Jump to content

Miktarbirimleri

Hasan_

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.Ürün satışı yaparken miktar birimi tanımlamamız mümkün müdür? Kimi ürünleri koli bazlı ,kimi ürünleri paket şeklinde satıyoruz.Sepete eklerken görünen adet yerine paket,koli,takım gibi birimler eklemek istiyorum.Kombinasyonlar dan denedim ama olmadı.(Kombinasyonlardan miktar ekleyip değerini paket yapıyorum fakat o ayrı bir açılır menüde görünüyor ben adet görünsün istemiyorum) tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Ürün oluştururken ilk sırada yer alan Standart Ürün yerine Mevcut ürünlerin paketini seçerseniz sizden paketin hangi ürünlerden kaç adet şeklinde olacağını isteyecek. Gerekli ayarlamaları yapıp kaydedin. Sekmeler de paket sekmesi de oluşuyor ben henüz denemedim siz deneyip işinize yarayıp yaramadığına bakabilirsiniz. 

Ürün oluştururken ilk sırada yer alan Standart Ürün yerine Mevcut ürünlerin paketini seçerseniz sizden paketin hangi ürünlerden kaç adet şeklinde olacağını isteyecek. Gerekli ayarlamaları yapıp kaydedin. Sekmeler de paket sekmesi de oluşuyor ben henüz denemedim siz deneyip işinize yarayıp yaramadığına bakabilirsiniz. 

Dediğinizi yaptım ama bu tam olarak istediğim şey değil.Sadece adet yerine 1 takım ,1 koli,1 paket gibi birimler eklmek