepie internetowym ?

 

xr0b4qN.jpg

 tak wygląda baza jak wyexportuje ze sklepu bazę 

 

jak usunę wszystkie rekordy i chce dodać następne produkty o ID 185 i 186  ( bo 184 się kończył ostatni produkt co był już dodany ) to wywala takie błędy

 

qieQxz1.jpg

 

pomóżcie :)

Edited by hadman (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

nie moze byc zapisany bo nie mozesz uzywac znakow specjalnych w nazwie. u ciebie '/' jest znakiem zakazanym przy takim imporcie. jezeli juz musisz go uzywac i tak masz nazwane kategorie to spokojnie zamiast nazw mozesz w tej kolumnie wrzucic ID kateogrii (jezeli wiecej niz jedna to po przecinku np. 2,24,18...). 

 

druga sprawa to jak widzisz rozwala polskie znaki. nie dasz rady zapisac poprawnie CSV w Excell bo ten nie koduje poprawnie do UTF-8. do edycji i zapisu CSV uzywaj darmowego OpenOffice. 

Edited by design4VIP (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Witam

poszukuję pomocy, informacji na temat pomocnych modułów przy dodawaniu produktów do sklepu internetowego.

czy istnieje darmowy moduł który jest pomocny w tym ? bądź jakiś płatny lecz nie drogi ? 

lub istnieją może jakieś metody szybkiego i sprawnego wprowadzania produktów ze zdjeciami do sklepu?

jestem zielony i potrzebuję kompendium wiedzy

 

pozdrawiam,

Piotrek

 

ps. czy ten moduł jest przydatny ? 

https://addons.prestashop.com/pl/szybkie-edytowanie/20242-bridge-connector-for-store-manager.html

 

Ten moduł Bridge connector to chyba dodatek dla kogoś, kto korzysta z Prestashop Managera od eMagicOne ( http://prestashopmanager.com). Ja testowałem tego managera, ale miałem problem z połączeniem programu z bazą mysql i działał tylko ten bridge właśnie. Ogólnie jeśli wydatek na licencję nie jest dla Ciebie problemem, to ten program może być pomocny.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...