Jump to content

Potrzebuję szczerej opinii na temat płatnych templatek.


zarek36

Recommended Posts

Dzień dobry.

Potrzebuję kupić nową Theme do presty.  Potrzebuję waszej opinii. Oglądałem różne projekty na Envatomarket ( typowa cena to 70$) i na Templatemonster ( tu typowa cena 140$) . Czy 2 razy droższe theme z moster są naprawdę dwa razy lepsze , czy to tylko kaprys programistów ? Czy ktoś z was kupował tu i tam i ma porównanie (jakość , szybkość, stabilność)? 

pozdrwaiam

Link to comment
Share on other sites

Droższy nie znaczy lepszy, wiadomo że niekiedy za ceną idzie jakość ale w przypadku szablonów nie jest to regułą. Szukaj szablonu pod kątem dewelopera który w razie problemów technicznych szablonu dokona jego aktualizacji. Często na forum osoby szukają pomocy ponieważ deweloper nie odpowiada na pytania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Myślę, że dobrym pomysłem jest sprawdzenie portfolio projektów danego autora i wysłanie pytań o opinię do ich użytkowników. Ja ostatnio miałem taki przypadek, że programista wziął kasę, odwalił robotę na odpieprz i szukaj wiatru w polu. Potem jeszcze musiałem sam poprawiać jego błędy (np stosowanie tagu H1 w celu pogrubienia akapitu.... zgiń przepadnij...)

Link to comment
Share on other sites

@mr.suchy

Oni mają jakiś przeciążony serwer (te dema od leotheme).

Sam osobiście korzystam z ich szablonów i po wyłączeniu zbędnych funkcji całość działa na odpowiednim poziomie.

 

Kilka miesięcy temu kupiłem gotowy szablon na themeforest i z nim jest tragedia. Wszystko praktycznie wyłączone a nadal przymula jak...

Link to comment
Share on other sites

Gorzej może być i to znacznie.

 

Statystyki + wszelkie moduły związane z blokami promocji, nowości, producenci + jakieś inne pierdoły od samego szablonu itd.

Sam autor szablonu nie ma sobie nic do zarzucenia ale przyznaje że całość chodzi bardzo wolno. Ostatecznie zrezygnowałem z tego szablonu.

Edited by krzysiuus (see edit history)
Link to comment
Share on other sites

Moja skrajna opinia jest taka, że te wszystkie szablony to masówka klepana dla masowego klienta.

Odkąd leo zaczął wciskać do szablonów potworny zamulacz typu appagebuilder, to te szablony nie nadają się do niczego.

Zresztą optymalizowany szablon nie powinien posiadać żadnego konfiguratora szablonu.

To chore rozwiązanie pobierać z konfiguracji tysiące zmiennych z bzdetami typu kolorek tu, kolorek tam.

I css ponad 500kB tłuczony generatorem, bo ta sama klasa jest kilkadziesiąt razy nadpisywana, optymalizowany css ma około 100kB łącznie z całym bootstrapem.

Ale to moja bardzo ortodoksyjna opinia :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...