Jump to content

Catalog Price Rules - Blank page


tobakalogati

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Έχω δημιουργήσει ένα eshop για βιβλιοπωλείο με πάνω από 190000 κωδικούς . Έχω δημιουργήσει λοιπόν αρκετούς κανόνες στο  Catalog Price Rules μιας και για κάθε εκδότη και κάθε κατηγορία ισχύουν άλλες εκπτωσεις .

Αφού δημιούργησα περίπου 20 , μετά δεν με άφηνε να δημιουργήσω άλλους , μου πετούσε λευκή σελίδα.

Δεν μπορώ να επεξεργαστώ ούτε τους κανόνες που είχα ήδη φτιάξει .

 

Έχετε κάποια ιδέα ??/

Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστεί να ενεργοποιησεις το debug για να δούμε το πρόβλημα. 

 

root folder > config > defines.inc.php

 

line 29

απο define('_PS_MODE_DEV_', false);

σε define('_PS_MODE_DEV_', true);

 

και γράψε εδώ τι σου βγάζει όταν επισκέπτεσαι την σελίδα.

 

Έπειτα ξανά κανε το αρχείο όπως πριν για να μην βλέπουν οι πελάτες σου μηνύματα λάθους. 

Link to comment
Share on other sites

Hello 

διέγραψα πολλά από τα προϊόντα μου και όλους τους κανόνες και κατάφερα να ανοίξω τη σελίδα , αντιμετωπίζω όμως το εξής πρόβλημα τώρα . 

 

Ανοίγω το Catalog Price Rules , και επιλέγω  ΟΜΑΔΑ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΩΝ , κάνω save και αργεί.... αργεί... και ξαφνικά δεν ανοίγει και το site 

Το admin panel δουλεύει , αλλά η σελίδα δεν ανοίγει ποτέ.

Άν ανοίξω το  Catalog Price Rules σε νέα καρτέλα , ο κανόνας έκπτωσης υπάρχει  ενώ πριν έδειχνε να κόλλησε η διαδικασία αποθήκευσης . 

Αν τον διαγράψω το σαιτ επανέρχεται . Τον ξαναφτιάχνω και χάνω το σαιτ . Τον διαγράφω και επανέρχεται 

¨Έκανα αυτό που είπες και είχα τα εξής errors :

 

 

Fatal error: Maximum execution time of 90 seconds exceeded in /home/mydirectory/public_html/classes/Product.php on line 4444

Fatal error: Allowed memory size of 268435456 bytes exhausted (tried to allocate 80 bytes) in /home/mydirectory/public_html/classes/db/DbPDO.php on line 174

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

στο server που εχεις το site υπαρχουν περιορισμοι στο php timeout και maximum memory limit . η ζητας να σου ανεβασουν τα ορια η πας σε αλλο hosting. απλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...